Bursa Teknik Üniversitesi 3 Öğretim Elemanı Alıyor

Bursa Teknik Üniversitesi 3 Öğretim Elemanı Alıyor
Yayınlama: 28.11.2022
Düzenleme: 28.11.2022 18:20
97
A+
A-

Üniversitemiz birimlerine 657 sayılı Kanunun 48 inci, 2547 sayılı Kanunun 31 ve 50/d maddeleri ile “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav İle Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkındaki Yönetmelik”in ilgili hükümleri uyarınca Öğretim Görevlisi ile Araştırma Görevlisi alınacaktır.

Başvuracak adayların ilgili mevzuatta ve ilanda belirtilen şartları taşımaları gerekmektedir.

İlanda belirtilen bilgiler kadro ilanına başvurmak için asgari koşul olup kadroya atanma hakkını sağlamaz.

SINAV TAKVİMİ

Duyuru başlama tarihi28 Kasım 2022Sınav giriş tarih ve saati19 Aralık 2022 /10.00
Son başvuru tarihi12 Aralık 2022Sonuç açıklama tarihi22 Aralık 2022
Ön değerlendirme tarihi14 Aralık 2022Sonuçların ilan edileceği
adres
www.btu.edu.tr

 

İLAN NOFAKÜLTE / BÖLÜM / ABD ADIKADRO UNVANIKDALES PUAN TÜRÜADETÖZEL ŞARTLAR
B22- 04/01İnsan ve Toplum Bilimleri Mütercim ve Tercümanlık İngilizce Mütercim ve TercümanlıkAraştırma Görevlisi7SÖZ1Üniversitelerin Mütercim-Tercümanlık (İngilizce) veya Çeviribilim (İngilizce) bölümlerinden lisans derecesine sahip olmak. Üniversitelerin Mütercim ve Tercümanlık (İngilizce) veya Çeviribilim (İngilizce) bölümlerinde tezli yüksek lisans yapıyor olmak. Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen merkezi bir yabancı dil sınavından (İngilizce) en az 90 puan veya eşdeğerliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen bir yabancı dil sınavından buna denk bir puan almış olmak.
B22- 04/02Denizcilik Gemi İnşaatı ve Gemi Mak. Mühendisliği Gemi İnşaatıAraştırma Görevlisi7SAY1Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği veya Gemi ve Deniz Teknolojisi Mühendisliği Bölümü Lisans mezunu olmak. Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği veya Gemi ve Deniz Teknolojisi Mühendisliği Bölümünde Tezli Yüksek Lisans veya Doktora yapıyor olmak.
B22- 04/03Yabancı diller Yüksekokulu Yabancı Diller Yabancı DillerÖğretim Görevlisi (D)5SÖZ1İngilizce Öğretmenliği, İngiliz Dili ve Edebiyatı, İngiliz Dil Bilimi, Çeviribilim (İngilizce) ve İngilizce Mütercim ve Tercümanlık bölümlerinin herhangi birinden lisans mezunu olmak. Bu programların herhangi birinden tezli yüksek lisans yapmış olmak. Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen merkezi bir yabancı dil sınavından (İngilizce) en az 90 puan veya eşdeğerliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen bir yabancı dil sınavından buna denk bir puan almış olmak.

İSTENEN BELGELER

1. Başvuru dilekçesi (https://www.btu.edu.tr) adresinde mevcuttur2. Nüfus cüzdanı fotokopisi ve 2 adet fotoğraf
3. YÖK formatlı özgeçmiş4. Erkek adaylar için askerlikle ilgili terhis, tecil veya muafiyet belgesi
5. ALES ve Yabancı Dil belgesi ( KPDS, ÜDS veya muadili )6. Hizmet belgesi (Kamu kurumunda halen çalışan veya çalışmış olan)
7. Lisans diploması ve transkripti (ıslak imzalı tasdikli/okunaklı karekodlu)8. Tezli Yüksek Lisans /Doktora öğrenci belgesi (Araştırma Görevlisi için)
9. Tezli Yüksek Lisans Diploma fotokopisi (Öğretim Görevlisi için)

BAŞVURU NOTLARI:
1-Öğretim Görevlisi ve Araştırma Görevlisi kadrolarına başvuracak adayların Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav İle Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik’te belirlenen şartları sağlamaları gerekir. ALES’ten en az 70, Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından en az 50 puan veya eşdeğerliği kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak gerekir. Merkezi sınav muafiyetinden yararlanmayı talep edenlerin ön değerlendirme ve nihai değerlendirme aşamalarında ALES puanı 70 olarak kabul edilir.

2-Başvuru işlemleri şahsen veya posta yoluyla yapılacaktır. Posta ile yapılacak başvuruların son başvuru tarihine kadar ilgili birime ulaşması gerekmektedir. Yanlış birime ve/veya adrese teslim edilmesinden ve postadaki gecikmelerden Üniversitemiz sorumlu değildir. Son başvuru tarihinden sonra ulaşan başvuru evrakı ile faks, e-mail vb. ortamda yapılan müracaatlar kayıt altına ve değerlendirmeye alınmayacaktır.

3-Başvurular ilana çıkılan kadroların bulunduğu Fakülteye/Yüksekokula yapılacaktır. Kayıt altına alınan başvuru evrakı hiçbir şekilde iade edilemez. Sınav aynı tarih ve saatte yapılacağından, adaylar ilan edilen kadrolardan sadece birine başvuru yapabilir.
4-Ön değerlendirme ve sonuçlar www.btu.edu.tr adresinde ilan edilecektir. Üniversitemizin web adresinde yayınlanacak duyurular tebligat niteliğinde olup ayrıca yazılı tebligat yapılmayacaktır.

5-Onaylı istenen belgeler Resmi kurumlarca ıslak imzalı ve mühürlü “Aslı Gibidir” yapılabileceği gibi Noter tarafından da tasdik edilebilir.

6-e-Devletten alınan okunaklı karekodlu diploma ve öğrenci belgeleri başvurularda kullanılabilir ancak atanmaya hak kazanan adaylar bu belgelerin onaylısını teslim etmek zorundadır.

7-Rektörlük; sınav takviminde zorunlu hallerde değişiklik yapmak hakkını saklı tutar, gerekli görülmesi halinde ilanın her aşaması iptal edilebilir.

8-Atanmaya hak kazanan adaydan, atamasına ilişkin istenecek diğer belgeler sonuç açıklama tarihinde duyurulacaktır.

9-Araştırma Görevlisi için başvuran adayların, Lisansüstü Eğitim Öğretim Yönetmeliğinin 35 inci maddesinin 6 ncı fıkrası “Tezsiz yüksek lisans programları hariç, aynı anda birden fazla lisansüstü programa kayıt yaptırılamaz ve devam edilemez” hükmü gereğince sadece ilgili programda öğrencilik şartı aranmaktadır. Aksi takdirde başvurusu geçersiz sayılacaktır.

10-Başvuru vb. konularla ilgili iletişim bilgilerine üniversitemizin web sayfası üzerinden ulaşılabilir.

İlan olunur.

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.