SON DAKİKA

Celal Bayar Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı Yapacak

Bu haber 13 Temmuz 2016 - 8:50 'de eklendi.

Celal Bayar Üniversitesi öğretim üyesi alımı yapacak.
 

İşte detaylar;

Üniversitemiz Akademik birimlerine, 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği’nin ilgili hükümleri ile Celal Bayar Üniversitesi Öğr

Celal Bayar Üniversitesi öğretim üyesi alımı yapacak.

 

İşte detaylar;

Üniversitemiz Akademik birimlerine, 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği’nin ilgili hükümleri ile Celal Bayar Üniversitesi Öğretim Elemanı Kadrolarına Başvurma Atama ve Görev Süresi Uzatımı İle İlgili Yönerge hükümleri doğrultusunda Öğretim Üyesi alınacaktır.

MÜRACAATTA ARANACAK ŞARTLAR:

PROFESÖRLER İÇİN

– 2547 Sayılı Kanun’un 26. maddesinde belirtilen şartları taşımak,

– Profesör kadroları daimi statüdedir.

– Dilekçe (Başlıca araştırma eseri belirtilecektir) ve dilekçeye eklenecek Özgeçmiş, Akademik Etkinlik Değerlendirme Formu, Doçentlik Belgesi Onaylı Sureti, Öğrenim Belgeleri, Nüfus Cüzdanı Sureti ile 2 adet Fotoğraf,

– Özgeçmiş, Akademik Etkinlik Değerlendirme Formu, Doçentlik Belgesi Onaylı Sureti, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 6 (Altı) takım dosya ve yayın listesi

DOÇENTLER İÇİN

– 2547 Sayılı Kanun’un 25. maddesinde belirtilen şartları taşımak,

– Doçent kadroları daimi statüdedir.

– Dilekçe ve dilekçeye eklenecek Özgeçmiş, Akademik Etkinlik Değerlendirme Formu, Doçentlik Belgesi Onaylı Sureti, Öğrenim Belgeleri, Nüfus Cüzdanı Sureti ile 2 adet Fotoğraf,

– Özgeçmiş, Akademik Etkinlik Değerlendirme Formu, Doçentlik Belgesi Onaylı Sureti, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 (Dört) takım dosya ve yayın listesi

GENEL ŞARTLAR

– Adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesindeki genel ve ilanda belirtilen diğer koşulları taşımaları gerekmektedir.

– Yurtdışı Kurumlardan alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurulca Denkliği’nin onaylanmış olması şarttır.

– İlan şartlarımızı taşıyan Profesör ve Doçent adaylarının ilanımızın yayınlandığı tarihten itibaren 15 gün içerisinde Üniversitemiz Personel Daire Başkanlığına bizzat başvurmaları gerekmektedir.

– Profesör unvanına sahip öğretim üyeleri sahip oldukları unvanlardan daha alt unvanlı kadrolara başvuru yapamazlar.

– Posta ile yapılan müracaatlar dikkate alınmayacaktır.

NOT: “Celal Bayar Üniversitesi Öğretim Elemanı Kadrolarına Başvurma Atama ve Görev Süresi Uzatımı ile İlgili Yönerge” ye http://personel.cbu.edu.tr/yonergeler.5532.tr.html adresinden, “Akademik Etkinlik Değerlendirme Formu”na http://personel.cbu.edu.tr/formlar-ve-dokumanlar/formlar.5574.tr.html adresinden ulaşılabilmektedir.

BirimAnabilim DalıUnvanDereceAdetİlan Açıklaması
Sağlık Bilimleri Fakültesiİç Hastalıkları HemşireliğiProfesör11Doçentliğini İç Hastalıkları Hemşireliği Alanında Almış Olmak. Hemodiyaliz Alanında ve Periton Diyalizi ve Hemodiyaliz Hastalarında Mental Semptomlar Üzerine Çalışmaları Olmak.
Tıp FakültesiPatolojiProfesör11Hematopatoloji, Nefropatoloji, Genitoüriner Patoloji ve Perinatal Otopsi Konularında Çalışmaları Olmak.
Tıp FakültesiÜrolojiProfesör11Nöroüroloji Konusunda Deneyimli Olmak ve Bunu Yayınlar İle Belgelemek. Ürodinami Konusunda Eğitici Düzeyinde Deneyimli Olmak ve Bunu Belgelemek.
Fen Edebiyat FakültesiTopolojiProfesör11Simplişıl Gruplar, Digital Topoloji, Sabit Nokta Teorisinde Çalışmaları Olmak.
Beden Eğitimi ve Spor YüksekokuluHareket ve Antrenman BilimleriDoçent31Hareket ve Antrenman Alanında Doçentliğini Almış Olmak. Spor ve Çoklu Zeka Alanında ve Otizm Alanında Çalışmaları Bulunmak.
Beden Eğitimi ve Spor YüksekokuluRekreasyon BölümüDoçent31Boş Zaman Engelleri, Boş Zaman Tutumları ve Rekreasyonel Aktivitelere Katılım Motivasyonu Konularında Çalışmalar Yapmış Olmak.
İktisadi ve İdari Bilimler FakültesiBütçe ve Mali PlanlamaDoçent11Mali Alan ve Mali Alan Oluşturma Yöntemleri ile Maliye Politikalarının Sürdürülebilirliği Konularında Çalışmaları Olmak.
İktisadi ve İdari Bilimler FakültesiHukuk BilimleriDoçent31Doçentliğini İdare Hukuku Alanında Almış Olmak.
İktisadi ve İdari Bilimler FakültesiSiyaset ve Sosyal BilimlerDoçent31Yerel Yönetimler, Bölgesel Kalkınma, Stratejik Planlama Alanlarında Çalışmaları Olmak.
İktisadi ve İdari Bilimler FakültesiYönetim ve Çalışma SosyolojisiDoçent21Doçentliğini Sosyoloji alanında almış olmak. Türkiye’de İşçilerin Direniş ve Hayatta Kalma Stratejileri Üzerine Çalışmış Olmak. Neoliberal Politikalar ve İşçi Sınıfı, Endüstri İlişkileri, Yoksulluk Üzerine Çalışmaları Olmak.
İlahiyat FakültesiDin BilimleriDoçent11Din Eğitiminde Eleştirel Düşünme ve İbn Haldun’un Eğitim Görüşü İle İlgili Çalışmaları Olmak.
Mühendislik Fakültesiİnşaat Müh./MekanikDoçent11Optimizasyon Teknikleri, Çelik Yapılar ve Zemin-Yapı Etkileşimi Konularında Çalışmaları Olmak.
Mühendislik Fakültesiİnşaat Müh./MekanikDoçent11Akışkan-Yapı Etkileşim Problemleri, Kiriş Teorileri,Kesirli Türevli Sönümleyiciler Üzerine Çalışmaları Olmak.

Bir önceki yazımız olan İller Bankası, 200 Teknik Uzman Yardımcısı Alacak başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.