CHP’nin Yeni MYK Üyeleri Belli Oldu!

Cumhuriyet Halk Partisi’nde (CHP) Merkez Yönetim Kurulu (MYK) değişikliği gerçekleşti. Eski MYK’dan 5 isim yeni listede yerini aldı.

CHP’nin Yeni MYK Üyeleri Belli Oldu!
Yayınlama: 05.06.2023
24
A+
A-

Cumhuriyet Halk Partisi, geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanlığı seçimlerini kaybetmenin ardından MYK üyelerinin genel başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na sunduğu istifaların kabul edilmesiyle yeni bir sayfa açmıştı. İstifa eden eski MYK üyeleri, bugün son kez bir araya geldi ve yeni MYK üyeleri belirlendi.

Yeni MYK’da Genel Başkan – Parti Örgütü ve Örgüt Yönetimleri’nde görev alacak isim Ahmet Akın olurken, Yerel Yönetimler Aylin Yaman’a, Sosyal Politikalar Aysu Bankoğlu’na, Tanıtım ve Halkla İlişkiler Bülent Kuşoğlu’na, İdari ve Mali İşler Devrim Barış Çelik’e, Bilgi ve İletişim Teknolojileri Eren Erdem’e, Sosyal Medya Yönetimi Faik Öztrak’a, Ekonomi Politikaları ve Parti Sözcülüğü Hasan Efe Uyar’a, İşçi Sendikaları, STK ve Meslek Kuruluşları Lale Karabıyık’a, İşveren Örgütleri Neslihan Hancıoğlu’na, Genel Sekreter Semra Dinçer’e, Doğa Hakları Tahsin Tarhan’a, Yurtdışı Örgütlenme Yunus Emre’ye, Bilim-Yönetim ve Kültür Platformu Zeynel Emre’ye ve Hukuk ve Seçim İşleri’ne verildi.

Yeni MYK’da eski MYK’dan 5 isim yer aldı. Eski MYK’da toplam 17 isim bulunurken, yeni listede 15 isim yer aldı. Eski MYK’dan yeni listeye geçen isimler arasında Ahmet Akın, Lale Karabıyık, Bülent Kuşoğlu, Faik Öztrak ve Devrim Barış Çelik bulunuyor. Bu isimlerden Ahmet Akın eski listede Enerji, Altyapı Projeleri’nden sorumlu üye iken yeni listede Yerel Yönetimler’den sorumlu oldu. Lale Karabıyık ise eski listede Eğitim Politikaları’ndan sorumlu olan isimken, yeni listede İşveren Örgütleri’nden sorumluluğu üstlendi. Bülent Kuşoğlu, Faik Öztrak ve Devrim Barış Çelik ise görevlerine aynı şekilde devam eden isimler oldu.

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.