Çocuk Yüzünde Savaş Acısı

Çocuk Yüzünde Savaş Acısı
Yayınlama: 15.08.2015
Düzenleme: 05.03.2021 22:17
334
A+
A-

Suriye’deki iç savaşta İdlib’deki evlerine savaş uçaklarının attığı “varil” bombası isabet etmesi sonucu vücudu ve yüzünün tamamında derin yanıklar oluşan küçük Muhammed Hacı Ahmet, hayata yeniden gülerek bakmak istiyor. Kaybettiği güzel yüzünün şifasını Suriye’deki iç savaşta İdlib’deki evlerine savaş uçaklarının attığı “varil” bombası isabet etmesi sonucu vücudu ve yüzünün tamamında derin yanıklar oluşan küçük Muhammed Hacı Ahmet, hayata yeniden gülerek bakmak istiyor. Kaybettiği güzel yüzünün şifasını Türkiye’de arıyor.

Suriye’deki iç savaşta evlerine isabet eden “varil bombası” sonucu yüzünün tamamı ve vücudunun büyük bölümü yanan 8 yaşındaki Muhammed Hacı Ahmet, Türkiye’de şifa arıyor.

Yüzündeki savaşın izlerinin silinmesi için annesi ve kardeşleriyle Hatay’ın Reyhanlı ilçesine gelen Muhammed Hacı Ahmet’in yaşadığı korku yüzünden okunuyor. İdlib’deki evlerine savaş uçaklarının attığı varil bombası sonrasında hayatı tamamen değişen Ahmet, estetik ameliyat olarak hayata yeniden başlamak istiyor.

Beş çocuk annesi İzdihar Hacı Ahmet (30), AA muhabirine yaptığı açıklamada, savaşın evladının hayatını kararttığını söyledi.

“Evimize savaş uçakları bomba yağdırdı ve sonrasında çocuğum bu hale geldi” diyen Ahmet, şunları kaydetti:

“Gül yüzlü evladım belkide bir daha eski haline dönemeyecek. Çok acı çekiyor, estetik ameliyat olur düşüncesiyle 40 gün önce Türkiye’ye geldik. Yaklaşık 6 ay önceki bombardımanda evleri tamamen yandı. Evimize saldırı olduğu sırada içeride ben ve 5 evladım daha vardı. Ortalık mahşer yerine döndü. O panikle diğer çocuklarımı çıkardım. Bir tek Muhammed’i çıkaramadım ve bu hale geldi. Buna sebep olanları Allahım kahretsin. Türkiye’ye geldim çünkü burada çocuğumun estetik ameliyatı olarak hiç olmazsa insan içine çıkacağı bir duruma gelmesini istiyorum. Eşim Suriye’de kaldı. Burada hem maddi sıkıntıyla hem de çocuğumun sağlık sorunlarıyla mücadele etmek zorunda kalıyorum.”

Suriye’de götürebilecek bir hastane kalmadığına dikkati çeken Ahmet, “Oğlum, ağır yaralı olarak bir kaç kez tıbbı imkanların olmadığı sağlık evlerinde tedavi gördü. Ama bu yeterli olmadı. Reyhanlı’ya kısa süre önce geldik. Bizim sesimizi duyacak hayır sahiplerini bekliyoruz” diye konuştu.

Anne Ahmet, Muhammed’in güneşe çıkamadığını, çıktığı zaman derisinin sıcaktan gerildiğini ve bunun da kendisine büyük acı verdiğini sözlerine ekledi.

 

 

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.