Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Yeni Kabine’den Anıtkabir Ziyareti!

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve yeni kabine üyeleri Anıtkabir’i ziyaret ederek Atatürk mozolesine çelenk bıraktı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Yeni Kabine’den Anıtkabir Ziyareti!
Yayınlama: 06.06.2023
14
A+
A-

Cumhurbaşkanı Erdoğan Atatürk Mozolesine Çelenk Bıraktı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve yeni kabine üyeleri, kabine toplantısı öncesi Anıtkabir’i ziyaret etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Anıtkabir’deki Atatürk mozolesine çelenk bıraktı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı Okundu

Anıtkabir ziyaretinde, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve yeni kabine üyeleri saygı duruşunda bulundu ve İstiklal Marşı okundu. Bu anlamlı törenle Türkiye’nin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk’ün anısına saygı gösterildi.

Anıtkabir Özel Defteri İmzalandı

Erdoğan ve yeni kabine üyeleri, Misak-ı Milli Kulesi’ne geçerek Anıtkabir özel defterini imzaladılar. Bu deftere imza atarak, yeni dönemin başlangıcında milletin emanetini taşıdıklarını ve Cumhuriyetimizin 100. yılını heyecanla karşıladıklarını ifade ettiler.

Erdoğan: “Türkiye Yüzyılı’nın İnşası İçin Süratle Yola Çıkıyoruz”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Anıtkabir ziyareti sırasında yaptığı konuşmada, “Cumhurbaşkanlığı sisteminin 2. döneminde yeni kabine üyelerimizle birlikte huzurunuzdayız. Bugün Kabine’mizin ilk toplantısını yaparak Türkiye Yüzyılı’nın inşası için süratle yola çıkıyoruz. Kabinemizle birlikte 85 milyona aşkla hizmet edeceğiz. Bizlere emanetiniz olan Cumhuriyetimizin 100. yılının heyecanını inşallah şahlanış dönemimizin başlangıç haline getireceğiz” dedi.

 

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.