SON DAKİKA

Dershane Öğretmenleri MEB’e Atanacak mı?

Bu haber 04 Şubat 2015 - 20:15 'de eklendi.

Dershane ve etüt merkezlerinde 2014 tarihinden itibaren 6 yıllık sigortası olan öğretmenler Milli Eğitim Bakanlığı’nda görevlendirilecek.

Milli Eğitim Bakanlığı Basın Müşavirliğinin Sosyal Medya’dan duyurduğu haberine göre 6 yıl sigortalı olarak dersha Dershane ve etüt merkezlerinde 2014 tarihinden itibaren 6 yıllık sigortası olan öğretmenler Milli Eğitim Bakanlığı’nda görevlendirilecek.

Milli Eğitim Bakanlığı Basın Müşavirliğinin Sosyal Medya’dan duyurduğu haberine göre 6 yıl sigortalı olarak dershanede çalışan öğretmenler,MEB’de görevlendirilebilecek.

Bilindiği üzere 2014 yılında MEB, dershane ve öğrenci etüd merkezlerinin dönüşümü için 13. maddelik bir genelge yayımlamıştı. Genelgenin 7. maddesi dershane ve öğrenci etüd merkezlerinde çalışan eğitim personelini ilgilendirmekteydi.

Kanuna göre, 14/3/2014 tarihinde çalışmakta olan ve 1/1/2014 tarihi itibariyle de en az 6 yıllık sigortalılığı bulunanlar başvurabilecektir.

Milli Eğitim Bakanlığı bu kapsamda 18 Nisan’da yayımlandığı genelgede, 1/7/2015 ila 01/08/2015 tarihleri arasında alınacağını duyurmuş. Bu durum Kanunda da yazmaktaydı. Genelgede bundan ayrı olarak kılavuzun 2015 yılı Mart ayında yayımlanacağı belirtilmişti.

 

Bir önceki yazımız olan Bakan Şimşek'ten 300 Alım Açıklaması başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.