Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü, 819 Yeni İşçi Alımı Yapacak!

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü, 819 sürekli işçi alımı yapacağını duyurdu. Alım süreci 4857 sayılı İş Kanunu ve Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümleri doğrultusunda gerçekleştirilecek.

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü, 819 Yeni İşçi Alımı Yapacak!
Yayınlama: 16.05.2023
Düzenleme: 16.05.2023 15:31
15
A+
A-

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü, 819 sürekli işçi alımı yapacağını duyurdu. Alım süreci, 4857 sayılı İş Kanunu ve Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümleri çerçevesinde gerçekleştirilecek. Alım için belirlenen adaylar, noter huzurunda çekilecek kura sonucunda yazılı, sözlü ve uygulamalı sınava girecekler.

İşçi alım ilanı Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Açık Kamu İş İlanları bölümünde 12 Mayıs 2023’te yayınlanacak ve 5 gün boyunca ilanda kalacak. İlgilenen adaylar, belirtilen şartları taşıdıkları takdirde başvurularını Türkiye İş Kurumu İl Müdürlükleri üzerinden veya www.iskur.gov.tr internet sitesi aracılığıyla yapabilecekler.

Adayların başvuru yapabilmeleri için belirli genel şartları taşıması gerekmektedir. Bunlar arasında Türk vatandaşı olmak, 18 yaşını tamamlamış olmak, belirli suçlardan mahkum olmamış olmak, sosyal güvenlik kurumundan herhangi bir aylık almamış olmak ve Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü’nde halihazırda sürekli işçi olarak çalışmıyor olmak bulunmaktadır.

Ayrıca adayların, arşiv araştırması sonucunda atamaya engel bir durumlarının olmaması, öncelik hakkına sahip olanların belgelerini sunabilmesi, görevlerini devamlı yapmalarına engel bir sağlık problemi bulunmaması ve belirli sertifikalara sahip olması gerekmektedir.

İşe alınacak işçiler, dört aylık bir deneme süresine tabi olacaklar. Deneme süresi içerisinde başarılı olmayan adayların iş akdi feshedilecek ve yerlerine yedek listeden adaylar atanacaktır.

Sınav süreci, noter huzurunda yapılan kura çekimi ile başlayacak ve 1 Haziran 2023’te Bölge Müdürlüklerinde gerçekleştirilecek. Kura sonuçları, sınav ve atama bilgileri Bölge Müdürlükleri’nin internet sitesinde duyurulacak.

Son başvuru tarihi 16 Mayıs 2023’tür.

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.