Dışişleri Bakanı Fidan, ABD’li mevkidaşıyla telefonda görüştü!

Türkiye’nin Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken ile telefon görüşmesi yaparak İsveç’in NATO üyeliği, Türkiye-Ermenistan ve Azerbaycan-Ermenistan normalleşme süreçleri, F-16 satın alımı ve modernizasyonu ile Ukrayna tahıl anlaşması konularını ele aldı.

Dışişleri Bakanı Fidan, ABD’li mevkidaşıyla telefonda görüştü!
Yayınlama: 08.06.2023
3
A+
A-

Yeni atanan Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Türkiye’nin yeni Dışişleri Bakanı Hakan Fidan ve ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, bir dizi önemli konuyu ele almak üzere telefonda bir görüşme yaptı. İki bakan, İsveç’in NATO üyeliği, Türkiye-Ermenistan ve Azerbaycan-Ermenistan normalleşme süreçleri, F-16 satın alımı ve modernizasyonu ile Ukrayna tahıl anlaşması konularını ele aldı.

Blinken, Fidan’ı Tebrik Etti

ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yeni kabinede Dışişleri Bakanlığı görevine atanan Hakan Fidan’ı tebrik etti.

Ele Alınan Konular

Görüşmede İsveç’in NATO üyeliği, Türkiye-Ermenistan ve Azerbaycan-Ermenistan normalleşme süreçleri, F-16 satın alımı ve modernizasyonu ile Ukrayna tahıl anlaşması konuları ele alındı.

Gelecek Görüşmeler İçin İrade Vurgulandı

Fidan ve Blinken, iki ülke arasındaki ortak gündem konularını ele almak üzere en kısa sürede tekrar görüşme iradelerini vurguladılar.

Türkiye ve ABD arasındaki ilişkilerin güçlenmesi ve işbirliği alanlarının genişletilmesi bekleniyor. İki ülke yetkilileri, ortak çıkarların ve hedeflerin korunması için diyalog kanallarının açık tutulmasının önemini belirttiler.

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.