Diyanet Ne Zaman Personel Alımı Yapacak?

Diyanet Ne Zaman Personel Alımı Yapacak?
Yayınlama: 09.04.2015
Düzenleme: 05.03.2021 22:03
690
A+
A-

Dün(07-04-2015), Diyanet İşleri Başkanı Prof.Dr. Mehmet Görmez ile Diyanet Sen yetkilileri arasında yapılan görüşmede başkan Görmez’in Diyanet’e 4 bini sözleşmeli toplam 5 bin kadro tahsis edildiğini belirtmesi üzerine Diyanet’in ne zaman alım yapacağı da Dün(07-04-2015), Diyanet İşleri Başkanı Prof.Dr. Mehmet Görmez ile Diyanet Sen yetkilileri arasında yapılan görüşmede başkan Görmez’in Diyanet’e 4 bini sözleşmeli toplam 5 bin kadro tahsis edildiğini belirtmesi üzerine Diyanet’in ne zaman alım yapacağı da tekrar merak konusu oldu.

Diyanet ne zaman personel alımı yapacak?

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın 31.12.2014 tarihinde yayımladığı 2015 Yılı Muhtemel Sınav Takvimine göre Diyanet 2015 Mayıs ayında açıktan atama yapacak. Ancak sınav takviminde atamaların hangi ünvanlarda yapılacağı ise belirtilmedi.

Ayrıca Diyanet İşleri Başkanlığı Nisan-Mayıs aylarında Sözleşmeli Kütüphaneci,Yazma Eser Patoloji Uzmanı,Arşivci,Yazma Eser Uzmanı ve Mütercim alımı yapacağını da duyurmuştu.

Muhtemel sınav takviminde göze çarpan bir diğer husus ise Nisan -Mayıs aylarında Kurum İçi İmam-hatip,Müezzin Kayyım ve Kur’an Kursu öğreticisi alınacağı oldu.

2015 Muhtemel SInav takvimi yayınlandı.. Diyanet İşleri Başkanlığı Merakla beklenen 2015 Muhtemel sınav takvimini yayımladı.Daha önce yayınladığımız haberde de söylediğimiz gibi  2015 Muhtemel sınav takvimi 31.12.2014 tarihinde yayımlandı..

1. Başkanlığımızca yapılması planlanan sınav ve tarihleri muhtemeldir. İhtiyaç görülmesi halinde Başkanlığımız sınav ve tarihlerinde değişiklik yapabilir.

2. Sınav takviminde yer alan bazı  sınavlar Başkanlığımızca başka bir kuruma yaptırılacağından, muhtemel sınav tarihi, ilgili kurumlarla yapılacak olan nihai protokol sonucunda belirlenecektir.Bu sınavlar için tarih değişikliği yapılabilir.
3. İhtiyaç olması halinde Başkanlığımızca sınav takviminde yer almayan sınav/sınavlar açılabilir.
4. Sınav başvuru tarihleri, başvuru şekli, adaylarda aranılacak şartlar ve sınavlara ilişkin diğer hususlar her sınav öncesi Başkanlığımız internet sitesinde yayımlanacak ilgili duyuruda ilan edilecektir.

Dibajans

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.