SON DAKİKA

DPB’den KPSS Takvimi Açıklaması

Bu haber 29 Ocak 2016 - 14:48 'de eklendi.

Devlet Personel Başkanlığı, Ocak ayında yayınlanması gereken KPSS tercih takvimi için bir açıklama yaptı.

Devlet Personel Başkanlığı, KPSS yerleştirme takvimi için bir açıklama yaptı.

Yapılan açıklamada, 2016 yılında mezun olacak adayların da,2016

Devlet Personel Başkanlığı, Ocak ayında yayınlanması gereken KPSS tercih takvimi için bir açıklama yaptı.

Devlet Personel Başkanlığı, KPSS yerleştirme takvimi için bir açıklama yaptı.

Yapılan açıklamada, 2016 yılında mezun olacak adayların da,2016/1 KPSS tercihlerine başvurularının sağlanması içinyönetmelik değişikliği yapılacağı, yönetmelik değişikliği sonrasında KPSS takviminin açıklanacağı ifade edildi.

Bilindiği üzere, ÖSYM’nin sınav takvimini öne alması (Mayıs) nedeniyle, yerleştirme işlemlerinin Mayıs veya öncesinde yapılmasıo halinde, Haziran ayında mezun olacak adayların, 2016/1 KPSS tercihlerine başvurmama riski doğmuştu.

Devlet Personel Başkanlığı bu açıklamasıyla, oluşacak mağduriyeti gidereceğini açıklamış oldu.

İŞTE DPB’DEN YAPILAN KPSS TAKVİMİ AÇIKLAMASI

Bilindiği üzere, Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmeliğin Ek 1’inci maddesi gereğince; 2016 yılı KPSS merkezi yerleştirme takviminin Ocak ayı içerisinde ilan edilmesi gerekmektedir.

Diğer taraftan, ÖSYM Başkanlığı tarafından, geçtiğimiz yıllarda temmuz ayında gerçekleştirilmekte olan lisans mezunları için Kamu Personel Seçme Sınavının 2016 yılı için mayıs ayında yapılacağı açıklanmıştır.

2016 ALES Çalışma Yöntemi için Tıklayın

2016KPSSÇalışma Yöntemi için Tıklayın

2016 DGS Çalışma Yöntemi için Tıklayın

2016 Mühendislik Tamamlama Çalışma Yöntemi İçin Tıklayın

Kamuoyunda 2014 Yılı KPSS’ye giren adaylar için; 2016 yılı KPSS gerçekleşmeden önce bir yerleştirme yapılıp yapılmayacağı, 2016 Yılı Haziran ayında mezun olacak adaylara tercih yapabilme hakkı tanınıp tanınmayacağı hususları tartışılmış, bu hususta Başkanlığımızca 9 Ekim 2015 tarihinde yapılan duyuruda; “2016 lisans KPSS sonuçları açıklanmadan önce 2016/1 KPSS merkezi yerleştirme işlemlerinin gerçekleştirileceği ve bu yerleştirmeye yalnızca 2014 yılı KPSS’ye girmiş olan adayların başvurmalarının sağlanacağı” belirtilmişti.

Bu çerçevede, 2016/1 merkezi yerleştirme işlemlerinde 2014 Yılı KPSS sonuçlarının kullanılmasını ve 2016 Yılı Haziran ayında mezun olacak adayların da bu yerleştirmede tercihte bulunabilmesini sağlamak amacıylaBaşkanlığımızca “Kamu Görevlerine ilk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik Taslağı” hazırlanarak Bakanlar Kurulu’na sunulmuştur.

Bu itibarla, 2016 yılı KPSS merkezi yerleştirme takvimi, söz konusu Yönetmeliğin yürürlüğe konulmasını müteakip ilan edilecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.


 2016 KPSSTürkçe Hazırlık Seti için Tıklayın

 2016 KPSSMatematik Hazırlık Seti için Tıklayın

ales-hazirlik-seti 2016 ALES Hazırlık Seti 

dgs-hazirlik-seti2016 DGS Hazırlık Seti 

Bir önceki yazımız olan 2018 KPSS İçin Puan Türleri Nasıl Hesaplanır? başlıklı makalemizde 2018 KPSS Puan hesaplama, 2018 KPSS Puan Türleri ve KPSS Puan hesaplama hakkında bilgiler verilmektedir.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.