SON DAKİKA

Ege Üniversitesi 29 Akademik Personel Alım İlanı

Bu haber 02 Kasım 2015 - 10:56 'de eklendi.

Ege Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemiz birimlerine, 2547 Sayılı Kanun’un ilgili maddeleri ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği uyarınca öğretim üyesi alınacaktır. Başvuru süresi ilanın Resmi Gazete’de yayınlandığı tarihten it Ege Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemiz birimlerine, 2547 Sayılı Kanun’un ilgili maddeleri ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği uyarınca öğretim üyesi alınacaktır. Başvuru süresi ilanın Resmi Gazete’de yayınlandığı tarihten itibaren 15 gündür. 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesindeki genel ve ilanda belirtilen diğer koşulları taşıyan Profesör ve Doçent adaylarının Rektörlük Personel Daire Başkanlığına şahsen başvurmaları gerekmektedir.

Başvurular 2547 Sayılı Kanunda belirtilen asgari koşullar ile Üniversitemizin Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca onaylanan Ege Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Kriterlerine göre yapılacaktır. Profesör kadrosuna başvuranların 6 nüsha dosya (başlıca araştırma eserini belirtecek), Doçent kadrosuna başvuranların ise 4 nüsha dosya teslim etmeleri gerekmektedir. (Kadroya müracat eden adaylar yayın dosyaları için Personel Daire Başkanlığı’ndan gönderim kutusu temin edebilirler.)

Yabancı ülkelerden alınan diplomaların üniversitelerarası Kurul tarafından denkliğinin onaylanmış olması şarttır.

EGE ÜNİVERSİTESİ ÖĞRETİM ÜYESİ İLANI

KURULUŞBÖLÜMANABİLİMDALIKADRO ÜNVANIKADRO DERECESİADETİLAN AÇIKLAMASI
TIP FAKÜLTESİTEMEL TIP BİLİMLERİTIP EĞİTİMİPROFESÖR11Tıp Eğitimi Doçenti ve Eğitim Bilimleri alanında lisansüstü dereceye sahip olmak
TIP FAKÜLTESİDAHİLİ TIP BİLİMLERİHALK SAĞLIĞIPROFESÖR11Halk Sağlığı alanında doktora yapmış, İşletme ve Sağlık Ekonomisi eğitimi almış, Sağlık Yönetimi konusunda deneyimli olmak
TIP FAKÜLTESİDAHİLİ TIP BİLİMLERİÇOCUK VE ERGEN RUH SAĞLIĞI VE HASTALIKLARIPROFESÖR11Ergen Bağımlılık ve Madde kullanım bozukluğu alanında ve ergen bağımlılık yataklı serviste en az 5 (beş) yıllık tedavi deneyimi olmak,
TIP FAKÜLTESİCERRAHİ TIP BİLİMLERİTIBBİ PATOLOJİDOÇENT11Hematopatoloji ve Moleküler Patoloji alanında deneyimli olmak.
TIP FAKÜLTESİCERRAHİ TIP BİLİMLERİKADIN HASTALIKLARI VE DOĞUMDOÇENT11Pelvik taban cerrahisinde ve pelvik tabanın 3 (üç) boyutlu değerlendirilmesinde deneyimli Experimental hayvan deneyi yapmak için sertifika sahibi ve deneyimi olmak. Eğitici eğitimi gelişim programına katılmış olmak.
TIP FAKÜLTESİCERRAHİ TIP BİLİMLERİKADIN HASTALIKLARI VE DOĞUMDOÇENT11Jinekolojik Endoskopik cerrahide ve girişimsel prenetal tanı yöntemlerinde deneyimli olmak. Experimental hayvan deneyi yapmak için sertifika sahibi ve deneyimli olmak. Eğitici eğitimi gelişim programına katılmış olmak.
TIP FAKÜLTESİCERRAHİ TIP BİLİMLERİORTOPEDİ VE TRAVMATOLOJİDOÇENT11El Cerrahisi ve İskelet Sistemi Tümörleri Rekonstrüksiyonunda tecrübeli olmak.
TIP FAKÜLTESİDAHİLİ TIP BİLİMLERİÇOCUK SAĞLIĞI VE HASTALIKLARIDOÇENT11Sosyal Pediatri alanında en az 5 (beş) yıl çalışmış ve çocuk istismarı konusunda yurtdışı deneyimi olmak.
ZİRAAT FAKÜLTESİTARLA BİTKİLERİTARLA BİTKİLERİPROFESÖR11Tarla Bitkileri Bölümünden mezun olmak, Çayır Mera ve Yem Bitkileri alanında doçentliğini almış olmak.
HEMŞİRELİK FAKÜLTESİHEMŞİRELİKCERRAHİ HASTALIKLARI HEMŞİRELİĞİPROFESÖR11İlk yardım eğitimcisi sertifikasına ve İngilizce ders verme deneyimine sahip olmak. Kalp cerrahisi hemşireliğinde çalışma yapmış olmak.
EDEBİYAT FAKÜLTESİARKEOLOJİKLASİK ARKEOLOJİPROFESÖR11Antik Dönem Ekonomisi üzerinde çalışmaları olmak,Klasik Arkeoloji Anabilim Dalında doçentliğini almış olmak.
EDEBİYAT FAKÜLTESİİNGİLİZ DİLİ VE EDEBİYATIİNGİLİZ DİLİ VE EDEBİYATIPROFESÖR11İngiliz Dili ve Edebiyatı alanında doçentlik ünvanını almış olmak.
EĞİTİM FAKÜLTESİEĞİTİM BİLİMLERİEĞİTİM PROGRAMLARI VE ÖĞRETİMDOÇENT11Eğitim Programları ve Öğretim alanında doçentlik unvanına sahip olmak, çok kültürlü eğitim ve basamaklı öğretim programı konularında çalışmaları bulunmak.
EĞİTİM FAKÜLTESİEĞİTİM BİLİMLERİEĞİTİMDE ÖLÇME VE DEĞERLENDİRMEDOÇENT11Eğitimde Ölçme ve Değerlendirme alanında doçentlik unvanına sahip olmak, bilişsel tanı modelleri konusunda çalışmaları bulunmak.
DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİKLİNİK BİLİMLERİAĞIZ,DİŞ VE ÇENE CERRAHİSİPROFESÖR11
DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİKLİNİK BİLİMLERİPROTETİK DİŞ TEDAVİSİPROFESÖR12
DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİKLİNİK BİLİMLERİPERİODONTOLOJİPROFESÖR11
FEN FAKÜLTESİBİYOLOJİBOTANİKPROFESÖR11Bitki Anotomisi ve Tıbbi Bitkilerden Sekonder Bileşiklerin Eldesi konusunda uzman olmak ve bu alanlar ile ilgili ulusalararası nitelikte çalışmaları bulunmak
FEN FAKÜLTESİKİMYAANALİTİK KİMYAPROFESÖR11Analitik Kimya alanında Doçent unvanı almış olmak, iyon değiştirici reçineler ve membranlarla ilgili çalışmalar yapmış olmak. Su arıtımı, su kalitesi ve desalinasyon konularında yayınları olmak.
ECZACILIK FAKÜLTESİECZACILIK TEKNOLOJİSİFARMASÖTİK TEKNOLOJİPROFESÖR11Eczacılık Fakültesi Farmasötik Teknoloji Anabilim Dalında Yüksek Lisans ve Doktora yapmış, Farmasötik Teknoloji Bilim Alanında Doçent ünvanını almış olmak.
MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİELEKTRİK-ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİDEVRELER VE SİSTEMLERPROFESÖR11Doçentliğini “Kontrol Teorisi ve Uygulamaları” alanından almış olmak. Zeki sistemler tabanlı doğrusal olmayan sistem tanılama ve kontrol alanlarında yayınları olmak.
MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİİNŞAAT MÜHENDİSLİĞİGEOTEKNİKPROFESÖR11İnşaat Mühendisliği Bilim alanında Doçentliğini almış olmak, Zeminlerin dinamik özelliklerini deneysel çalışmalarla belirlemek konusunda yayınları bulunmak.
MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİDERİ MÜHENDİSLİĞİPROFESÖR11Mühendislik Fakültesi Deri Mühendisliği alanında çalışmış ve yayınlar yapmış olmak.
İLETİŞİM FAKÜLTESİHALKLA İLİŞKİLER VE TANITIMARAŞTIRMA YÖNTEMLERİDOÇENT11Uygulamalı İletişim alanında Doçentliğini almış olmak, Hazcı Tüketim, Tüketici Yeniliği, Kurum Kültürü Algısı konularında araştırmaya dayalı bilimsel çalışmaları olmak.
İLETİŞİM FAKÜLTESİREKLAMCILIKGENEL REKLAMCILIKDOÇENT11Sinema – Televizyon alanında Doçentliğini almış olmak, Radyo – Televizyon alanlarında bilimsel ve uygulamalı çalışmaları bulunmuş olmak.
NÜKLEER BİLİMLER ENSTİTÜSÜNÜKLEER TEKNOLOJİPROFESÖR11Nükleer Bilimler alanında doktoralı, Kimya Doçenti ünvanına sahip, radyoaktif elementlerin ayrılması ve çevresel radyoaktivite konularında yayınları olmak.
BEDEN EĞİTİMİ VE SPOR YÜKSEKOKULUANTRENÖRLÜK EĞİTİMİSPOR SAĞLIK BİLİMLERİDOÇENT11Hareket ve Antrenman Bilimleri Anabilim Dalı Spor Bilimleri doktora programından mezun olmak ve spor fizyolojisi alanında çalışmaları bulunmak.
İZMİR ATATÜRK SAĞLIK YÜKSEKOKULUEBELİKPROFESÖR11Doğum ve Kadın Hastalıkları Hemşireliği Bilim alanında çalışmaları bulunmak, doğum dersleri vermek, en az 5 yıl Ebelik Bölümünde görev yapmak.

Bir önceki yazımız olan Kadıköy Belediyesi Sözleşmeli Personel Alacak başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.