SON DAKİKA

Ege Üniversitesi 7 Akademik Personel Alım İlanı

Bu haber 16 Aralık 2015 - 9:18 'de eklendi.

Ege Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemiz birimlerine, 2547 Sayılı Kanun’un ilgili maddeleri ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği uyarınca öğretim üyesi alınacaktır. Başvuru süresi ilanın Resmi Gazete’de yayınlandığı tarihten it Ege Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemiz birimlerine, 2547 Sayılı Kanun’un ilgili maddeleri ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği uyarınca öğretim üyesi alınacaktır. Başvuru süresi ilanın Resmi Gazete’de yayınlandığı tarihten itibaren 15 gündür. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesindeki genel ve ilanda belirtilen diğer koşulları taşıyan Profesör ve Doçent adaylarının Rektörlük Personel Daire Başkanlığına şahsen başvurmaları gerekmektedir.

Başvurular 2547 sayılı Kanunda belirtilen asgari koşullar ile Üniversitemizin Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca onaylanan Ege Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Kriterlerine göre yapılacaktır. Profesör kadrosuna başvuranların 6 nüsha dosya (başlıca araştırma eserini belirtecek), Doçent kadrosuna başvuranların ise 4 nüsha dosya teslim etmeleri gerekmektedir. (Kadroya müracaat eden adaylar yayın dosyaları için Personel Daire Başkanlığı’ndan gönderim kutusu temin edebilirler)

Yabancı ülkelerden alınan diplomaların üniversitelerarası Kurul tarafından denkliğinin onaylanmış olması şarttır.

KURULUŞBÖLÜMANABİLİMDALIKADRO ÜNVANIKADRO DERECESİADETİLAN AÇIKLAMASI
TIP FAKÜLTESİCERRAHİ TIP BİLİMLERİÜROLOJİPROFESÖR11Temel Eğitici Gelişimi sertifikasına sahip olmak ve laporoskopik ve robotik ürolojik cerrahi konusunda deneyimli.
ZİRAAT FAKÜLTESİTOPRAK BİLİMİ VE BİTKİ BESLEMETOPRAK BİLİMİPROFESÖR11Toprak Bölümü mezunu olmak. Toprak Bilimi alanında çalışmaları bulunmak.
FEN FAKÜLTESİBİYOLOJİZOOLOJİPROFESÖR11Doçentliğini Ekoloji alanında almış olmak, Toksikoloji, Ekotoksikoloji, Histopatoloji ve Embriyoloji alanlarında projeleri ve uluslararası yayınları bulunmak, üniversitelerde İngilizce ders verebilme koşullarını sağlamak.
FEN FAKÜLTESİBİYOLOJİBOTANİKDOÇENT11Bitki Stres Fizyolojisi antioksidan savunma mekanizmaları ve bitki hormonları konusunda çalışmaları ve yayınları olmak, üniversitelerde İngilizce ders verebilme koşullarını sağlamak.
FEN FAKÜLTESİBİYOLOJİTEMEL VE ENDÜSTRİYEL MİKROBİYOLOJİDOÇENT11Maya Genetiği konularında uzmanlaşmış olmak, üniversitelerde İngilizce ders verebilme koşullarını sağlamak.
FEN FAKÜLTESİİSTATİSTİKİSTATİSTİKDOÇENT11İstatistik alanında Doçent unvanına sahip olmak ve Bulanık Mantık, Bulanık Güvenilirlik Analizi ve Bulanık Afet Yönetimi konularında uluslararası yayınlar yapmış olmak.
FEN FAKÜLTESİKİMYAANALİTİK KİMYADOÇENT11Kromatografi, Yöntem Validasyonu, Ölçüm Belirsizliği ve Kemometri alanlarında araştırmalar yapmış olmak. Üniversitelerde İngilizce ders verebilme koşullarını sağlamak.

Bir önceki yazımız olan Bayburt Üniversitesi 14 Akademik Personel Alım İlanı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.