Ege Üniversitesi Akademik Personel Alım İlanı

Ege Üniversitesi Akademik Personel Alım İlanı
Yayınlama: 26.08.2015
Düzenleme: 05.03.2021 22:18
413
A+
A-

Ege Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemiz birimlerine, 2547 Sayılı Kanun’un ilgili maddeleri ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği uyarınca öğretim üyesi alınacaktır. Başvuru süresi ilanın Resmi Gazetede yayınlandığı tarihten iti

Ege Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemiz birimlerine, 2547 Sayılı Kanun’un ilgili maddeleri ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği uyarınca öğretim üyesi alınacaktır. Başvuru süresi ilanın Resmi Gazetede yayınlandığı tarihten itibaren 15 gündür. 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesindeki genel ve ilanda belirtilen diğer koşulları taşıyan Profesör ve Doçent adaylarının Rektörlük Personel Daire Başkanlığına, Yardımcı Doçent adaylarının ise ilgili birimlere şahsen başvurmaları gerekmektedir.

Başvurular 2547 Sayılı Kanunda belirtilen asgari koşullar ile Üniversitemizin Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca onaylanan Ege Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Kriterlerine göre yapılacaktır. Profesör kadrosuna başvuranların 6 nüsha dosya (başlıca araştırma eserini belirtecek), Doçent ve Yardımcı Doçent kadrosuna başvuranların ise 4 nüsha dosya teslim etmeleri gerekmektedir. (Kadroya müracaat eden adaylar yayın dosyaları için Personel Daire Başkanlığı’ndan gönderim kutusu temin edebilirler.)

Yabancı ülkelerden alınan diplomaların üniversitelerarası Kurul tarafından denkliğinin onaylanmış olması şarttır.

 

KURULUŞBÖLÜMANABİLİMDALIKADRO ÜNVANIKADRO DERECESİADETİLAN AÇIKLAMASI
TIP FAKÜLTESİCERRAHİ TIP BİLİMLERİKULAK BURUN VE BOĞAZ HASTALIKLARIPROFESÖR11Endoskopik kafa tabanı ve endoskopik tümör cerrahisi konusunda deneyimli olmak.
TIP FAKÜLTESİCERRAHİ TIP BİLİMLERİKULAK BURUN VE BOĞAZ HASTALIKLARIPROFESÖR11Baş-boyun tümörleri konusunda deneyimli olmak.
TIP FAKÜLTESİDAHİLİ TIP BİLİMLERİİÇ HASTALIKLARIPROFESÖR11Eğitici Eğitimi Sertifikasına sahip, Diabetes Mellitus ve Geriatrik sendromların yönetimi konularında deneyimli geriatri uzmanı olmak.
TIP FAKÜLTESİDAHİLİ TIP BİLİMLERİİÇ HASTALIKLARIPROFESÖR11Pankreasın Genetik hastalıkları konusunda yurt dışı deneyimli,

Endoskopik Ultrasonografi konusunda deneyimli,

Gastroentroloji uzmanı olmak.

TIP FAKÜLTESİDAHİLİ TIP BİLİMLERİİÇ HASTALIKLARIPROFESÖR11Diyabet ve İnsülin pompa teknolojileri konularında deneyimli, Endokrinoloji ve Metabolizma hastalıkları uzmanı olmak.
TIP FAKÜLTESİDAHİLİ TIP BİLİMLERİDERİ VE ZÜHREVİ HASTALIKLARPROFESÖR11Kozmetik Dermatoloji konusunda deneyimli ve yayınları olmak, en az üç yıl süreyle bu konuyla ilgili öğrenci dersi vermiş olmak. Fototerapi konusunda deneyimli olmak.
TIP FAKÜLTESİDAHİLİ TIP BİLİMLERİDERİ VE ZÜHREVİ HASTALIKLARPROFESÖR11İnvivo konfokal mikroskopi konusunda deneyimli olmak. Dermatolojik Onkoloji konusunda deneyimli ve yayınları olmak.
TIP FAKÜLTESİDAHİLİ TIP BİLİMLERİRUH SAĞLIĞI VE HASTALIKLARIPROFESÖR11Konsültasyon Liyezon Psikiyatrisi ve Psikoonkoloji alanında deneyimli olmak.
TIP FAKÜLTESİDAHİLİ TIP BİLİMLERİNÖROLOJİPROFESÖR11Nörofızyoloji yandal uzmanı olmak ve Sinir iletilerinde yeni teknik geliştirme konusunda tecrübeli olmak.
TIP FAKÜLTESİDAHİLİ TIP BİLİMLERİÇOCUK VE ERGEN RUH SAĞLIĞI VE HASTALIKLARIPROFESÖR11Yataklı servis süpervizyon deneyimi olmak.

-Konsültasyon-Liyezon psikiyatrisi ve okul öncesi dönem ruh sağlığı alanında deneyimli ve yayınları olmak.

ZİRAAT FAKÜLTESİBAHÇE BİTKİLERİBAHÇE BİTKİLERİDOÇENT12Bahçe Bitkileri Anabilim Dalında doçent ünvanı almış olmak
HEMŞİRELİK FAKÜLTESİHEMŞİRELİKKADIN SAĞLIĞI VE HASTALIKLARI HEMŞİRELİĞİDOÇENT11Kadın Sağlığı ve Hastalıkları Hemşireliği Anabilim Dalında doktora ve doçent ünvanını almış olmak.
HEMŞİRELİK FAKÜLTESİHEMŞİRELİKÇOCUK SAĞLIĞI VE HASTALIKLARI HEMŞİRELİĞİDOÇENT11Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hemşireliği dalında doçentlik ünvanı almış olmak, Pediatrik Hematoloji ve Onkoloji alanında çalışmaları bulunmak
HEMŞİRELİK FAKÜLTESİHEMŞİRELİKRUH SAĞLIĞI VE HASTALIKLARI HEMŞİRELİĞİDOÇENT11Yaşlı Ruh Sağlığı konusunda çalışmak.
FEN FAKÜLTESİBİYOLOJİGENEL BİYOLOJİPROFESÖR11Bitkilerde abiyotik stres koşullarında antioksidan savunma mekanizmaları ve GABA yolu konusunda uluslararası nitelikli dergilerde yayınları olmak
FEN FAKÜLTESİKİMYAANORGANİK KİMYAPROESÖR11Kimya bilim alanında doçent ünvanı almış olmak, argonometalik bileşiklerin sentezi, karakterizasyonu,, antimikrobiyal özellikleri, katalitik aktiviteleri ve biyosensör uygulamaları alanında çalışmaları olmak, Üniversitelerde ingilizce ders verebilme koşullarını sağlamak.
FEN FAKÜLTESİBİYOLOJİTEMEL VE ENDÜSTRİYEL MİKROBİYOLOJİDOÇENT11Maya Genetiği veya Termofilik Aktinomiset konularında uzmanlaşmış olmak, Üniversitelerde ingilizce ders verebilme koşullarını sağlamak.
FEN FAKÜLTESİFİZİKGENEL FİZİKDOÇENT11Kuantum kimyasal hesaplamalar ile titreşim ve NMR spektroskopik yöntemlerini kullanarak moleküler yapı aydınlatılması konularında çalışmalar yapmış olmak. Üniversitelerde ingilizce ders verebilme koşullarını sağlamak.
FEN FAKÜLTESİBİYOKİMYABİYOKİMYADOÇENT11Doçentliğini Kimya (Biyokimya) alanında almış olmak, tekstil biyoteknolojisi ve biyomolekül immobilizasyonu alanlarında proje ve yayınları olmak.
FEN FAKÜLTESİBİYOKİMYABİYOKİMYADOÇENT11Doçentliğini Kimya (Biyokimya) alanında almış olmak, Elektrokimyasal Biyosensörler alanında proje ve yayınları olmak.
MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİBİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİBİLGİSAYAR YAZILIMPROFESÖR11Yapay Zeka, Optimizasyon ve Görüntü İşleme konularında çalışmaları olmak.
MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİBİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİBİLGİSAYAR YAZILIMDOÇENT11Çizge Teorisi ve Çizgelerde Zedelenebilirlik konularında çalışmaları olmak.
MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİGIDA MÜHENDİSLİĞİGIDA BİLİMLERİDOÇENT11Gıda Mühendisliği Anabilim Dalında doktora yapmış olmak,

Gıda Bilimleri ve Mühendisliği Bilim Alanında doçent unvanı almış olmak ve Gıda Mikrobiyolojisi alanında çalışmaları ve yayınları olmak.

MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİTEKSTİL MÜHENDİSLİĞİTEKSTİL TEKNOLOJİSİDOÇENT11Tekstil Bilimleri ve Mühendisliği temel alanında doçent unvanı almış olmak, Tekstil Terbiyesinde Enerji ve Ekserji Analizi üzerine çalışmaları bulunmak, Enerji ve Termodinamik konularında ders verebilecek olmak.
MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİKİMYA MÜHENDİSLİĞİPROSES VE REAKTÖR TASARIMIDOÇENT11Proses ve Reaktör Tasarımı Anabilim Dalında doktora yapmış ve Kimya Mühendisliğinde doçent unvanını almış olmak, İngilizce ders verme koşulunu sağlamak.
İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİİŞLETMEYÖNETİM VE ORGANİZASYONDOÇENT11Örgüt Teorisi, Stratejik Yönetim, İnsan Kaynakları ve Örgütsel Davranış alanlarında çalışmaları bulunmak.
EDEBİYAT FAKÜLTESİALMAN DİLİ VE EDEBİYATIALMAN DİLİ VE EDEBİYATIDOÇENT11Alman Dili ve Edebiyatı alanında doçentlik ünvanı almış olmak
ÖDEMİŞ MESLEK YÜKSEKOKULUTIBBİ VE AROMATİK BİTKİLER PROGRAMIDOÇENT11Tarla Bitkileri Yetiştirme ve Islahı alanında doçent olmak, Tıbbi ve Aromatik Bitkiler alanında en az beş yıl ders vermiş olmak
EGE MESLEKYÜKSEK

OKULU

MAKİNE RESİM KONST. PROGRAMIDOÇENT11Makine Mühendisliği Malzeme Bilimi alanında doçentlik ünvanı almış olmak. Kalsiyum Fosfat (Hidroksiaptit) kaplamaların biyomimetik uygulamaları ile ilgili ulusal ve uluslararası çalışmaları olmak

 

 

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.