Emekli Maaşı Ve Bayram İkramiyesi Erken Ödenecek!

Emekli maaşı ve bayram ikramiyesi erken ödenecek! detaylar haberimizde…

Emekli Maaşı Ve Bayram İkramiyesi Erken Ödenecek!
Yayınlama: 07.06.2023
Düzenleme: 07.06.2023 13:48
77
A+
A-

Kurban Bayramı öncesinde emekli maaşları ve bayram ikramiyelerinin erken ödenmesi planlanıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrası bu müjdeyi verdi. Bu uygulama ile birlikte yaklaşık 16 milyon emekli ve EYT’liler bayramdan önce maaşlarını ve ikramiyelerini alabilecekler.

Emekli ikramiyesi ne kadar olacak?

Emekli ikramiyesi miktarı hakkında henüz resmi bir açıklama yapılmamıştır. Emekli ikramiyesi genellikle emeklinin hizmet süresine, prim ödeme gün sayısına ve diğer faktörlere bağlı olarak belirlenir. İlgili kurumlar ve emekli sandıkları tarafından belirlenen bir formüle göre hesaplanır. Dolayısıyla, emekli ikramiyesi miktarı hakkında kesin bir bilgiye sahip olabilmek için resmi açıklamaların yapılmasını beklemek gerekmektedir.

Emekli maaşları ve ikramiyeleri ne zaman yatırılacak?

Emekli maaşları ve ikramiyelerinin ne zaman yatırılacağı konusunda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yaptığı açıklamada spesifik bir tarih verilmemiştir. Ancak Kurban Bayramı öncesinde ödeme yapılacağı belirtilmiştir. Emekli maaşlarının ve bayram ikramiyelerinin hangi tarihler arasında ödeneceği ilgili kurumlar tarafından daha sonra duyurulacaktır.

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.