EPDK Başkanı Yılmaz, 226 Bin Doğalgaz Abonesine Ücret İadesi Yapılacak

EPDK Başkanı Yılmaz, 226 Bin Doğalgaz Abonesine Ücret İadesi Yapılacak
Yayınlama: 06.10.2015
Düzenleme: 05.03.2021 22:33
358
A+
A-

Şikayetleri degerlerndiren EPDK Başkanı Yılmaz: – “Bazı doğalgaz dağıtım şirketlerinin abonelerden haksız şekilde ücret aldığı tespit edildi, Kurul kararı ile bu bedellerin iadesine başlandı”

EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz, bazı doğalgaz dağıtım şirketle Şikayetleri degerlerndiren EPDK Başkanı Yılmaz: – “Bazı doğalgaz dağıtım şirketlerinin abonelerden haksız şekilde ücret aldığı tespit edildi, Kurul kararı ile bu bedellerin iadesine başlandı”

EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz, bazı doğalgaz dağıtım şirketlerinin abonelerden haksız şekilde ücret aldığının tespit edildiğini ve Kurul kararı ile bu bedellerin iadesine başlandığını söyledi.

Yılmaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, söz konusu hatanın mevzuatın yanlış değerlendirilmesinden kaynaklandığını ve Kurul kararı ile tüketicinin korunması adına gerekli tedbirlerin alındığını ifade etti. Yılmaz, haksız şekilde alınan ücretlerin, abonelere iadesine başlandığını bildirdi.

– Hata 226 bin aboneyi ilgilendiriyor

16 dağıtım şirketinin, 226 bin 35 aboneden fazla para aldığını tespit ettiklerini aktaran Yılmaz, şu ana kadar tüketiciye iade edilen miktarın 6 milyon 261 bin 848 lirayı bulduğunu dile getirdi.

Abonelerin hizmet aldıkları doğalgaz dağıtım şirketinin internet sitesinden kendilerine iade edilecek bedeli öğrenebileceğini kaydeden Yılmaz, “Fazladan alınan bedel, faturalı aboneye gaz bedeli olarak verilebilecek ya da fazladan 20 lira alındıysa fatura bedelinden bu 20 lira düşülecek. Abone artık o meskende bulunmuyorsa oturduğu dönemde fazladan kesilen miktarı nakit olarak alabilecek” diye konuştu.

Binalardaki doğalgaz tesisatı, ilk kurulduğunda ilgili bölgedeki sorumlu dağıtım şirketince kontrol ediliyor ve bir kereye mahsus olmak üzere “iç tesisat kontrol bedeli” adı altında aboneden ücret alınıyor. Buna karşın bazı dağıtım şirketlerinin söz konusu ücreti, tesisat yeni olmasa da her abone değişikliğinde alma yoluna gittiği EPDK Tarifeler Dairesi tarafından tespit edilmişti.

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.