Erciyes Üniversitesi 22 Akademik Personel Alım İlanı

Erciyes Üniversitesi 22 Akademik Personel Alım İlanı
Yayınlama: 09.10.2015
Düzenleme: 05.03.2021 22:33
432
A+
A-

09/10/2015 TARİHLİ SÖZCÜ GAZETESİNDE YAYINLANMIŞ OLUP;

SON BAŞVURU TARİHİ:23/10/2015

ERCİYES ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN DUYURU

1-Üniversitemize bağlı birimlerde istihdam edilmek üzere yardımcı doçentler alınacaktır.

2-Kanuni şartlara haiz ada 09/10/2015 TARİHLİ SÖZCÜ GAZETESİNDE YAYINLANMIŞ OLUP;

SON BAŞVURU TARİHİ:23/10/2015

ERCİYES ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN DUYURU

1-Üniversitemize bağlı birimlerde istihdam edilmek üzere yardımcı doçentler alınacaktır.

2-Kanuni şartlara haiz adayların başvuru süresi içerisinde; Üniversitemiz Personel Daire Başkanlığı’na bizzat başvurmaları gerekmektedir.

3-Devlet hizmetine girmede aranılan genel şartlara haiz olmakla birlikte, 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği ile Erciyes Üniversitesi Akademik Yükseltme ve Atama Kriterlerinde belirtilen şartları taşıyor olmak. (Erciyes Üniversitesi Akademik Yükseltme ve Atama Kriterleri Üniversitemiz web sitesinin (www.erciyes.edu.tr)yönetmelikler bölümünde yer almaktadır.)

4-Belirtilen şartları taşımayan ve süresi içerisinde başvurmayan adayların başvuruları dikkate alınmayacaktır.

5-İlan hakkında Erciyes Üniversitesi Personel Daire Başkanlığı’nın 0352 4379302 numaralı telefonundan bilgi alınabilir.

6-Başvuru evrakları geri iade edilmeyecektir. İlan edilen kadrolara uygun olmadığı sonradan anlaşılan başvurular geçersiz sayılacaktır.

7-Yurtdışından alınan diplomaların denkliğinin onaylanmış olması gerekmektedir.

YARDIMCI DOÇENTLER İÇİN

-Adayların ilan edilen yardımcı doçentlik kadrosuna başvurabilmeleri için durumlarının Erciyes Üniversitesi’nde ilgili birimde açık bulunan yardımcı doçentlik kadrolarına başvurma, yükseltilme ve atanma konusunda Senato İlkelerinin ilgili maddelerinde belirtilen şartlara uygunluğunun ilgili komisyon tarafından kabulü zorunludur. -2547 Sayılı Kanunun 23. maddesinde belirtilen şartlara haiz olmak.

-Adayların, dilekçe, özgeçmiş, yayın listesi ile noter veya resmi kurumlarca onaylanmış lisans, yüksek lisans, doktora, tıpta uzmanlık veya sanatta yeterlik belgeleri, nüfus cüzdan fotokopisi, askerlik belgelerinin tasdikli örneği ve iki adet fotoğrafı (Çalışmalarını kapsayan 4 takım dosya haricinde ) Personel Daire Başkanlığına teslim etmeleri gerekmektedir. Yardımcı Doçent adayları Personel Daire Başkanlığına başvuru yaptıktan sonra, son başvuru tarihinden önce olmak kaydıyla 4 takım yayın dosyasını ilan verilen birime (Fakülte/Yüksekokul/MYO ) teslim edeceklerdir.

-Yardımcı doçent adaylarının KPDS, ÜDS veya YDS’den en az 65 puan almış olmak. (Bilim alanı yabancı dille ilgili olan öğretim elemanlarının kendi bilim alanı ile ilgili alandan yapılan Yabancı Dil Seviye Belirleme Sınavı (YDS)’den veya eş değerliliği Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince kabul edilen muadili bir sınavdan en az 80 puan, bilim alanı dışındaki başka bir dilde yapılan yabancı dil sınavından da en az 60 puan almış olmaları gerekmektedir.)

-Yardımcı doçent adayları için 2547 sayılı Kanun’un 23. maddesinin (b) fıkrasının 2. bendi gereğince ayrıca Üniversitemizde yabancı dil sınavı yapılacaktır.

İLAN

KODU

BİRİMİBÖL/ABD/ASD/PROGUNVANIDRCADETAÇIKLAMA
1001Turizm FakültesiTurizm RehberliğiYrd. Doç.31Destinasyon İmajı ve Turist Rehberliği Konularında Çalışma Yapmış Olmak.
1002Eczacılık FakültesiFarmasotik ToksikolojiYrd. Doç.11Eczacılık Fakültesi Mezunu Olmak. Farmasotik Toksikoloji Alanında Doktora Yapmış Olmak.
1003İletişim FakültesiAraştırma YöntemleriYrd. Doç.31Halkla İlişkiler ve Tanıtım Ana Bilim Dalında Doktora Yapmış Olmak.
1004Veteriner FakültesiPatolojiYrd. Doç.31Veteriner Patolojide Doktora Yapmış Olmak.
1005Havacılık ve Uzay Bilimleri FakültesiUçak Gövde-MotorYrd. Doç.31Doğalgaz-Hidrojen Karışım Yakıt Motorları Alanında Doktora Yapmış Olmak.
1006Mühendislik

Fakültesi

Kontrol ve Kumanda SistemleriYrd. Doç.11Bilgisayar Mühendisliği Ana Bilim Dalında Yüksek Lisans ve Doktora Yapmış Olmak. Optimizasyon Konusunda Bilimsel Çalışmalar Yapmış Olmak.
1007İlahiyat FakültesiDin SosyolojisiYrd. Doç.11Din Sosyolojisi veya Sosyoloji Alanında Doktora Yapmış Olmak. Din Sosyolojisi Alanında Çalışmalar Yapmış Olmak.
1008İlahiyat FakültesiDin FelsefesiYrd. Doç.31Din Felsefesi Ana Bilim Dalında Doktora Yapmış Olmak. Doktora Çalışmasını “Tanrı” Hakkında Yapmış Olmak.
1009İlahiyat Fakültesiİslam HukukuYrd. Doç.11İlahiyat Fakültesi Mezunu Olmak. İslam Hukuku Alanında Doktora Yapmış Olmak.
1010İlahiyat FakültesiKıraatYrd. Doç.31Kıraat Alanında Doktora Yapmış Olmak. Hafızlık Belgesine Sahip Olmak.
1011Mimarlık FakültesiYapı BilgisiYrd. Doç.31Yapı Bilgisi Ana Bilim Dalında Doktora Yapmış Olmak.
1012Diş Hekimliği FakültesiPedodontiYrd. Doç.31Pedodonti Ana Bilim Dalı’nda Doktora Yapmış Olmak. Süt Dişi Erken Mine Lezyonlarının Tedavisi İle İlgili Çalışma Yapmış Olmak.
1013İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesiİktisat PolitikasıYrd. Doç.31Çevre Ekonomisi Konusunda Uzmanlaşmış Olmak.
1014İktisadi ve İdari Bilimler FakültesiUluslararası Hukuk ve ÖrgütlerYrd. Doç.11Rus Kimliği ve Balkan Krizleri Konusunda Çalışmış Olmak.
1015Edebiyat Fakültesiİngiliz Dili ve EdebiyatıYrd. Doç.31Yirminci Yüzyıl İngiliz Tiyatrosu Alt Alanında Doktora Yapmış Olmak.
1016Edebiyat FakültesiKuzey-Batı Türk Lehçeleri EdebiyatıYrd. Doç.31İlgili Ana Bilim Dalında Doktora Yapmış Olmak.
1017Edebiyat FakültesiGüney-Batı Türk Lehçeleri EdebiyatıYrd. Doç.31İlgili Ana Bilim Dalında Doktora Yapmış Olmak.
1018Güzel Sanatlar FakültesiResimYrd. Doç.31
1019Tıp FakültesiAnatomiYrd. Doç.11Anatomi Uzmanı Olmak.
1020Tıp FakültesiKulak Burun Boğaz HastalıklarıYrd. Doç.31Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı Olmak.
1021Beden Eğitimi ve Spor YüksekokuluSpor Yönetim BilimleriYrd. Doç.31Doktorasını Beden Eğitimi ve Spor Alanında Yapmış Olmak. Profesyonel Futbol Taraftarlığı Üzerine Çalışmaları Bulunmak. Yurtdışı Deneyimi Bulunmak.
1022Mühendislik

Fakültesi

Malzeme BilimiYrd. Doç.11Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Alanında Doktora Yapmış Olmak. Metallik Malzemelerin Yorulma Ömürlerinin Isıl İşlemler ile Geliştirilmesi Alanında Çalışmış Olmak.

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.