Erciyes Üniversitesi Akademik Personel Alım İlanı

Erciyes Üniversitesi Akademik Personel Alım İlanı
Yayınlama: 09.09.2015
Düzenleme: 05.03.2021 22:27
433
A+
A-

09/09/2015 TARİHLİ HABERTÜRK GAZETESİNDE YAYINLANMIŞ OLUP; SON BAŞVURU TARİHİ: 23/09/2015

ERCİYES ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN DUYURU

Üniversitemize bağlı birimlerde istihdam edilmek üzere (daimi statüde) profesörler ile doçentler alınacaktır.
Kan 09/09/2015 TARİHLİ HABERTÜRK GAZETESİNDE YAYINLANMIŞ OLUP; SON BAŞVURU TARİHİ: 23/09/2015

ERCİYES ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN DUYURU

  • Üniversitemize bağlı birimlerde istihdam edilmek üzere (daimi statüde) profesörler ile doçentler alınacaktır.
  • Kanuni şartlara haiz adayların başvuru süresi içerisinde; Üniversitemiz Personel Daire Başkanlığı’na bizzat başvurmaları gerekmektedir.
  • Devlet hizmetine girmede aranılan genel şartlara haiz olmakla birlikte, 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği ile Erciyes Üniversitesi Akademik Yükseltme ve Atama Kriterlerinde belirtilen şartları taşıyor olmak. (Erciyes Üniversitesi Akademik Yükseltme ve Atama Kriterleri Üniversitemiz web sitesinin (erciyes.edu.tr) yönetmelikler bölümünde yer almaktadır.)
  • Belirtilen şartları taşımayan ve süresi içerisinde başvurmayan adayların başvuruları dikkate alınmayacaktır.
  • İlan hakkında Erciyes Üniversitesi Personel Daire Başkanlığı’nın 0352 4379302 numaralı telefonundan bilgi alınabilir.
  • Ayrıca Erciyes Üniversitesi öğretim üyeliğine başvurma kriterleri, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının web sitesinin ana sayfasının Atanma Kriterleri bölümünde yer almaktadır.
  • Başvuru evrakları geri iade edilmeyecektir. İlan edilen kadrolara uygun olmadığı sonradan anlaşılan başvurular geçersiz sayılacaktır.
  • Yurtdışından alınan diplomaların denkliğinin onaylanmış olması gerekmektedir.

PROFESÖRLER İÇİN

-Adayların ilan edilen profesörlük kadrosuna başvurabilmeleri için durumlarının Erciyes Üniversitesi’nde açık bulunan profesörlük kadrolarına başvurma, yükseltilme ve atanma konusunda Senato ilkelerinin ilgili maddelerinde belirtilen şartlara uygunluğunun ilgili komisyon tarafından kabulü zorunludur.

-Adayların, dilekçe, özgeçmiş ve yayın listesi ile noter veya resmi kurumlarca onaylanmış lisans, yüksek lisans, doktora veya tıpta uzmanlık belgesi veya sanatta yeterlik belgesi, doçentlik belgesi, doçentlik yabancı dil başarı belgesi, askerlik durum belgesi, nüfus cüzdanın tasdikli fotokopisi ve 2 adet fotoğrafı (Çalışmalarını kapsayan 6 takım dosya haricinde) Personel Daire Başkanlığına teslim etmeleri gerekmektedir.

-“Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği”nin 17. maddesi gereğince profesör adayları yayın listelerinde başlıca araştırma eserlerini belirteceklerdir.

-Adayların ilan edilen doçentlik kadrosuna başvurabilmeleri için durumlarının Erciyes Üniversitesi’nde açık bulunan doçentlik kadrolarına başvurma, yükseltilme ve atanma konusunda Senato ilkelerinin ilgili maddelerinde belirtilen şartlara uygunluğunun ilgili komisyon tarafından kabulü zorunludur.

-2547 sayılı Kanun’un 25. maddesinde belirtilen şartlara haiz olmak,

-Doçentliğe atamalarda en az Üniversitelerarası Kurulun doçentlik sınavı için kabul ettiği ilkeler aranır. -Adayların, dilekçe, özgeçmiş ve yayın listesi ile noter veya resmi kurumlarca onaylanmış lisans, yüksek lisans, doktora veya tıpta uzmanlık veya sanatta yeterlik belgesi, doçentlik belgesi, doçentlik yabancı dil belgesi, askerlik durum belgesi, nüfus cüzdan fotokopisi ve iki adet fotoğrafı (Çalışmalarını kapsayan 4 takım dosya haricinde) Personel Daire Başkanlığına teslim etmeleri gerekmektedir.

İLAN

KODU

birimiBOL/ABD/ASD/PROGUNVANIDRCADETAÇIKLAMA
1001Veteriner FakültesiMikrobiyolojiProfesör11Veteriner Mikrobiyoloji Alanında Doçentliğini Almış Olmak.
1002Tıp FakültesiEnfeksiyon Hastalıkları ve Klinik MikrobiyolojiProfesör11Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Olmak.
1003Tıp FakültesiAnesteziyoloji ve ReanimasyonDoçent11Anesteziyoloji ve Reanimasyon Uzmanı Olmak.
1004Mühendislik

Fakültesi

EndüstriDoçent11

 

 

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.