Erdoğan: Memur Maaşlarına İlişkin Adımı Temmuz Ayında Atacağız!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, KKTC ve Azerbaycan ziyaretleri sonrası memur maaşlarına yönelik düzenlemelerin Temmuz ayında görüşüleceğini belirtti.

Erdoğan: Memur Maaşlarına İlişkin Adımı Temmuz Ayında Atacağız!
Yayınlama: 14.06.2023
Düzenleme: 14.06.2023 13:45
606
A+
A-

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) ve Azerbaycan ziyaretleri sonrasında gazetecilere önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, memur maaşlarına yönelik düzenlemelerin Temmuz ayında görüşüleceğini belirtti.

Ekonomiye Vurgu

Her dönem ekonomiyi güçlendirmeye devam ettiklerini ifade eden Erdoğan, ekonomiye ilişkin de önemli açıklamalarda bulundu. Hazine ve Maliye Bakanı’nın rolü, Merkez Bankası’ndaki değişiklikler ve BDDK’da atılan adımların ekonomi ile doğrudan ilgili olduğunu belirtti.

Finans Sektörü

Finans sektörünü güçlendirmenin gerekliliğine vurgu yapan Erdoğan, sektördeki kaynak arayışlarının devam edeceğini, bankacılık sektörünün güçlü olduğunu ve finans yönetiminin daha da güçlendirilmesi gerektiğini ifade etti.

Faiz Politikaları

Faiz politikalarına da değinen Erdoğan, Hazine ve Maliye Bakanı’nın görev sürecinde Merkez Bankası ile birlikte süratle adımlar atacağını ve enflasyonu tek haneye düşürme konusundaki kararlılıklarını belirtti.

Asgari Ücret ve Memur Maaşları

Erdoğan, asgari ücret ve memur maaşlarına dair de değerlendirmelerde bulundu. Asgari ücrette işçinin ezdirilmeyeceğini belirten Erdoğan, çalışmaların sürdüğünü ve kararın bir an önce verileceğini ifade etti. Ayrıca memur maaşlarına ilişkin adımın Temmuz ayında atılacağını da belirtti.

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.