Erzurum Teknik Üniversitesi Akademik Personel Alım İlanı

Erzurum Teknik Üniversitesi  Akademik Personel Alım İlanı
Yayınlama: 04.05.2015
Düzenleme: 05.03.2021 22:10
310
A+
A-

Erzurum Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım İlanı

Tüm Akademik İlanlar İçin Tıklayın
Erzurum Teknik Üniversitesi Rektörlüğünden:

Akademik Personel Alınacaktır

(Profesör, Doçent)

Üniversitemiz birimlerine, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu v

Erzurum Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım İlanı

Tüm Akademik İlanlar İçin Tıklayın

Erzurum Teknik Üniversitesi Rektörlüğünden:

Akademik Personel Alınacaktır

(Profesör, Doçent)

Üniversitemiz birimlerine, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ve bu kanunda değişiklik yapan 5772 sayılı Kanun ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddelerinde belirtilen koşullara göre öğretim üyesi alınacaktır.

657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesindeki genel ve ilanda belirtilen diğer koşulları taşıyan profesör ve doçent kadrolarına başvuracak adayların Üniversitemiz Personel Dairesi Başkanlığına, şahsen başvurmaları gerekmektedir. Belirtilen şartları taşımayan ve süresi içerisinde başvurmayan adayların başvuruları ile postayla yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır.

PROFESÖR

Profesör kadrosuna başvuracak adayların başvurdukları birim ve anabilim dalını belirten başvuru dilekçelerine (Profesör adayları başvuru dilekçelerinde yayınlarından birini başlıca araştırma eseri olarak gösterecektir.) özgeçmiş, (2) iki adet fotoğraf, nüfus cüzdanı sureti, lisans, yüksek lisans, doktora ve doçentlik belgesi, başlıca araştırma eserinin açıkça belirtildiği yayın listesi, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 6 (Altı) adet dosyayı ekleyerek, Üniversitemiz Personel Dairesi Başkanlığına şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir. (Profesör kadrosuna müracaat edecek adaylar daimi statüde çalıştırılacaktır.)

DOÇENT

– Doçent kadroları daimi statüde olup, başvuracak adayların, başvurmak istedikleri birim ve anabilim dalını belirten dilekçelerine; özgeçmişlerini, Doçentlik belgesinin onaylı örneğini, 2 adet fotoğrafını, nüfus cüzdanının onaylı fotokopisini, bilimsel çalışma ve yayınlarını, eğitim- öğretim faaliyetlerini ve yönetimlerinde biten ve devam eden yüksek lisans ve doktora çalışmalarının listelerini içeren dört (4) takım dosyayı ekleyerek Rektörlük Personel Dairesi Başkanlığına başvurmaları gerekmektedir.

– Yabancı ülkelerden alınan doktora diploması ile unvanların Üniversitelerarası Kurul’ca eşdeğerliliğinin onaylanmış olması gerekmektedir.

– Herhangi bir kamu kurumunda çalışanlar (daha önce çalışıp ayrılmış dahi olsalar) çalıştıkları kurumdan alacakları onaylı hizmet belgesini müracaat belgelerine ekleyeceklerdir.

– Müracaatlar 03/05/2015 – 17/05/2015 tarihleri arası mesai saati bitimine kadar alınacaktır. Müracaat edecek adayların devlet hizmetine girmede aranılan genel şartlara haiz olmaları gerekmektedir.

BirimiAnabilim DalıUnvanıAd.Drc.Başvuru Koşulu
Edebiyat FakültesiTarihProfesör11Cumhuriyet dönemi Doğu Anadolu ve Doğu Karadeniz şehirlerinin siyasi, sosyal ve ekonomik tarihi hakkında bilimsel çalışmalar yapmış olmak.
Fen FakültesiMatematikDoçent11Doçentlik ünvanını Topoloji Anabilim Dalında almış olmak

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.