SON DAKİKA

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi 22 Akademik Personel Alım İlanı

Bu haber 14 Aralık 2015 - 8:59 'de eklendi.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunun 23. ve 25. maddeleri ile Madde 23(c) ve 25(c)’ye dayanılarak hazırlanan ve Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca onaylanan Es Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunun 23. ve 25. maddeleri ile Madde 23(c) ve 25(c)’ye dayanılarak hazırlanan ve Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca onaylanan Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Akademik Yükseltilme ve Atanma Başvuru Asgari Şartlarına (Bakınız. www.ogu.edu.tr Duyurular (Bilgi/Belge) sayfasında yayınlanan ESOGÜ Akademik Yükseltme ve Atama Başvuru Koşulları ve Başvuru Formu) ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanun’un 48. maddesi hükümleri uyarınca devlet hizmetine girmede aranılan şartlara haiz öğretim üyeleri (Doçent, Yardımcı Doçent kadrolarına) alınacaktır.

Başvurular şahsen yapılacak olup posta ile yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.

Duyurulur.

Başvuruda İstenen Belgeler:

1 – Adayın başvurduğu anabilim dalını belirten (telefon numarasını içeren) dilekçe,

2 – Özgeçmiş

3 – 2 adet fotoğraf

4 – Nüfus Cüzdan Sureti

5 – Doçentlik belgesi (Doçent kadrosuna başvuracaklar için)

6 – Yardımcı Doçentlik kadrosuna başvuran adaylar doktora/uzmanlık belgesi (doktorasını yurtdışından almış olanlar için Üniversitelerarası Kurul Başkanlığınca denkliğinin onaylandığını gösteren belge) ve Yabancı Dil yeterlilik belgesi (KPDS, ÜDS veya YDS’den en az 60 (Altmış) veya uluslararası sınavlardan kabul gören eşdeğeri puan almış olmak). Adaylar 2547 sayılı Kanun’un 23. maddesinin (b) bendi uyarınca sınava girecekleri yabancı dili başvuru dilekçelerinde belirteceklerdir.

7 – ESOGÜ Akademik Yükseltilme ve Atanma Başvuru Formu’nda belirtilen düzen ve formatta hazırlanmış ve puanlanmış, yayın listesi (Bütün yayın dosyaları için CD şeklinde de verilecektir.) ve ekli bilimsel yayınları, yurtiçi ve yurtdışı kongre ve konferans bildirileri, yayın atıflarına ilişkin belgeler, eğitim – öğretim faaliyetleri, yönettiği doktora ve yüksek lisans (bilim uzmanlığı) çalışmaları ve diğer bilgileri içeren dosyalar (teslim edilecek dosya adedi, Doçent ve Yardımcı Doçent kadrosu için 4 adet’tir),

8 – Hizmet Belgesi (Halen başka bir kamu kurumunda çalışmakta olanlar ile ayrılmış olanlardan istenmektedir.)

9 – Başvuru dilekçesinde adaya ait tüm iletişim bilgileri (cep, iş, ev telefonu ve e-mail adresi) belirtilecektir.

Not: İlgililerin ilanın yayınını müteakip 15 (onbeş) gün içinde Rektörlük Personel Dairesi Başkanlığına başvurmaları gerekmektedir. İlgili kadroya başvuran adayların başvuruları, ESOGÜ Akademik Yükseltme ve Atama Başvuru Koşulları gereğince, Atama ve Son Değerlendirme Komisyonu tarafından incelenerek yayın dosyaları asgari koşulları karşılamaları halinde kabul edilecektir. Doçentler Daimi Statüye atanacaktır. Yardımcı doçentler için yabancı dil sınav tarihi Rektörlükçe daha sonra ilan edilecektir.

ÜNVANIDER.ADEDİBİRİMİBÖLÜMÜANABİLİM DALIAÇIKLAMALAR
Doçent11Fen Edebiyat Fak.TarihEskiçağ TarihiHitit Bayram Törenleri, Kurban ve Krali Cenaze hakkında çalışmış olmak.
Doçent11Fen Edebiyat Fak.Karşılaştırmalı EdebiyatÇeviribilimKarşılaştırmalı Edebiyat Bilim Alanında Doçent Ünvanı Almış olmak, İngiliz Dili Edebiyatı, Dil Bilim Çeviri Bilim, Çeviri Eleştirisi, Edebi Çeviri ve Karşılaştırmalı Edebiyat Alanında Lisansüstü çalışmalar yapmış olmak.
Doçent11Fen Edebiyat Fak.BiyolojiTemel ve Endüstriyel MikrobiyolojiGıda Mikrobiyolojisi, Probiyotik Kültür ve Starter Kültürler ile ilgili çalışmalar yapmış olmak.
Doçent11Eğitim Fak.İlköğretimSınıf EğitimiSınıf Öğretmenliği Alanında Doçent olmuş olmak, İlk Okuma Yazma ve Türkçe Eğitimiyle ilgili çalışıyor olmak.
Doçent11Eğitim Fak.İlköğretimİlköğretim Matematik Eğitimiİlgili Alanda Doçent olmuş olmak.
Doçent11Ziraat Fak.Tarla BitkileriTahıllar ve Yemeklik BaklagillerBaklada Mutasyon Islahı, Nohutta Toprak İşleme ve Sulama konularında çalışmalar yapmış olmak.
Doçent11Ziraat Fak.Tarla BitkileriÇayır Mera ve Yem BitkileriYabani Korunga Türlerinin Morfolojik ve Moleküler Karekterizasyonu üzerine çalışmalar yapmış olmak.
Doçent11Tıp Fak.Cerrahi Tıp BilimleriKadın Hastalıkları ve DoğumJinekolojik Endoskopik Cerrahi konusunda tecrübeli olmak, Üremeye Yardımcı Tedavi Klinik Sertifikası sahibi olmak.
Doçent11Müh. Mim. Fak.Kimya MühendisliğiProses ve Reaktör TasarımıBiyosurfaktantlarla Toprak ve Atık Sulardaki Ağırmetal İyonlarının Giderimi ve Geri Kazanımı üzerinde çalışmalar yapmış olmak.
Doçent11Müh. Mim. Fak.Kimya MühendisliğiTemel İşlemler ve TermodinamikMinerallerin Katı-Sıvı Özütleme Yoluyla Geri Kazanımı, Sulardan Bor ve Ağır Metal Giderimi konularında çalışmalar yapmış olmak.
Doçent11Müh. Mim. Fak.Kimya MühendisliğiKimyasal TeknolojilerElektrokimyasal Yöntemlerle Atıksu Arıtımı ve Aktif Karbon Rejenerasyonu konularında çalışmalar yapmış olmak.
Doçent11Müh. Mim. Fak.Elektrik Elektronik Müh.ElektronikEnerji Depolama, Yüksek Güç Faktörlü Doğrultucu, Frekans Dönüştürücü ve Fotovoltaik Evirici konuları üzerine çalışmalar yapmış olmak.
Yrd.Doç.21Müh. Mim. Fak.Endüstri Müh.İnsan-Makine SistemleriNöroergonomi alanında çalışmalar yapmış olmak.
Yrd.Doç.11Müh. Mim. Fak.İnşaat MühendisliğiYapıİnşaat Projelerinde Risklerin Bulanık Mantık ile Modellenmesi alanında çalışmalar yapmış olmak.
Yrd.Doç.11Eğitim Fak.Eğitim BilimleriEğitim Programları ve ÖğretimEğitim Programları ve Öğretim alanında Doktora ve çalışmalar yapmış olmak.
Yrd.Doç.21Eğitim Fak.Eğitim BilimleriEğitim Yönetimi Teftişi Planlaması ve EkonomisiEğitim Yönetimi ve Okul Kültürü alanında çalışma yapmış olmak.
Yrd.Doç.11İktisadi ve İdari Bilimler Fak.İşletmeYönetim ve OrganizasyonSektör, Bölge ve Şirket Düzeyinde Rekabet Analizi ve Stratejileri üzerine çalışmaları olmak.
Yrd.Doç.31İktisadi ve İdari Bilimler Fak.İşletmeYönetim ve OrganizasyonÖrgüt Kuramı Alanında Makro Kurumsal Kuram üzerine çalışmaları olmak.
Yrd.Doç.11İktisadi ve İdari Bilimler Fak.İktisatİktisat TeorisiTasarruf, Gelir Dağılımı ve Yatırım konuları üzerine çalışmaları olmak.
Yrd.Doç.31Tıp Fak.Cerrahi Tıp BilimleriAcil TıpAcil Travma Yönetimi, Acil Ultrasonografi Kullanımı ve İlk Yardım konusunda deneyimli olmak.
Yrd.Doç.11Tıp Fak.Dahili Tıp BilimleriDermatolojiAcil Dermatolojik Hastalıklar ve Pediatrik Dermatoloji konusunda çalışmaları olmak.
Yrd.Doç.11Fen Edebiyat Fak.İstatistikİstatistik TeorisiMatris Değişkenli Dağılımlar konusunda çalışması olmak.

Bir önceki yazımız olan Ege Üniversitesi 16 Akademik Personel Alım İlanı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.