SON DAKİKA

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi 24 Akademik Personel Alım İlanı

Bu haber 16 Kasım 2015 - 8:52 'de eklendi.

T.C. ESKİŞEHİR OSMANGAZİ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN

İLAN

Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunun 23., 25. ve 26. maddeleri ile Madde 23(c), 25(c) ve 26(a)’ne dayanılarak hazırlanan ve Yükseköğretim Kurulu Ba T.C. ESKİŞEHİR OSMANGAZİ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN

İLAN

Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunun 23., 25. ve 26. maddeleri ile Madde 23(c), 25(c) ve 26(a)’ne dayanılarak hazırlanan ve Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca onaylanan Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Akademik Yükseltilme ve Atanma Başvuru Asgari Şartlarına (Bakınız. www.ogu.edu.tr Duyurular (Bilgi/Belge) sayfasında yayınlanan ESOGÜ Akademik Yükseltme ve Atama Başvuru Koşulları ve Başvuru Formu) ve 657 Sayılı Devlet Memurları Kanun’un 48. maddesi hükümleri uyarınca devlet hizmetine girmede aranılan şartlara haiz öğretim üyeleri (Profesör, Doçent, Yardımcı Doçent kadrolarına) alınacaktır.

Başvurular şahsen yapılacak olup posta ile yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.

Duyurulur.

Başvuruda İstenen Belgeler:

1. Adayın başvurduğu kadroya ait, anabilim dalı, kadro derecesi ve açıklamaları içeren dilekçe

2. Özgeçmiş

3. 2 adet fotoğraf

4. Nüfus Cüzdan Sureti

5. Doçentlik belgesi (Doçent ve Profesörlük kadrosuna başvuracaklar için)

6. Yardımcı Doçentlik kadrosuna başvuran adaylar doktora/uzmanlık belgesi (doktorasını yurtdışından almış olanlar için Üniversitelerarası Kurul Başkanlığınca denkliğinin onaylandığını gösteren belge) ve Yabancı Dil yeterlilik belgesi (KPDS, ÜDS veya YDS’den en az 60 (Altmış) veya uluslararası sınavlardan kabul gören eşdeğeri puan almış olmak). Adaylar 2547 sayılı Kanun’un 23. maddesinin (b) bendi uyarınca sınava girecekleri yabancı dili başvuru dilekçelerinde belirteceklerdir.

7. ESOGÜ Akademik Yükseltilme ve Atanma Başvuru Formu’nda belirtilen düzen ve formatta hazırlanmış ve puanlanmış, yayın listesi (Bütün yayın dosyaları için CD’ şeklinde de verilecektir.), (Profesör kadrosuna başvuracaklar için biri başlıca araştırma eserini içeren yayın listesi) ve ekli bilimsel yayınları, yurtiçi ve yurtdışı kongre ve konferans bildirileri, yayın atıflarına ilişkin belgeler, eğitim-öğretim faaliyetleri, yönettiği doktora ve yüksek lisans (bilim uzmanlığı) çalışmaları ve diğer bilgileri içeren dosyalar (teslim edilecek dosya adedi Profesörlük kadrosu için 6, Doçent ve Yardımcı Doçent kadrosu için 4 adet’tir),

8. Hizmet Belgesi (Halen başka bir kamu kurumunda çalışmakta olanlar ile ayrılmış olanlardan istenmektedir.)

9. Başvuru dilekçesinde adaya ait tüm iletişim bilgileri (cep, iş, ev telefonu ve e-mail adresi) belirtilecektir.

Not: İlgililerin ilanın yayınını müteakip 15 (onbeş) gün içinde Rektörlük Personel Dairesi Başkanlığına başvurmaları gerekmektedir. İlgili kadroya başvuran adayların başvuruları, ESOGÜ Akademik Yükseltme ve Atama Başvuru Koşulları gereğince, Atama ve Son Değerlendirme Komisyonu tarafından incelenerek yayın dosyaları asgari koşulları karşılamaları halinde kabul edilecektir. Profesör ve Doçentler Daimi Statüye atanacaktır. Yardımcı doçentler için yabancı dil sınav tarihi Rektörlükçe daha sonra ilan edilecektir.

Not: Sanat ve Tasarım Fakültesi için başvurularda, özgeçmiş ve yayınlar yanında “adayın sanat/tasarım çalışmalarından örneklerin bulunduğu bir portfolyoyu CD veya USB bellek içinde” teslim edilmesi gerekmektedir.

ÜnvanıDer.AdediBirimiBölümüAnabilim DalıAÇIKLAMALAR
Profesör11Müh.Mim. Fak.İnşaat MühendisliğiYapıYapıların Plastik Analizi ve Çelik Yapıların Stabilitesi Konularında çalışmalar yapmış olmak.
Profesör11Müh.Mim. Fak.Elektrik-Elektronik

Müh.

T elekomünikasyonSes ve Görüntü İşleme ile Gömülü Sistemler Konularında çalışmalar yapmış olmak.
Profesör11Müh.Mim. Fak.Elektrik-Elektronik

Müh.

Elektromanyetik Alanlar ve Mikro Dalga TeknikleriElektromanyetik Dalgaların Saçılmasında Analitik Yöntemler üzerine çalışmış olmak.
Profesör11Müh.Mim. Fak.Makine MühendisliğiMakine Teorisi ve DinamiğiDinamik Sistemler, Modelleme, Robotik ve Heptik Uygulamalarında çalışmalar yapmış olmak.
Profesör11Tıp Fak.Dahili Tıp Bilimleriİç HastalıklarıTıbbi Onkoloji Uzmanı Olmak, Lenfoma Konusunda çalışmalar yapmış olmak.
Profesör11Tıp Fak.Cerrahi Tıp BilimleriGöz HastalıklarıKonjenital Katarakt Cerrahisi Sonrası Afakik Psödofakik Glokomda Kornea Kalınlığı ve Kornea Biyomekaniği ile ilgili çalışmalar yapmış olmak.
Profesör11Tıp Fak.Cerrahi Tıp BilimleriOrtopediEl Bilek İnstabiliteleri Konusunda çalışmalar yapmış olmak.
Profesör11İlahiyat Fak.Felsefe ve Din BilimleriDin FelsefesiTanrı ve Fizik üzerine çalışmış olmak.
Doçent11Müh.Mim. Fak.Maden MühendisliğiCevher HazırlamaJameson Flotasyon Hücresi, Atık Su ve Flokülasyon Konularında çalışmalar yapmış olmak.
Doçent11Müh.Mim. Fak.Bilgisayar MühendisliğiBilgisayar YazılımıYapay Zeka ve Robotik Uygulamaları Konusunda çalışmalar yapmış olmak.
Doçent11Fen Edebiyat Fak.İstatistikUygulamalı İstatistikZaman Serileri Analizi Alanında çalışmalar yapmış olmak.
Doçent11Eğitim Fak.Eğitim BilimleriEğitim Programlan ve ÖğretimProgram Değerlendirme ve Akreditasyon Alanında çalışmalar yapmış olmak.
Doçent11Tıp Fak.Dahili Tıp BilimleriRadyolojiBaş Beyin Radyoloji Konusunda deneyimli olmak.
Doçent11Tıp Fak.Dahili Tıp BilimleriÇocuk Sağ. ve HastalıklarıÇocuk Hastalıkları Enfeksiyon Uzmanı olmak.
Doçent11Tıp Fak.Dahili Tıp BilimleriTıbbi GenetikKanser Sitogenetiğinde ve Lösemi Sitogenetiği Alanında çalışmaları olup tecrübeli olmak.
Doçent11Tıp Fak.Cerrahi Tıp BilimleriAcil TıpAcil Ultrason ve İlkyardım Konusunda Eğiticiliği bulunmak.
Doçent11Tıp Fak.Cerrahi Tıp BilimleriAcil Tıpİlkyardım, Travma ve İleri Yaşam Desteği Eğiticiliği bulunmak.
Doçent11Tıp Fak.Cerrahi Tıp BilimleriKadın Hast. ve DoğumJinekolojik Onkolojik Alanda çalışmalar yapmış olmak.
Doçent11Tıp Fak.Temel Tıp BilimleriFizyolojiNörodejeneratif Hastalık Modelleri Üzerinde Mikrodiyaliz ve Sterolojik çalışmalar yapmış olmak.
Doçent11Turizm Fak.Seyahat İşletmeciliği ve Turizm RehberliğiTurizm Alanında Doçentliğini almış olmak ve Turist Rehberliği Kokartına sahip olmak.
Doçent11Fen Edebiyat Fak.Türk Dili ve EdebiyatıYeni Türk Edebiyatıİkinci Yeni Şiiri Meşrutiyet ve Cumhuriyet Dönemleri Tarihi Romancılığı üzerine çalışmış olmak.
Doçent11Fen Edebiyat Fak.FizikAtom ve Molekül FiziğiBiyomoleküllerin Mekanik Özelliklerinin İncelenmesi ve Modellenmesi konularında çalışmaları olmak.
Yrd.Doç.21Diş Hekimliği Fak.Klinik BilimlerAğız Diş ve Çene RadyolojisiÇenelerdeki Kemik Lezyonlarının Dental Volumetrik Tomografik, Ultrasonografik ve Histopatolojik olarak değerlendirilmesi konusunda çalışma yapmış olmak.
Yrd.Doç.21Sanat ve Tasarım Fak.Görsel İletişim TasarımıGrafik, Grafik Tasarım, Grafik Eğitimi, Grafik Tasarım Eğitimi, Görsel İletişim Tasarımı, Animasyon, Yeni Medya, Web Tasarımı, Çoklu Ortam Tasarımı, Masaüstü Yayıncılık gibi Görsel İletişim Tasarımının bir Alanında deneyimli olmak ve bu alanların birinde Doktora veya Sanatta Yeterlik yapmış olmak.

Bir önceki yazımız olan Çanakkale Belediyesi Engelli Personel Alım İlanı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.