SON DAKİKA

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

Bu haber 18 Temmuz 2016 - 13:54 'de eklendi.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Öğretim Üyesi alımları başlamıştır.Lisans ve KPDS, ÜDS veya YDS’den en az 60 (Altmış) şartları vardır.Yurt dışından başvuracaklar için gerekli adımlar aşağıda gösterilmiştir. Başvuru için gerekli olanlar aşağıda gösterilmi Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Öğretim Üyesi alımları başlamıştır.Lisans ve KPDS, ÜDS veya YDS’den en az 60 (Altmış) şartları vardır.Yurt dışından başvuracaklar için gerekli adımlar aşağıda gösterilmiştir. Başvuru için gerekli olanlar aşağıda gösterilmiştir

T.C. ESKİŞEHİR OSMANGAZI ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN İLAN

Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunun 23., 25. ve 26. maddeleri ile Madde 23(c), 25(c) ve 26(a)’ne dayanılarak hazırlana nve Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca onaylanan Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Akademik Yükseltilme ve Atanma Başvuru Asgari Şartlarına (Bakınız www.ogu.edu.tr Duyurular (Bilgi/Belge) sayfasında yayınlanan ESOGU Akademik Yükseltme ve Atama Başvuru Koşullan ve Başvuru Formu) ve 657 Sayılı Devlet Memurları Kanun’un 48. maddesi hükümleri uyarınca devlet hizmetine girmedearanılan şartlara haiz öğretim üyeleri (Profesör, Doçent, Yardımcı Doçent kadrolanna alınacaktır.

Başvurular şahsen yapılacak olup posta ile yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.

Duyurulur.

Başvuruda İstenen Belgeler:

1. Adayın başvurduğu kadroya ait, anabilim dalı, kadro derecesi ve açıklamaları içeren dilekçe

2. Özgeçmiş

3. 2 adet fotoğraf

4. Nüfus Cüzdan Fotokopisi

5. Doçentlik belgesi (Doçent ve Profesörlük kadrosuna başvuracaklar için)

6. Yardımcı Doçentlik kadrosuna başvuran adaylar doktora/uzmanlık belgesi (doktorasını yurtdışından almış olanlar için Üniversitelerarası Kurul Başkanlığınca denkliğinin onaylandığını gösteren belge) ve Yabancı Dil yeterlilik belgesi (KPDS, ÜDS veya YDS’den en az 60 (Altmış) veya uluslararası sınavlardan kabul gören eşdeğeri puan almış olmak). Adaylar 2547 sayılı Kanunun 23. maddesinin (b) bendi uyarınca sınava girecekleri yabancı dili başvuru dilekçelerinde belirteceklerdir.

7. ESOGU Akademik Yükseltilme ve Atanma Başvuru Formu’nda belirtilen düzen ve formatta hazırlanmış ve puanlanmış, yayın listesi (Bütün yayın dosyaları için CD’ şeklinde de verilecektir.), (Profesör kadrosuna başvuracaklar için biri başlıca araştırma eserini içeren yayın listesi) ve ekli bilimsel yayınları, yurtiçi ve yurtdışı kongre ve konferans bildirileri, yayın atıflarına ilişkin belgeler, eğitim-öğretim faaliyetleri, yönettiği doktora ve yüksek lisans (bilim uzmanlığı) çalışmaları ve diğer bilgileri içeren dosyalar (teslim edilecek dosya adedi Profesörlük kadrosu için 6, Doçent ve Yardımcı Doçent kadrosu için 4 adet’tir),

8. Hizmet Belgesi (Halen başka bir kamu kurumunda çalışmakta olanlar ile ayrılmış olanlardan istenmektedir.)

9. Başvuru dilekçesinde adaya ait tüm iletişim bilgileri (cep, iş, ev telefonu ve e-mail adresi) belirtilecektir.

Not: İlgililerin ilanın yayınını müteakip 15 (onbeş) gün içinde Rektörlük Personel Dairesi Başkanlığına başvurmaları gerekmektedir. İlgili kadroya başvuran adayların başvuruları, ESOGÜ Akademik Yükseltme ve Atama Başvuru Koşulları gereğince, Atama ve Son Değerlendirme Komisyonu tarafından incelenerek yayın dosyaları asgari koşulları karşılamaları halinde kabul edilecektir. Profesör ve Doçentler Daimi Statüye atanacaktar. Yardımcı doçentler yayın dosyalarında tez başlığını ve tezden üretilen yayınları ayrıca belirtecek olup yabancı dil sınav tarihi Rektörlükçe daha sonra ilan edilecektir.

ÜnvanıDer.AdediBirimiBölümüAnabilim DalıAÇIKLAMALAR
Profesör11Ikt. ve İdari Bil. Fak.MaliyeMali HukukVergi dışı milletlerarası sözleşmelerde vergi hükümleri konusunda çalışmalar yapmış olmak.
Profesör11Tıp Fak.Dahili Tıp BilimleriÇocuk Sağlığı ve HastalıklarıÇocuk gastroenterolojisi uzmanı olmak.
Profesör11Tıp Fak.Cerrahi Tıp BilimlerNöroşirurjiStereotaksık derin beyin stımülasyonu ve pedıatrık nöroşirürji konularında deneyimli olmak.
Profesör11Müh. Mim. Fak.Jeoloji MühendisliğiGenel JeolojiDiri faylar ve depremsellik konularında çalışmaları bulunmak.
Profesör11Müh. Mim. Fak.Kimya MühendisliğiTemel İşlemler ve TermodinamikKimya mühendisliği alanında doçent olmak, biyokütle kaynaklarından aktif karbon ve karbon moleküler elek üretimi, karakterizasyonu ve
uygulamaları

konularında çalışmalar yapmış olmak.

Doçent11Ziraat Fak.Bahçe BitkileriSüs Bitkileri Yetiştiriciliği ve IslahıBahçe bitkileri bölümü, süs bitkileri yetiştiriciliği ve ıslahı anabilim dalı, biyosfer rezerv alanları konusunda doktora yapmış olmak.
Doçent11Ziraat Fak.Tarımsal BıyoteknolojıEnzim ve Mıkrobiyal BıyoteknolojıBöcek sistematiği ile ilgili DNA Barcodıng konusunda çalışma yapmış olmak.
Yrd.Doç.31Tıp Fak.Dahili Tıp BilimleriDermatolojiPsoriasiste inflamatuar belirteçler ve göz bulguları ile romatolojik hastalıkların deri bulguları konularında çalışmaları olmak.
Yrd.Doç.11Ziraat Fak.ZootekniYemler ve Hayvan BeslemeHindilerde in-ova besleme konusunda çalışma yapmış olmak.

Bir önceki yazımız olan Cumhuriyet Üniversitesi Öğretim Görevlisi Alımı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.