Eskişehir Teknik Üniversitesi Araştırma ve Öğretim Görevlisi Alım İlanı Yayımladı!

Eskişehir Teknik Üniversitesi, belirtilen birimlerine öğretim elemanı alımı yapacağını duyurdu; başvurular 3 Temmuz 2023 tarihine kadar kabul edilecek.

Eskişehir Teknik Üniversitesi Araştırma ve Öğretim Görevlisi Alım İlanı Yayımladı!
Yayınlama: 13.06.2023
6
A+
A-

Eskişehir Teknik Üniversitesi Rektörlüğünden

 

Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine, 2547 sayılı Kanunun ilgili maddeleri ve Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelikin ilgili hükümleri uyarınca ilanda belirtilen şartları taşıyan öğretim elemanları alınacaktır.
GENEL ŞARTLAR
a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesinde belirtilen şartları taşımak,
b) * Araştırma Görevlisi kadroları için (programa öğrenci alınan alandan) ALES’ten en az 70 puan, YDS, KPDS, ÜDS veya YÖKDİL’den en az 50 puan veya eşdeğerliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak.
* Öğretim Görevlisi kadroları için (mezun olunan veya programa öğrenci alınan alandan) ALES’ten en az 70 puan, YDS, KPDS, ÜDS veya YÖKDİL’den en az 50 puan veya eşdeğerliği Yükseköğretim Kurulu  tarafından kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak.
ÖZEL ŞARTLAR
a) Araştırma Görevlisi kadrolarına başvurularda sınavın yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibariyle otuz beş (35) yaşını doldurmamış olmak,
b) Araştırma Görevlisi kadrolarına başvurularda Lisansüstü Eğitim ve Öğretim Yönetmeliği ve 07.03.2017 tarihli YÖK Yürütme Kurulu Kararı gereği “Azami Öğrenim Sürelerini” doldurmamış olmak.
MUAFİYET
• Doktorasını tamamlamış olanlar ve bu Yönetmelik yürürlüğe girdiği tarihte yükseköğretim kurumlarında bu kadro unvanlarında çalışmakta olanlar ile yükseköğretim kurumlarından ayrılan öğretim elemanlarının çalışmakta oldukları yükseköğretim kurumlarında veya başka yükseköğretim kurumlarında öğretim elemanı kadrolarına başvurularında merkezi sınav ALES’ten muaftır.
BAŞVURUDA İSTENEN BELGELER
1. Başvuru Formu (https://esakit.eskisehir.edu.tr adresinde bulunan Başvuru Formu doldurulup yollanacaktır.),
2. Özgeçmiş,
3. Erkek adaylar için askerlik durumlarını gösteren belge (e-Devletten alınabilir.),
4. Diploma veya Geçici Mezuniyet veya Denklik Belgesi örneği (e-Devletten alınabilir.),
5. Yüksek lisans ve/veya doktora öğrenci belgesi örneği (e-Devletten alınabilir.),
6. ALES Belgesi örneği,
7. Yabancı Dil Belgesi örneği,
8. Lisans transkripti örneği (e-Devletten alınabilir.),
9. İki adet fotoğraf,
10. Hizmet Belgesi (Halen bir kamu kurumunda çalışmakta olanlar ile ayrılmış olanlar için),
11. İlanda istendiği takdirde Tecrübe Belgesi (Hizmet belgesi veya sigortalı hizmet dökümü ve çalışma belgesi).
BAŞVURU YERİ VE ŞEKLİ
Başvuru, Eskişehir Teknik Üniversitesi Personel Daire Başkanlığı (Rektörlük Binası), İki Eylül Kampüsü-ESKİŞEHİR adresine başvuru formu ve ekleri ile birlikte “ şahsen veya posta ile ” yapılacaktır. Belgesi eksik olan veya süresinde Üniversiteye ulaşmayan başvurular kabul edilmeyecektir. Adaylar, şartları uyan kadrolardan sadece birine başvurabileceklerdir.

-TAKVİM –
Duyuru İlanı: 13.06.2023
Son Başvuru Tarihi: 03.07.2023
Ön Değerlendirme İlan Tarihi: 07.07.2023
Giriş Sınavı Tarihi: 12.07.2023
Sonuç Açıklama Tarihi: 19.07.2023
Giriş Sınav yerleri www.eskisehir.edu.tr adresinde ilan edilecektir.

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.