Estetikte Yeni Dönem

Estetikte Yeni Dönem
Yayınlama: 20.10.2015
Düzenleme: 05.03.2021 22:33
431
A+
A-

Dünya genelinde olduğu gibi Ülkemizde de her geçen gün estetik operasyonu yaptıran birey sayısı artıyor. Bunun yanı sıra estetik içinde yeni yöntemler geliştiriliyor. Birçok hastalığa çare olan kök hücre tedavisi, estetik cerrahide de kullanılıyor. Uzmanl Dünya genelinde olduğu gibi Ülkemizde de her geçen gün estetik operasyonu yaptıran birey sayısı artıyor. Bunun yanı sıra estetik içinde yeni yöntemler geliştiriliyor. Birçok hastalığa çare olan kök hücre tedavisi, estetik cerrahide de kullanılıyor. Uzmanlar, bu yöntem 20 yaşa kadar gençleşme sağladığını söylüyor.

“Estetik cerrahide birbirine benzeyen yüz devri kapanıyor.” Açıklama, Antalya’da düzenlenen Uluslararası Kök Hücre Tedavileri Kongresi’nde yapıldı. Uzmanlar, son yıllarda birçok hastalığın tedavisinde kullanılan kök hücrenin, estetikte de olumlu sonuç verdiğini söyledi.

Karın bölgesinden alınan yağ, kök hücre ile zenginleştirilerek yüze enjekte ediliyor. Böylece yaklaşık 20 yaş gençleşme sağlanabiliyor.

Kök hücre tedavisinin bir artısı da, dolgu maddelerine göre çok daha uzun süreli sonuç vermesi.

Uzmanlar, uygulamanın yan etkisi olmadığına da dikkati çekti.

kaynak: NTV

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.