SON DAKİKA

Eylül 2015, MEB İlk Atama’da 37 Bin Öğretmenin Atamasını Gerçekleştirdi

Bu haber 15 Eylül 2015 - 8:27 'de eklendi.

MEB’in Katılımıyla 37 bin öğretmen için atamalar gerçekleşti, atanan öğretmen gerekli evraklarla birlikte atandıkları il veya ilçelerin Milli Eğitim Müdürlüklerine başvurmaları gerekmektedir, kariyermemur.com olarak, atanan tüm adaylara hayırlı olsun diyo MEB’in Katılımıyla 37 bin öğretmen için atamalar gerçekleşti, atanan öğretmen gerekli evraklarla birlikte atandıkları il veya ilçelerin Milli Eğitim Müdürlüklerine başvurmaları gerekmektedir, kariyermemur.com olarak, atanan tüm adaylara hayırlı olsun diyoruz.

Atanan adayların hazırlayacağı evraklar


15 Eylül 2015’te Ataması Yapılan Öğretmenlerin Duyurulması, Tebligat ve Göreve Başlama İçin İstenilen Belgeler ve İşlemleri Nelerdir?15 Eylül 2015’te Ataması Yapılan Öğretmenlerin Duyurulması, Tebligat ve Göreve Başlama İçin İstenilen Belgeler ve İşlemleri Nelerdir?


 

Atamalar, Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Başöğretmen Salonu’nda saat 11.15’de yapıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı’na (MEB) bağlı eğitim kurumlarının öğretmen ihtiyacının karşılanmasına yönelik ilk atama, yeniden atama, kurumlar arası yeniden atama ve milli sporcuların ataması kapsamında 37 bin öğretmen kadrosu için 4 Eylül’de başlayan başvurular 10 Eylül’de tamamlandı. Atamalar ise bugün saat 11.15’te açıklandı.

Öğretmen adayları, 40 okul tercihinde bulundu ve tercihlerine yerleşemeyenlerden 41’i seçenler, branşında boşluk kalan herhangi bir okula yerleşecek.

Atama sonuçları, MEB şura salonunda tamamlandı. Sonuçlar http://atama.meb.gov.tr/ adresinde yayınlandı.
 2016 KPSSTürkçe Hazırlık Seti için Tıklayın


 2016 KPSSMatematik Hazırlık Seti için Tıklayın

ATAMA İŞLEMLERİNİN TEBLİGATINA DAİR BİLGİLER

– Atama kararnameleri, il milli eğitim müdürlüklerine internet ortamında gönderilecektir. Ataması yapılanların başvuruda belirtikleri elektronik posta adreslerine 7201 sayılı Tebligat Kanununa göre elektronik ortamda tebligat yapılacaktır. Tebligat, adayın elektronik adresine ulaştığı tarihi izleyen beşinci günün sonunda yapılmış sayılır. Adaylar, tebligatın yapılmış sayıldığı tarihten itibaren 657 sayılı Kanunun 62 nci ve 63 üncü maddelerinde belirtilen sürelerde göreve başlamak zorundadır. (Yani ikamet ettiği il’e atananlar ertesi gün, başka bir il’e atananlar ise 15 gün içinde, atandıkları yere gidip istenen belgeleri teslim etmelidir.)

– Tebligatı beklemeksizin göreve başlamak isteyen öğretmen adayları, atandıkları il milli eğitim müdürlüklerine istenilen belgelerle başvurmak suretiyle göreve başlayabilecektir.

ATAMASI YAPILANLARDAN İSTENEN BELGELER

  • a) Bu duyuruda başvuru esnasında isteneceği belirtilen belgeler, (Lisans diploması, yurtdışında okuyanlar için denklik belgeleri istenecek… Askerlik ve adli sicil için sadece beyan alınacak, belge istenmeyecek)
  • b) Son altı ay içinde çekilmiş vesikalık fotoğraf (2 adet),
  • c) Mal bildirimi (il milli eğitim müdürlüklerinden temin edilecektir),
  • ç) Elektronik Başvuru Formunun onaylı örneği,
  • d) Sağlık durumu yönünden öğretmenlik görevini yapmasına engel bir durumu olmadığına dair tam teşekküllü bir hastaneden alınacak sağlık kurulu raporu,
  • e) Milli sporcular, yukarıdaki belgelerin yanında elektronik ortamda beyan ettikleri 12/05/2011 tarihli ve 27932 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Milli Sporcu Belgesi Verilmesi Hakkında Yönetmelik hükümleri çerçevesinde 12/05/2011 tarihi ve sonrasında düzenlenen/denklik işlemleri yapılan milli sporcu belgesi/belgeleri veya kurumca onaylı örneği,
  • f) Başvuru esnasında Pedagojik Formasyon Belgesi yerine resmi yazı ibraz edenlerden Pedagojik Formasyon Belgesi,
  • g) Diğer kamu kurumlarında görev yapmakta olanlardan yetkililerce onaylanmış muvafakat belgesi(Ek-4/a yazı çerçevesinde alınan Ek-4/b muvafakat belgesi).

BAKAN Nabi Avcı’nın 37 Bin Atama Açıklaması – VİDEO

ÖĞRETMEN HABERLERİNDEN ANINDA HABERDAR OLMAK İÇİN SAYFAMIZI BEĞENEBİLİRSİNİZ

2015 Eylül Öğretmen Atamasında 116 Kontenjanı Boş Kaldı, Şubat Ataması Olacak mı?2015 Eylül Öğretmen Atamasında 116 Kontenjanı Boş Kaldı, Şubat Ataması Olacak mı?


 

15 Eylül 2015’te Ataması Yapılan Öğretmenlerin Duyurulması, Tebligat ve Göreve Başlama İçin İstenilen Belgeler ve İşlemleri Nelerdir?15 Eylül 2015’te Ataması Yapılan Öğretmenlerin Duyurulması, Tebligat ve Göreve Başlama İçin İstenilen Belgeler ve İşlemleri Nelerdir?

Bir önceki yazımız olan 2016 POMEM Alımı Ne Zaman? PÖH PMYO Alımı Ne Zaman? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.