Facebok,Twitter,Youtube’a Yine mi Yasak Geldi

Facebok,Twitter,Youtube’a Yine mi Yasak Geldi
Yayınlama: 06.04.2015
Düzenleme: 05.03.2021 22:03
487
A+
A-

Twitter, YouTube ve Facebook’a girmeye çalışan ve erişemeyen kullanıcılar bir süredir sitelere erişim sağlayamıyor.

 

Konu üzerine Hürriyet Dünyası’na açıklama yapan Erişim Sağlayıcılar Birliği (ESB) Bülent Kent, Cumhuriyet Savcılığı’ndan bu yön Twitter, Youtube ve Facebook’a girmeye çalışan ve erişemeyen kullanıcılar bir süredir sitelere erişim sağlayamıyor.

 

hüriyet

Konu üzerine Hürriyet Dünyası’na açıklama yapan Erişim Sağlayıcılar Birliği (ESB) Bülent Kent, Cumhuriyet Savcılığı’ndan bu yönde bir yazının kendilerine geldiğini; ancak sürecin devam ettiğini kaydetti. ESB’nin kararının TTNET, Turkcell, SuperOnline, Avea ve diğer erişim sağlayıcılara kararın iletilmesi bekleniyor.

[wpfblikebox]

Savcının rehin alınma karelerinin yayınlanması üzerine, yargıdan sosyal medyaya yönelik erişim engelleme kararı çıktığı öne sürülüyor. Facebook ve Twitter’a bir süredir erişim sağlanamıyor. Hürriyet Dünyası’na açıklama yapan Erişim Sağlayıcılar Birliği (ESB) Bülent Kent, Cumhuriyet Savcılığı’ndan bu yönde bir yazının kendilerine geldiğini; ancak sürecin devam ettiğini kaydetti.

ESB’nin kararının TTNET, Turkcell, SuperOnline, Avea ve diğer erişim sağlayıcılara kararın iletilmesi bekleniyor. İlk gelen bilgilere göre TTNET kararı uygulamaya aldığı için sosyal medyaya bu kanaldan ulaşım sağlanamıyor. Diğer operaratörlerin de adım adım bu kararı uygulaması bekleniyor.

Kaynak:Hürriyet

Sosyal medyaya erişim engeli!

Facebook’a erişim sağlanmaya başlandı. Twitter’a ise girilemiyor.

Twitter, Facebook ve YouTube’a erişim mahkeme kararıyla engellendi. Bir internet sağlıyıcı firması yetkilisi sitelerle ilgili mahkeme kararının Erişim Sağlayıcıları Birliği’ne (ESB) iletildiğini ancak kararın halen kendilerine ulaştırılmadığını belirtti.

Haberturk.com’a açıklama yapan ESB yetkilisi ise şu anda kurumun tüm hukukçularının toplantıya girdiğini ve sağlıklı bir açıklamayı toplantının ardından alabileceğimizi belirtti.

Bu arada an itibarıyla Facebook’a giriş yeniden sağlanmaya başladı.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ise savcılığın engelleme talebinin şehit edilen Savcı Mehmet Selim Kiraz’ın görüntüleri ile ilgili olduğunu ancak şu anda bir engelleme olmadığını ifade etti.

Kaynak: Habertürk

 

 

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.