SON DAKİKA

Galatasaray Üniversitesi 11 Akademik Personel Alım İlanı

Bu haber 24 Aralık 2015 - 13:47 'de eklendi.

GALATASARAY ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN

Üniversitemizin çeşitli birimlerine 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun ilgili maddeleri uyarınca aşağıda unvanları gösterilen kadrolara öğretim üyesi alınacaktır. Adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nu GALATASARAY ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN

Üniversitemizin çeşitli birimlerine 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun ilgili maddeleri uyarınca aşağıda unvanları gösterilen kadrolara öğretim üyesi alınacaktır. Adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48.maddesindeki genel şartları ve “Galatasaray Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltme ve Atama Yönergesinde” belirtilen şartları haiz olmaları gerekmektedir.

Profesör kadrosu devamlı statüde olup, atanmak isteyen adayların, “Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atama Yönetmeliğinin” 17. Maddesinde belirtilen şekilde, dilekçe ekinde özgeçmişini, Doçentlik belgesini, yabancı dil belgesini, 4 adet fotoğraflarını, yayın listesini (Başlıca araştırma eseri belirtilecektir.), bilimsel çalışma ve yayınları ile bunlara yapılan atıfları 6 adet dosya halinde hazırlayarak Rektörlüğümüz Personel Dairesi Başkanlığına,

Doçent kadrosu devamlı statüde olup, atanmak isteyen adayların, özgeçmişini, Doçentlik belgesini, yabancı dil belgesini, 4 adet fotoğraflarını, yayın listesini, bilimsel çalışma ve yayınları ile bunlara yapılan atıfları 4 adet dosya halinde dilekçelerine ekleyerek Rektörlüğümüz Personel Dairesi Başkanlığına,

Yardımcı Doçent kadrosuna atanmak isteyen adayların özgeçmişini, Doktora belgesini, noterden tasdikli veya resmi kurumlarca onaylanmış mezuniyet belgelerini, yabancı dil belgesini, 4 adet fotoğraflarını, bilimsel çalışma ve yayınları ile bunlara yapılan atıfları 4 adet dosya halinde dilekçelerine ekleyerek ilgili Fakülte Dekanlıklarına,

İlan tarihinden itibaren 15 gün içerisinde şahsen başvurmaları gerekmektedir.

Yabancı ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurul tarafından denkliğinin onaylanmış olması şarttır. Üniversitelerarası Kurul tarafından denkliği onaylanmamış diplomayla ve eksik evrakla başvuranların başvuruları kabul edilmeyecektir.

İlan olunur.

ADRES :

Galatasaray Üniversitesi Çırağan Cad. No: 36 34349 Ortaköy/İSTANBUL

HUKUK FAKÜLTESİ

ANABİLİM DALIKADRO UNVANIDERECEADEDİAÇIKLAMA
Ceza ve Ceza Muhakemesi HukukuProfesör11Alanında Doçent unvanına sahip olmak; Ceza ve Ceza Muhakemesi Hukuku alanında bilimsel yayınları bulunmak; bilimsel araştırma yapabilecek ve ders verebilecek düzeyde Fransızca bilmek.
Ceza ve Ceza Muhakemesi HukukuDoçent31Alanında doktora yapmış olmak; alanında Doçent unvanına sahip olmak; Ceza ve Ceza Muhakemesi Hukuku alanında bilimsel yayınları bulunmak; bilimsel araştırma yapabilecek ve ders verebilecek düzeyde Fransızca bilmek.
FEN-EDEBİYAT FAKÜLTESİ
Felsefe TarihiYardımcı Doçent31Felsefe alanında doktora yapmış olmak; Yükseköğretim Kurumlarında Yabancı Dil Öğretimi ve Yabancı Dille Öğretim Yapılmasında Uygulanacak Esaslara İlişkin Yönetmeliğin 7. maddesi 3. fıkrasındaki şartları Fransızca açısından sağlamak.
İLETİŞİM FAKÜLTESİ
Kişilerarası İletişimYardımcı Doçent31Alımlama ve İzleyici Araştırmaları alanında ulusal ve uluslararası yayınları bulunmak; ders verebilecek düzeyde Fransızca bilmek.
MÜHENDİSLİK VE TEKNOLOJİ FAKÜ]TESİ
Bilgisayar DonanımıProfesör11Bilgisayar Mühendisliği veya Elektrik-Elektronik Mühendisliği alanında Doçent unvanına sahip olmak; bilimsel araştırma yapabilecek ve ders verebilecek düzeyde Fransızca bilmek.
Bilgisayar YazılımıYardımcı Doçent31Bilgisayar Bilimleri veya Bilgisayar Mühendisliği alanında doktora yapmış olmak; bilimsel araştırma yapabilecek ve ders verebilecek düzeyde Fransızca bilmek.
Yöneylem AraştırmasıYardımcı Doçent31Endüstri Mühendisliği alanında doktora yapmış olmak; bilimsel araştırma yapabilecek ve ders verebilecek düzeyde Fransızca bilmek.

İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ

Üretim Yönetimi ve PazarlamaYardımcı Doçent31Pazarlama alanında doktora yapmış olmak; Pazarlama alanında bilimsel yayınları bulunmak; ders verebilecek düzeyde İngilizce ve Fransızca bilmek.
İktisat TeorisiDoçent11Mikro İktisat ve İşgücü İktisadı alanında uzmanlığa ve eserlere sahip olmak; ders verebilecek düzeyde Fransızca bilmek.
İktisat PolitikasıDoçent11Kalkınma İktisadı ve Uygulamalı Ekometri alanında uzmanlığa ve eserlere sahip olmak; ders verebilecek düzeyde Fransızca bilmek.
Uluslararası İlişkilerYardımcı Doçent11Siyaset Bilimi ve/veya Uluslararası İlişkiler alanında doktora yapmış olmak; Uluslararası Örgütler alanında bilimsel çalışmalar yapmış olmak; ders verebilecek düzeyde Fransızca bilmek.

Bir önceki yazımız olan TSK Mühimmat Ayırma ve Ayıklama Tesisi 85 Personel Alacak başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.