Galatasaray Üniversitesi Akademik Personel Alım İlanı

Galatasaray Üniversitesi Akademik Personel Alım İlanı
Yayınlama: 04.09.2015
Düzenleme: 05.03.2021 22:26
404
A+
A-

Galatasaray Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemizin çeşitli birimlerine 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun ilgili maddeleri uyarınca aşağıda unvanları gösterilen kadrolara öğretim üyesi alınacaktır. Adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’n

Galatasaray Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemizin çeşitli birimlerine 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun ilgili maddeleri uyarınca aşağıda unvanları gösterilen kadrolara öğretim üyesi alınacaktır. Adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48.maddesindeki genel şartları ve “Galatasaray Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltme ve Atama Yönergesinde” belirtilen şartları haiz olmaları gerekmektedir.

Profesör kadrosu devamlı statüde olup, atanmak isteyen adayların, “Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atama Yönetmeliğinin” 17. Maddesinde belirtilen şekilde, dilekçe ekinde özgeçmişini, Doçentlik belgesini, 4 adet fotoğraflarını, yayın listesini (Başlıca araştırma eseri belirtilecektir.), bilimsel çalışma ve yayınları ile bunlara yapılan atıfları 6 adet dosya halinde hazırlayarak Rektörlüğümüz Personel Dairesi Başkanlığına,

Doçent kadrosu devamlı statüde olup, atanmak isteyen adayların, özgeçmişini, Doçentlik belgesini, yabancı dil belgesini, 4 adet fotoğraflarını, yayın listesini, bilimsel çalışma ve yayınları ile bunlara yapılan atıfları 4 adet dosya halinde dilekçelerine ekleyerek Rektörlüğümüz Personel Dairesi Başkanlığına,

İlan tarihinden itibaren 15 gün içerisinde şahsen başvurmaları gerekmektedir.

Yabancı ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurul tarafından denkliğinin onaylanmış olması şarttır. Üniversitelerarası Kurul tarafından denkliği onaylanmamış diplomayla ve eksik evrakla başvuranların başvuruları kabul edilmeyecektir.

İlan olunur.

ADRES : Galatasaray Üniversitesi Çırağan Cad. No: 36 34349 Ortaköy/İSTANBUL

ANABİLİM DALIKADRO UNVANIDERECEADEDİAÇIKLAMA
Anayasa HukukuDoçent11Hukuk Fakültesi mezunu olmak; alanında doktora ve Doçent unvanına sahip olmak; Anayasa Hukuku alanında bilimsel yayınları bulunmak.
FEN-EDEBİYAT FAKÜLTESİ
Felsefe TarihiProfesör11Alanında Doçent unvanına sahip olmak.
Sistematik Felsefe ve MantıkDoçent ..1Alanında Doçent unvanına sahip olmak.
İLETİŞİM FAKÜLTESİ
Radyo ve TelevizyonDoçent11İlgili Anabilim Dalına ait konularda uluslararası yayınları bulunmak.
MÜHENDİSLİK VE TEKNOLOJİ FAKÜLTESİ
Yöneylem AraştırmasıDoçent12

»

Endüstri Mühendisliği veya Yöneylem Araştırması alanında doktora yapmış olmak; Endüstri Mühendisliği alanında Doçent unvanına sahip olmak; bilimsel araştırma yapabilecek ve ders verebilecek düzeyde Fransızca bilmek.
İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ
Muhasebe ve FinansmanDoçent2rrMuhasebe alanında Doçent unvanına sahip olmak; Muhasebe alanında bilimsel yayınları bulunmak; ders verebilecek düzeyde İngilizce ve Fransızca bilmek.
Siyaset ve Sosyal BilimlerDoçent11Alanında Doçent unvanına sahip olmak; alanında dergilerde makale ve/veya kitap bölümü yayımlamış olmak; ders verebilecek düzeyde İngilizce ve Fransızca bilmek.

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.