SON DAKİKA

Gebze TÜBİTAK UME Terörle Mücadelede Yaralanan İşçi Alım İlanı

Bu haber 01 Mart 2017 - 11:32 'de eklendi.

Gebze Hizmet Merkezi Tübitak Ulusal Metroloji Enstitüsü (UME) terörle mücadelede yaralanan işçiler için iş imkanı sunuyor.

GEBZE HİZMET MERKEZİ

TÜBİTAK -ULUSAL METROLOJİ ENSTİTÜSÜ (UME)
Son Başvuru Tarihi : 09 Mart 2017
Yayınlanma Tarihi : 28 Şubat 2017
 

Genel Şartlar ve Notlar

TALEBE BAŞVURACAK ADAYLARIN DİKKATİNE;
Bağlı bulunduğunuz İşkur Müdürlüğündeki danışmanınız aracılığı ile başvuru yapmanız hak kaybına uğramamanız adına etkili olacaktır.Adaylardan yapılan seçme ve değerlendirmeler (sınav) sonucu işe başlatılacak olanlar Lise ve dengi okul mezun olması gerekmektedir. Kamu Haklarından yasaklanmamış bulunmak ve devlet memuru olmasına engel bir suç kaydına sahip olmamak, güvenlik soruşturmasına engeli bulunmamak, görevini devamlı yapmasına engel olabilecek hastalığı yada bulaşıcı hastalığı bulunmamak, Alkol,uyuşturucu vb kullanım sebebi ile ceza almamış ve ehliyetine el konulmamış olmak,trafik kurallarına göre kusurlu olarak ölümle veya yarlanma ile sonuçlanan kazaya karışmamış olmak,mesai saatleri dışında çalışma engeli bulunmamak,”E” sınıfı (01.01.2016 öncesi alınan) yada “C” ve “D” sınıfı (01.01.2016 tarihinden sonra) sürücü belgesine sahip olmak, SRC 5 belgesine sahip olmak, pisikoteknik belgesine sahip olmak, en az 3(üç) yıl aynı işyerinde şoförlük deneyimine sahip olmak, Gebze, Çayırova veya Darıcada çevresinde ikamet edebilir olmak. Adaylar İlan Edilen Müracaat Tarihleri Çakışan Taleplerden Sadece Bir Talebe Müracaat Edebilirler.
– Talep şartlarına durumu uyan adaylar, ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 10 gün içerisinde talebin yayımlandığı yerdeki İl/Şube Müdürlüğümüzden veya www.iskur.gov.tr internet adresi üzerinden başvuru yapabilirler.
– Gerçeğe aykırı belge verenlerin ya da beyanda bulunanların başvurusu geçersiz hale getirilmesi, işe alınması işleminin iptaline ilişkin Kurumun ve talep sahibi kamu kurum ve kuruluşunun yasal işlem yapma hakkı saklıdır.
– Taleplere başvuru yapan ve nihai listede yer alan adaylar, eğitim durumu, tecrübe, öncelik durumu, yabancı dil şartı vb. koşulları taşıyıp taşımadıklarını yazılı veya sözlü sınavdan önce talebi veren kamu kurum ve kuruluşuna ibraz etmek zorundadır. Bu durumlarını belgeleyemeyenler veya yanlış beyanda bulunanlar nihai listeden çıkarılarak sıralamada yer alan diğer kişiler listelere dahil edilecektir.
– Son müracaat tarihi resmi tatile rastladığında bir sonraki iş günü başvurular kabul edilecektir.
– Müracaat tarihleri çakışan, aynı kamu kurum ve kuruluşunun birden fazla işgücü talebine durumu uyan iş arayanın, tercihi doğrultusunda sadece bir talebe müracaatı kabul edilecektir.
– İşyerine ismi bildirilen kişilere yazılı veya sözlü sınavın yeri ve zamanı talebi veren kamu kurum ve kuruluşu tarafından adaylara yazılı olarak bildirilecektir. Kamu kurum ve kuruluşlarının sürekli (daimi), geçici işgücü taleplerine yapılan başvurularda kişilerin Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan adresleri dikkate alınır.
— Terörle mücadelede malul sayılmayacak şekilde yaralananlar; askerliğini Erbaş/Er Yedek Subay veya Yedek Askeri Memur olarak yaparken 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanununun 21′ inci maddesinde sayılan terör olaylarının sebep ve tesiri sonucu malul sayılmayacak şekilde yaralandığına dair askeri hastanelerce kendilerine verilen sağlık kurulu raporu ve terörle mücadelede yaralandığını gösteren komutanlık yazısı ile durumlarını belgelendirmeleri gerekmektedir.

—- DİĞER HUSUSLAR
1-Türk Vatandaşı olmak.
2-Talebe müracaat tarihinde 18 yaşını tamamlamış ve 19 yaşından gün almış olmak.
3-Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, milli savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikap, rüşvet hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçta kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak.
4-Hakkında yapılacak güvenlik soruşturmasının olumlu olması.
5-Sağlık durumunun çalıştırılacağı işe uygun olduğuna dair sağlık kurulu raporu almış olmak.
6-Kamu kurum ve kuruluşlarının kendi disiplin mevzuatı uyarınca görevinden veya meslekten ihraç edilmemiş olmak şarttır.

—-Yukarıda sayılan hususların varlığının iş yerlerince incelenmesi neticesinde, sınavı kazanan adaylardan başarı sırasına göre, talep sayısına kadar tüm şartları eksiksiz yerine getiren adaylar işe başlatılır. İş yerince yapılacak sınavları kazanmış olsalar bile yukarıdaki şartları taşımayan adaylar işe başlatılmaz ve başlatılmaları için herhangi bir hak iddia edemezler.

Meslek Bilgileri

MeslekDeneyim (Yıl)Öğrenme Türü
Şoför-Yük Taşıma3

Öğrenim Bilgileri

En Az Öğrenim SeviyesiOrtaöğretim (Lise ve Dengi)
En Fazla Öğrenim SeviyesiOrtaöğretim (Lise ve Dengi)

Sınav Bilgileri

Sınav KategorisiSınav AdıSınav Puan TürüEn Az Puan LimitiSınav Giriş Tarihi
Kamu Personel SınavlarıKPSSKPSSP941

Aranan Nitelikler

Nitelik BaşlığıNitelik Aciklamasi
Meslek Belgeleri ve SertifikalarıPsikoteknik Belgesini, SRC5 Belgesi

Çalışma Adresi Bilgisi

Yer :

Çalışma Adresi : TÜBİTAK GEBZE YERLEŞKESİ BARIŞ MAHALLESİ DR. ZEKİ ACAR CAD. NO:1
41470 GEBZE
KOCAELİ / TÜRKİYE

Tercih Edilen İkametgah İlçeleri :

Diğer Bilgiler

İşveren TürüKamu
Toplam Açık İş Sayısı1
Çalışma ŞekliDaimi / Tam Süreli

Bir önceki yazımız olan Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi 4 Öğretim Üyesi Alım İlanı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.