Giresun Üniversitesi 12 Akademik Personel Alımı

Giresun Üniversitesi 12 Akademik Personel Alımı
Yayınlama: 16.04.2015
Düzenleme: 05.03.2021 22:04
397
A+
A-

Giresun Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemiz birimlerine 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesi ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği hükümleri uyarınca Öğretim Üyesi alınacaktır. Giresun Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemiz birimlerine 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesi ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği hükümleri uyarınca Öğretim Üyesi alınacaktır.

Öğretim Üyesi kadrosuna başvuracak adayların 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunun 5772 sayılı Kanunla değiştirilen 23, 25 ve 26 ncı maddelerinde belirlenen asgari koşulları sağlamış olmak şartıyla:

PROFESÖR kadrosuna başvuracak adayların; başvurdukları birim, bölüm ve anabilim dalını belirten dilekçelerine özgeçmiş, 2 adet fotoğraf, nüfus cüzdanı örneği, lisans/yüksek lisans diploması, doktora ve doçentlik belgesi (1 takım noterden tasdikli), başlıca araştırma eserinin açıkça belirtildiği yayın listesi, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 6 adet dosyayı (1 adette CD halinde) ekleyerek, Üniversitemiz Personel Dairesi Başkanlığına şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir.

DOÇENT kadrolarına başvuracak adayların; başvurdukları birim, bölüm ve anabilim dalını belirten dilekçelerine özgeçmiş, 2 adet fotoğraf, nüfus cüzdanı örneği, lisans/yüksek lisans diploması, doktora belgesi ve doçentlik belgesi (1 takım noterden tasdikli), yayın listesi, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 adet dosyayı (1 adette CD halinde) ekleyerek, Üniversitemiz Personel Dairesi Başkanlığına şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir. Doçent kadrosuna; Profesörler müracaat edemezler.

YARDIMCI DOÇENT kadrolarına başvuracak adayların; başvurdukları birim, bölüm ve anabilim dalını belirten dilekçelerine; özgeçmiş, 2 adet fotoğraf, nüfus cüzdanı örneği, lisans/yüksek lisans diploması ve doktora belgesi (1 takım noterden tasdikli), varsa yabancı dil sınav sonuç belgesi, yayın listesi, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 adet dosyayı (1 adette CD halinde) ekleyerek ilgili birime şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir. Yardımcı Doçent kadrosuna; Doçentler müracaat edemez.

Yardımcı Doçentlik kadrolarına başvurularda 2547 sayılı Kanunun 23. maddesinin (b) fıkrasının 2. bendine göre Üniversitemizce ayrıca yabancı dil sınavı yapılacaktır. Üniversitemizin yapacağı yabancı dil sınavından en az 60 (altmış) puan almış olmak gerekmektedir.

Başvuruda bulunacak adaylardan, herhangi bir kamu kurumunda çalışanlar (daha önce çalışıp ayrılsalar dahi) çalıştığı kurumdan alacakları onaylı ayrıntılı hizmet belgesini müracaat belgesine ekleyerek ibraz edeceklerdir. (Yabancı yükseköğretim kurumlarından alınan diplomaların denkliğini gösteren onaylı belgelerin de sunulması gerekmektedir.)

Yayın Tarihi: 16.04.2015

Başvuru Tarihi: 16.04.2015

Son Başvuru Tarihi: 30.04.2015

BİRİMİBÖLÜMÜ/ANABİLİM DALIÜNVANIDER.AD.İLAN ŞARTLARI
1İktisadi ve İdari Bilimler FakültesiSiyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi BölümüProfesör11Kentsel gelişme, ekolojik planlama ve çevre politikaları üzerine çalışmaları olmak.
2Fen Edebiyat Fakültesiİstatistik Bölümü Uygulamalı İstatistik Anabilim DalıProfesör11Yapay sinir ağları ve bulanık mantık konusunda çalışmaları olmak.
3Fen Edebiyat FakültesiFizik Bölümü Katıhal Fiziği Anabilim DalıProfesör11Yarı iletkenlerde katkı atomlarının elektron yapısının NMR ve ESR yöntemleri ile incelenmesi alanında çalışmaları olmak.
4Fen Edebiyat FakültesiFizik Bölümü Atom ve Molekül Fiziği Anabilim DalıDoçent11Lazer boyalarının optik, gecikmeli floresans özellikleri ve yarı iletken tabanlı devre elemanları konusunda çalışmaları olmak.
5Fen Edebiyat FakültesiBiyoloji Bölümü Hidrobiyoloji Anabilim DalıDoçent31Ağır metal ve balık stokları üzerine çalışmaları olmak.
6Fen Edebiyat FakültesiMatematik Bölümü Analiz ve Fonksiyonlar Teorisi Anabilim DalıDoçent11Konveks fonksiyonlar ve integral eşitsizlik üzerine çalışmaları olmak.
7Fen Edebiyat FakültesiKimya Bölümü Organik Kimya Anabilim DalıDoçent31Triazol içeren heterosiklik bileşiklerin sentezi üzerine çalışmaları olmak.
8Mühendislik FakültesiEnerji Sistemleri Mühendisliği BölümüProfesör11Alfa, beta ve gama radyasyonu sistemlerinin tasarımı, iyonize radyasyon dedektörü üretimi, yarıiletken radyasyon sensörleri ve devre elemanları konusunda çalışmaları olmak.
9Mühendislik FakültesiEnerji Sistemleri Mühendisliği BölümüDoçent11Triboloji konusunda çalışmaları olmak.
10Mühendislik FakültesiEnerji Sistemleri Mühendisliği BölümüYardımcı Doçent51Yüksek enerjili proton hızlandırıcı sistemlerinin magnetik, optik ve demet hatlarının tasarımı, demet dinamiği ve hızlı nötron görüntüleme konusunda çalışmaları olmak.
11Tıp FakültesiDahili Tıp Bilimleri Bölümü

İç Hastalıkları Anabilim Dalı

Doçent21Endokrinoloji alanında yan dal yapmış olmak.
12Tıp FakültesiDahili Tıp Bilimleri Bölümü Enfeksiyon Hastalıkları Anabilim DalıYardımcı Doçent51Alanında uzmanlığını yapmış olup, kırım Kongo kanamalı ateşi ve kronik hepatit B üzerine çalışmaları olmak.

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.