SON DAKİKA

Giresun Üniversitesi 8 Akademik Personel Alım İlanı

Bu haber 16 Kasım 2015 - 8:17 'de eklendi.

Giresun Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemiz birimlerine 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu, 657 sayılı Devlet Memurlan Kanununun 48 inci maddesi ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği hükümleri uyannca Öğretim Üyesi alınacaktır.
Giresun Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemiz birimlerine 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu, 657 sayılı Devlet Memurlan Kanununun 48 inci maddesi ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği hükümleri uyannca Öğretim Üyesi alınacaktır.

Öğretim Üyesi kadrosuna başvuracak adayların 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunun 5772 sayılı Kanunla değiştirilen 23, 25 ve 26 ncı maddelerinde belirlenen asgari koşulları sağlamış olmak şartıyla:

PROFESÖR kadrosuna başvuracak adayların; başvurdukları birim, bölüm ve anabilim dalını belirten dilekçelerine özgeçmiş, 2 adet fotoğraf, nüfus cüzdanı örneği, lisans/yüksek lisans diploması, doktora ve doçentlik belgesi (1 takım noterden tasdikli), başlıca araştırma eserinin açıkça belirtildiği yayın listesi, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 6 adet dosyayı (1 adette CD halinde) ekleyerek, Üniversitemiz Personel Dairesi Başkanlığına şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir.

DOÇENT kadrolarına başvuracak adayların; başvurdukları birim, bölüm ve anabilim dalını belirten dilekçelerine özgeçmiş, 2 adet fotoğraf, nüfus cüzdanı örneği, lisans/yüksek lisans diploması, doktora belgesi ve doçentlik belgesi(1 takım noterden tasdikli), yayın listesi, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 adet dosyayı (1 adette CD halinde) ekleyerek, Üniversitemiz Personel Dairesi Başkanlığına şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir. Doçent kadrosuna; Profesörler müracaat edemezler.

YARDIMCI DOÇENT kadrolarına başvuracak adayların; başvurdukları birim, bölüm ve anabilim dalını belirten dilekçelerine; özgeçmiş, 2 adet fotoğraf, nüfus cüzdanı örneği, lisans/yüksek lisans diploması ve doktora belgesi (1 takım noterden tasdikli), varsa yabancı dil sınav sonuç belgesi, yayın listesi, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 adet dosyayı (1 adette CD halinde) ekleyerek ilgili birime şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir. Yardımcı Doçent kadrosuna; Doçentler müracaat edemez.

Yardımcı Doçentlik kadrolarına başvurularda 2547 sayılı Kanunun 23. maddesinin (b) fıkrasının 2. bendine göre Üniversitemizce ayrıca yabancı dil sınavı yapılacaktır. Üniversitemizin yapacağı yabancı dil sınavından en az 60 (altmış) puan almış olmak gerekmektedir.

Başvuruda bulunacak adaylardan, herhangi bir kamu kurumunda çalışanlar (daha önce çalışıp ayrılsalar dahi) çalıştığı kurumdan alacakları onaylı ayrıntılı hizmet belgesini müracaat belgesine ekleyerek ibraz edeceklerdir. (Yabancı yükseköğretim kuramlarından alınan diplomaların denkliğini gösteren onaylı belgelerin de sunulması gerekmektedir.)

Yayın Tarihi: 16.11.2015

Başvuru Tarihi: 16.11.2015

Son Başvuru Tarihi: 30.11.2015

BİRİMİBÖLÜMÜ/ANABİLİM

DALI

ÜNVANIDER.AD.İLAN ŞARTLARI
1Tıp FakültesiCerrahi Tıp Bilimleri Bölümü Göz Hastalıkları Anabilim DalıProfesör11Alanında doçentlik unvanını almış olup, katarakt refraktif ve kornea cerrahisinde çalışmaları olmak.
2İktisadi ve İdari Bilimler FakültesiUluslararası İlişkiler BölümüDoçent31Uluslararası barış araştırmaları, sivil toplum faaliyetleri ve toplumsal cinsiyet konularında çalışmaları olmak.
3İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesiİktisat BölümüYardımcı

Doçent

11İktisat politikası anabilim dalında doktora yapmış olmak ve makro iktisat alanında çalışmaları olmak.
4Eğitim Fakültesiİlköğretim Bölümü Okulöncesi Eğitimi Anabilim DalıDoçent31Kavram yanılgıları ve öz yeterlik inançları üzerine çalışmaları olmak.
5Eğitim Fakültesiİlköğretim Bölümü Sosyal Bilgiler Eğitimi Anabilim DalıYardımcı

Doçent

51Tarih öğretiminde yeni yaklaşımlar ve araç-gereç kullanımı ile ilgili çalışmaları olmak.
6Eğitim Fakültesiİlköğretim Bölümü İlköğretim Matematik Eğitimi Anabilim DalıYardımcı

Doçent

51Matematik eğitiminde doktora yapmış olup, matematiksel modelleme yeterlilikleri üzerine çalışmaları olmak.
7Fen Edebiyat FakültesiTarih Bölümü Yakınçağ Tarihi Anabilim DalıYardımcı

Doçent

51Osmanlı Devletinde tarım, tarım kredileri, kredi teşkilatları konularında araştırmaları olmak
8Sağlık Bilimleri FakültesiEbelik BölümüYardımcı

Doçent

41Mobbing, empati, öz etkililik konularında çalışmaları olmak.

Bir önceki yazımız olan TEİAŞ 10 Avukat Alım İlanı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.