SON DAKİKA

Giresun Üniversitesi 9 Akademik Personel Alım İlanı

Bu haber 04 Kasım 2015 - 11:58 'de eklendi.

Giresun Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemiz birimlerine 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesi ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği hükümleri uyarınca Öğretim Üyesi alınacaktır. Giresun Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemiz birimlerine 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesi ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği hükümleri uyarınca Öğretim Üyesi alınacaktır.

Öğretim Üyesi kadrolarına başvuracak adayların 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunun 5772 sayılı Kanunla değiştirilen 25 ve 26 ncı maddelerinde belirlenen asgari koşulları sağlamış olmak şartıyla:

PROFESÖR kadrolarına başvuracak adayların; başvurdukları birim, bölüm ve anabilim dalını belirten dilekçelerine özgeçmiş, 2 adet fotoğraf, nüfus cüzdanı örneği, lisans/yüksek lisans diploması, doktora ve doçentlik belgesi (1 takım noterden tasdikli), başlıca araştırma eserinin açıkça belirtildiği yayın listesi, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 6 adet dosyayı (1 adette CD halinde) ekleyerek, Üniversitemiz Personel Dairesi Başkanlığına şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir.

DOÇENT kadrolarına başvuracak adayların; başvurdukları birim, bölüm ve anabilim dalını belirten dilekçelerine özgeçmiş, 2 adet fotoğraf, nüfus cüzdanı örneği, lisans/yüksek lisans diploması, doktora belgesi ve doçentlik belgesi (1 takım noterden tasdikli), yayın listesi, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 adet dosyayı (1 adette CD halinde) ekleyerek, Üniversitemiz Personel Dairesi Başkanlığına şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir. Doçent kadrosuna; Profesörler müracaat edemezler.

Başvuruda bulunacak adaylardan, herhangi bir kamu kurumunda çalışanlar (daha önce çalışıp ayrılsalar dahi) çalıştığı kurumdan alacakları onaylı ayrıntılı hizmet belgesini müracaat belgesine ekleyerek ibraz edeceklerdir. (Yabancı yükseköğretim kurumlarından alınan diplomaların denkliğini gösteren onaylı belgelerin de sunulması gerekmektedir.)

Yayın Tarihi : 04.11.2015

Başvuru Tarihi : 04.11.2015

Son Başvuru Tarihi : 18.11.2015

BİRİMİBÖLÜMÜ/ANABİLİM DALIÜNVANIDER.AD.İLAN ŞARTLARI
1Tıp FakültesiCerrahi Tıp Bilimleri Bölümü Kulak, Burun, Boğaz Hastalıkları Anabilim DalıProfesör11İlgili alanda doçentlik unvanını almış olup, uyku hastalıkları üzerine çalışmaları olmak.
2Tıp FakültesiDahili Tıp Bilimleri Bölümü Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim DalıProfesör11İlgili alanda doçentlik unvanını almış olup, yeni doğan bilim dalında yan dal yapmış olmak ve bu alanda çalışmaları olmak.
3Tıp FakültesiDahili Tıp Bilimleri Bölümü Enfeksiyon Hastalıkları Anabilim DalıProfesör11İlgili alanda doçentlik unvanını almış olup, Kırım Kongo hastalığı üzerine çalışmaları olmak.
4Tıp FakültesiCerrahi Tıp Bilimleri Bölümü Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim DalıProfesör11İlgili alanda doçentlik unvanını almış olup, omuz artroskopisi ve cerrahisi üzerine çalışmaları olmak.
5Tirebolu İletişim FakültesiRadyo, Televizyon ve Sinema BölümüProfesör11Sinema-Televizyon sosyolojisi ile toplumsal cinsiyet ve kadın konularında çalışmaları olmak.
6Fen Edebiyat FakültesiÇağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları BölümüDoçent21Kırgız dilinde doktorasını yapmış olup, ilgili alanda doçentlik unvanını almış olmak ve Kıpçak grubunda çalışmaları olmak.
7Mühendislik FakültesiÇevre Mühendisliği BölümüDoçent21Ağır metal iyonlarının tespiti için fluoresans moleküllerin kullanımı üzerine çalışmaları olmak.
8Espiye Meslek YüksekokuluMülkiyeti Koruma ve Güvenlik Bölümü İş sağlığı ve Güvenliği ProgramıDoçent31Nanogenotoksikoloji ve bazı lipid peroksidasyon ürünlerinin genotoksik etkileri üzerine çalışmaları olmak
9Espiye Meslek YüksekokuluBitkisel ve Hayvansal Üretim Bölümü Tıbbi ve Aromatik Bitkiler ProgramıDoçent31Antimikrobiyal aktivite ve antibiyotik direncinin moleküler mekanizması üzerine çalışmaları olmak.

Bir önceki yazımız olan Gebze Teknik Üniversitesi Akademik Personel Alımı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.