SON DAKİKA

Giresun Üniversitesi Akademik Personel Alım İlanı

Bu haber 28 Eylül 2015 - 11:27 'de eklendi.

Giresun Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemiz birimlerine 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesi ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği hükümleri uyarınca Öğretim Üyesi alınacaktır. Giresun Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemiz birimlerine 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesi ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği hükümleri uyarınca Öğretim Üyesi alınacaktır.

Öğretim Üyesi kadrolarına başvuracak adayların 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunun 5772 sayılı Kanunla değiştirilen 25 ve 26 ncı maddelerinde belirlenen asgari koşulları sağlamış olmak şartıyla:

PROFESÖR kadrosuna başvuracak adayların; başvurdukları birim, bölüm ve anabilim dalını belirten dilekçelerine özgeçmiş, 2 adet fotoğraf, nüfus cüzdanı örneği, lisans/yüksek lisans diploması, doktora ve doçentlik belgesi (1 takım noterden tasdikli), başlıca araştırma eserinin açıkça belirtildiği yayın listesi, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 6 adet dosyayı (1 adette CD halinde) ekleyerek, Üniversitemiz Personel Dairesi Başkanlığına şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir.

DOÇENT kadrolarına başvuracak adayların; başvurdukları birim, bölüm ve anabilim dalını belirten dilekçelerine özgeçmiş, 2 adet fotoğraf, nüfus cüzdanı örneği, lisans/yüksek lisans diploması, doktora belgesi ve doçentlik belgesi (1 takım noterden tasdikli), yayın listesi, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 adet dosyayı (1 adette CD halinde) ekleyerek, Üniversitemiz Personel Dairesi Başkanlığına şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir. Doçent kadrosuna; Profesörler müracaat edemezler.

Başvuruda bulunacak adaylardan, herhangi bir kamu kurumunda çalışanlar (daha önce çalışıp ayrılsalar dahi) çalıştığı kurumdan alacakları onaylı ayrıntılı hizmet belgesini müracaat belgesine ekleyerek ibraz edeceklerdir. (Yabancı yükseköğretim kurumlarından alınan diplomaların denkliğini gösteren onaylı belgelerin de sunulması gerekmektedir.)

Yayın Tarihi : 28.09.2015

Başvuru Tarihi : 28.09.2015

Son Başvuru Tarihi : 12.10.2015

BİRİMİBÖLÜMÜ/ANABİLİM DALIÜNVANIDER.AD.İLAN ŞARTLARI
1İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesiİktisat BölümüProfesör11İktisat anabilim dalında doktora ve doçentliğini almış olmak.
2İktisadi ve İdari Bilimler FakültesiSiyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi BölümüDoçent31Kamu yönetimi alanında doktora yapmış olup, yerel yönetimler, kentleşme ve çevre politikası alanında doçentliğini almış olmak.
3Fen Edebiyat FakültesiTarih Bölümü Genel Türk Tarihi Anabilim DalıDoçent21Genel Türk Tarihi, Türkiye ve Kazakistan arasındaki kültürel ilişkiler üzerine çalışmaları olmak.
4Mühendislik FakültesiEnerji Sistemleri Mühendisliği BölümüDoçent31Yüksek enerji fiziğinde üçlü bağlaşımlar konusunda fenomenolojik ve simülasyon çalışmaları olmak.
5Tıp FakültesiCerrahi Tıp Bilimleri Kulak, Burun, Boğaz Hastalıkları Anabilim DalıDoçent21KBB alanında doçentliğini almış olup, tinnitus ve ses ile ilgili çalışmaları olmak.

Bir önceki yazımız olan Ankara Valiliği SYDV Personel Alacak başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.