Giresun Üniversitesi Akademik Personel Alım İlanı

Giresun Üniversitesi Akademik Personel Alım İlanı
Yayınlama: 31.08.2015
Düzenleme: 05.03.2021 22:26
354
A+
A-

Giresun Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemiz birimlerine 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesi ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği hükümleri uyarınca Öğretim Üyesi alınacaktır. Giresun Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemiz birimlerine 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesi ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği hükümleri uyarınca Öğretim Üyesi alınacaktır.

Öğretim Üyesi kadrosuna başvuracak adayların 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunun 5772 sayılı Kanunla değiştirilen 23 ve 26 ncı maddelerinde belirlenen asgari koşulları sağlamış olmak şartıyla:

PROFESÖR kadrolarına başvuracak adayların; başvurdukları birim, bölüm ve anabilim dalını belirten dilekçelerine özgeçmiş, 2 adet fotoğraf, nüfus cüzdanı örneği, lisans/yüksek lisans diploması, doktora ve doçentlik belgesi (1 takım noterden tasdikli), başlıca araştırma eserinin açıkça belirtildiği yayın listesi, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 6 adet dosyayı (1 adette CD halinde) ekleyerek, Üniversitemiz Personel Dairesi Başkanlığına şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir.

YARDIMCI DOÇENT kadrolarına başvuracak adayların; başvurdukları birim, bölüm ve anabilim dalını belirten dilekçelerine; özgeçmiş, 2 adet fotoğraf, nüfus cüzdanı örneği, lisans/yüksek lisans diploması ve doktora belgesi (1 takım noterden tasdikli), varsa yabancı dil sınav sonuç belgesi, yayın listesi, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 adet dosyayı (1 adette CD halinde) ekleyerek ilgili birime şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir. Yardımcı Doçent kadrosuna; Doçentler müracaat edemez.

Yardımcı Doçentlik kadrolarına başvurularda 2547 sayılı Kanunun 23. maddesinin (b) fıkrasının 2. bendine göre Üniversitemizce ayrıca yabancı dil sınavı yapılacaktır. Üniversitemizin yapacağı yabancı dil sınavından en az 60 (altmış) puan almış olmak gerekmektedir.

Başvuruda bulunacak adaylardan, herhangi bir kamu kurumunda çalışanlar (daha önce çalışıp ayrılsalar dahi) çalıştığı kurumdan alacakları onaylı ayrıntılı hizmet belgesini müracaat belgesine ekleyerek ibraz edeceklerdir. (Yabancı yükseköğretim kurumlarından alınan diplomaların denkliğini gösteren onaylı belgelerin de sunulması gerekmektedir.)

Yayın Tarihi : 31.08.2015

Başvuru Tarihi : 31.08.2015

Son Başvuru Tarihi : 14.09.2015

BİRİMİBÖLÜMÜ ANABİLİM DALIUNVANIDER.AD.İLAN ŞARTLARI
1İktisadi ve İdari Bilimler FakültesiSiyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü Siyaset ve Sosyal Bilimler Anabilim DalıProfesör11Kent ve siyaset, yönetim sosyolojisi alanlarında çalışmaları olmak.
2Tıp FakültesiCerrahi Tıp Bilimleri Bölümü Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim DalıProfesör11Jinekolojik kanser cerrahisi ve perinatoloji üst uzmanlıklarına sahip olmak.
3Tıp FakültesiDahili Tıp Bilimleri Bölümü Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim DalıYardımcı Doçent51Henoch schönlein purpuralı olgunun retrospektif değerlendirilmesi üzerine çalışmaları olmak.
4Tıp FakültesiTemel Tıp Bilimleri Bölümü Fizyoloji Anabilim DalıYardımcı Doçent11Yaşlanma, serbest radikaller antioksidanlar ile ilgili çalışmaları olmak.
5Spor Bilimleri FakültesiBeden Eğitimi ve Spor Bölümü Beden Eğitimi ve Spor Eğitimi Anabilim DalıYardımcı Doçent31Sporda doping maddesi olarak kullanılan steroidler üzerine çalışmaları olmak.

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.