SON DAKİKA

Giresun Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

Bu haber 01 Ağustos 2016 - 12:23 'de eklendi.

Giresun Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemiz birimlerine 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesi ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği hükümleri uyarınca Öğretim Üyesi alınacaktır. Giresun Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemiz birimlerine 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesi ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği hükümleri uyarınca Öğretim Üyesi alınacaktır.

Öğretim Üyesi kadrosuna başvuracak adayların 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunun 5772 sayılı Kanunla değiştirilen 23, 25 ve 26 ncı maddelerinde belirlenen asgari koşulları sağlamış olmak şartıyla:

PROFESÖR kadrolarına başvuracak adayların; başvurdukları birim, bölüm ve anabilim dalını belirten dilekçelerine özgeçmiş, 2 adet fotoğraf, nüfus cüzdanı örneği, lisans/yüksek lisans diploması, doktora ve doçentlik belgesi (1 takım noterden tasdikli), başlıca araştırma eserinin açıkça belirtildiği yayın listesi, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 6 adet dosyayı (1 adette CD halinde) ekleyerek, Üniversitemiz Personel Dairesi Başkanlığına şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir.

DOÇENT kadrolarına başvuracak adayların; başvurdukları birim, bölüm ve anabilim dalını belirten dilekçelerine özgeçmiş, 2 adet fotoğraf, nüfus cüzdanı örneği, lisans/yüksek lisans diploması, doktora belgesi ve doçentlik belgesi(1 takım noterden tasdikli), yayın listesi, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 adet dosyayı (1 adette CD halinde) ekleyerek, Üniversitemiz Personel Dairesi Başkanlığına şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir. Doçent kadrosuna; Profesörler müracaat edemezler.

YARDIMCI DOÇENT kadrolarına başvuracak adayların; başvurdukları birim, bölüm ve anabilim dalını belirten dilekçelerine; özgeçmiş, 2 adet fotoğraf, nüfus cüzdanı örneği, lisans/yüksek lisans diploması ve doktora belgesi (1 takım noterden tasdikli), varsa yabancı dil sınav sonuç belgesi, yayın listesi, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 adet dosyayı (1 adette CD halinde) ekleyerek ilgili birime şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir. Yardımcı Doçent kadrosuna; Doçentler müracaat edemez.

Yardımcı Doçentlik kadrolarına başvurularda 2547 sayılı Kanunun 23. maddesinin (b) fıkrasının 2. bendine göre Üniversitemizce ayrıca yabancı dil sınavı yapılacaktır. Üniversitemizin yapacağı yabancı dil sınavından en az 60 (altmış) puan almış olmak gerekmektedir.

Başvuruda bulunacak adaylardan, herhangi bir kamu kurumunda çalışanlar (daha önce çalışıp ayrılsalar dahi) çalıştığı kurumdan alacakları onaylı ayrıntılı hizmet belgesini müracaat belgesine ekleyerek ibraz edeceklerdir. (Yabancı yükseköğretim kurumlarından alınan diplomaların denkliğini gösteren onaylı belgelerin de sunulması gerekmektedir.)

Yayın Tarihi : 01.08.2016

Başvuru Tarihi : 01.08.2016

Son Başvuru Tarihi : 15.08.2016

BİRİMİBÖLÜMÜ/ANABİLİM DALIÜNVANIDER.AD.AÇIKLAMALAR
1Tıp FakültesiTemel Tıp Bilimleri Bölümü Anatomi Anabilim DalıProfesör11Anatomi Anabilim Dalında Profesör unvanını almış olmak.
2Mühendislik FakültesiÇevre Mühendisliği BölümüProfesör11Ekolojik sanitasyon ve su kalitesi konularında çalışmaları olmak.
3Tıp FakültesiCerrahi Tıp Bilimleri Bölümü Üroloji Anabilim DalıDoçent21Çocuklarda taş hastalığında medikal önleyici tedaviler üzerine çalışmaları olmak.
4Tıp FakültesiDahili Tıp Bilimleri Bölümü Kardiyoloji Anabilim DalıDoçent31Endotelyal progenitör hücreler ve kardiyovasküler hastalıklar konularında çalışmaları olmak.
5Fen Edebiyat FakültesiSosyoloji Bölümü Uygulamalı Sosyoloji Anabilim DalıDoçent21Toplumsal cinsiyet, annelik ve engellilik konularında Doçentlik unvanını almış olmak.
6Mühendislik FakültesiEnerji Sistemleri Mühendisliği BölümüDoçent31Nötron Transport Teorisi ve Nükleer Reaksiyon tesir kesitleri üzerine çalışmaları olmak.
7Mühendislik FakültesiEnerji Sistemleri Mühendisliği BölümüDoçent31Nanopartiküllerin elektriksel ve iyonik iletkenleri üzerine çalışmaları olmak.
8Mühendislik FakültesiÇevre Mühendisliği BölümüDoçent31Sulu çözeltilerdeki zehirli ve kanserojen iyonlarla ilgili çalışmaları olmak.
9Eğitim Fakültesiİlköğretim Bölümü İlköğretim Matematik Eğitimi Anabilim DalıDoçent21İlköğretim Matematik Eğitimi alanında Doçentlik unvanını almış olup, aktif öğrenme, öğretmen eğitimi, ölçme ve değerlendirme, ilköğretim matematik programı alanlarında çalışmaları olmak.
10İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesiİşletme Bölümü Yönetim ve Organizasyon Anabilim DalıDoçent21Yönetim ve Organizasyon Anabilim Dalında Doçent olmak.
11Tıp FakültesiDahili Tıp Bilimleri Bölümü Farmakoloji Anabilim DalıDoçent21Retina kaynaklı glokom gevşetici faktör ve glokom üzerine çalışmalar yapmış olmak.
12Görele Uygulamalı Bilimler YüksekokuluBankacılık ve Finans BölümüYardımcı Doçent51İktisat Anabilim Dalında doktora yapmış olmak.
13Şebinkarahisar Teknik Bilimler Meslek YüksekokuluGıda İşleme Bölümü Gıda Teknolojisi Prg.Yardımcı Doçent51Gıda Mühendisliği lisans mezunu olmak, Gıda ambalaj malzemeleri üzerine çalışmaları bulunmak.
14Sosyal Bilimler Meslek YüksekokuluYönetim ve Organizasyon Bölümü İşletme Yönetimi ProgramıYardımcı Doçent51İşletme alanında doktora yapmış olup, Lisanslı depoculukla ilgili çalışmaları bulunmak.
15İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesiİşletme Bölümü Muhasebe ve Finansman Anabilim DalıYardımcı Doçent51Sürekli denetim, muhasebe denetimi ve eğitimi üzerine çalışmaları olmak.
16Fen Edebiyat Fakültesiİngiliz Dili ve Edebiyatı BölümüYardımcı Doçent51Çağdaş İngiliz Tiyatrosu ve Tiyatrocuları üzerine çalışmaları olmak.
17Eğitim FakültesiEğitim Bilimleri Bölümü Eğitim Yönetimi Anabilim DalıYardımcı Doçent41Eğitim alanında sinizm ve iletişimle ilgili çalışmaları olmak.
18Eğitim FakültesiTürkçe Eğitimi Bölümü Türkçe Eğitimi Anabilim DalıYardımcı Doçent41Eğitim ve dil politikalarının Türkçe Eğitimine yansımaları üzerine çalışmaları olmak.
19Eğitim FakültesiTürkçe Eğitimi Bölümü Türkçe Eğitimi Anabilim DalıYardımcı Doçent41Anadili Öğretiminde karşılaştırmalı kaynak analizleri üzerine çalışmaları olmak.
20Eğitim FakültesiTürkçe Eğitimi Bölümü Türkçe Eğitimi Anabilim DalıYardımcı Doçent41Temel Becerilerin kazandırılmasında Çocuk Edebiyatı Ürünleri alanında çalışmaları olmak.
21Tirebolu İletişim FakültesiGazetecilik BölümüYardımcı Doçent51Karşılaştırmalı medya analizi ve siyaset medya ilişkileri üzerine çalışmaları olmak.
22Fen Edebiyat FakültesiTürk Dili ve Edebiyatı Bölümü Yeni Türk Edebiyatı Anabilim DalıYardımcı Doçent51Servet-i Fünun nesri üzerine çalışmaları olmak.

Bir önceki yazımız olan Bozcaada Belediyesi İşçi Alım başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.