Google’dan Daha Büyük: İşte Karşınızda Alphabet

Google’dan Daha Büyük: İşte Karşınızda Alphabet
Yayınlama: 11.08.2015
Düzenleme: 05.03.2021 22:17
338
A+
A-

Google’ın CEO’su ve Sergey Brin ile birlikte kurucusu olan Larry Page, Alphabet isminide  yeni bir “ana şirketin” kuruluşunu açıkladılar. Artık Google ve Google’ye bağlı diğer kolları, Alphabet’in birer  alt şirketi olarak faaliyetlerine devam edecek. Goo

Google’ın CEO’su ve Sergey Brin ile birlikte kurucusu olan Larry Page, Alphabet isminide  yeni bir “ana şirketin” kuruluşunu açıkladılar. Artık Google ve Google’ye bağlı diğer kolları, Alphabet’in birer  alt şirketi olarak faaliyetlerine devam edecek. Google’ın başına ise Android yöneticisi Sunder Pichai atandı.

Durumu şu şekilde özetlemek mümkün: Google, bundan böyle Alphabet’in altında faaliyet gösteren şirketlerden biri haline geliyor. Bugüne dek Google altında faaliyet gösteren bilimsel çalışmalar kolu ya da Google Glass’ı üreten bölüm de, Google gibi, Alphabet’e bağlı diğer şirketleri oluşturacak. Kısacası Alphabet’i, büyük bir holdinge benzetmek mümkün.

Alphabet’in internet sitesi de oldukça ilginç bir adrese sahip: abc.xyz… Larry Page, bu adresten bağlantı verdiği açıklamasında, büyüyen Google’ı ve çalışmalarını doğru şekilde yönetebilmek için böyle bir yola baş vurduklarını söylüyor.

Bugüne kadar Google’da CEO’luk görevini üstlenen Larry Page, bundan böyle Alphabet CEO’su olarak görev yapacak. Sergey Brin ise, Alphabet başkanı olacak.

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.