Görünmez Bankanın Gelecekteki Yüzü : EVA İle 2030'da Banka Şubelerinde Çalışan Olmayacak

Görünmez Bankanın Gelecekteki Yüzü : EVA İle 2030'da Banka Şubelerinde Çalışan Olmayacak
Yayınlama: 29.03.2017
Düzenleme: 05.03.2021 22:48
505
A+
A-

KPMG Türkiye Finansal Hizmetler Sektörü Lideri Cantürk, "2030'da şube de bankacı da olmayacak. Görüntülü çağrıların, insansız şubelerin yerini görünmez bankalar alacak." dedi.

KPMG Türkiye Finansal Hizmetler Sektörü Lideri Sinem Cantürk, “Görünmez Bankanın Gelecekteki Yüzü: EVA (Enlightened Virtual Assistant-Aydınlanmış Kişisel Asistan)” başlıklı raporun sonuçlarını düzenlenen toplantıda gazetecilerle paylaştı.

Bir dönem bankalara gitmeden aşılamayan sorunların artık sadece online verilen talimatlarla çözülebildiğini, cep telefonlarının mobil cüzdan olarak kullanıldığını anlatan Cantürk, şubeye gitmeden kredi alındığını, her türlü ödemenin yapıldığını, yurt içi ve yurt dışı transferlerin gerçekleştirildiğini anlattı.

Cantürk, araştırmanın, gelişimin bununla sınırlı kalmayacağını gösterdiğini kaydederek, 2030 yılına kadar bankacılıkta taşların yerinden oynayacağını, geleneksel bankacılığın yerini “görünmez bankaların” alacağını söyledi.

Sinem Cantürk, “Bankacılık işlemlerimizi yaparken hayatımızda bambaşka bir kavram olacak; görünmez bankalar. 2030’da şube de bankacı da olmayacak.” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.