SON DAKİKA

Güvenlik Bilgi Formu Hazırlayıcısı Hakkında Merak Edilenler

Bu haber 27 Mayıs 2016 - 6:52 'de eklendi.

Güvenlik Bilgi Formu Hazırlayıcısı Kimdir? Kimler Olabilir? Nerelerde İş İmkanı Bulabilirler?

Güvenlik Bilgi Formu Nedir?

Güvenlik bilgi formu, tehlikeli maddelerin ve müstahzarların; özelliklerine ilişkin ayrıntılı bilgileri, alınacak güvenlik önle Güvenlik Bilgi Formu Hazırlayıcısı Kimdir? Kimler Olabilir? Nerelerde İş İmkanı Bulabilirler?

Güvenlik Bilgi Formu Nedir?

Güvenlik bilgi formu, tehlikeli maddelerin ve müstahzarların; özelliklerine ilişkin ayrıntılı bilgileri, alınacak güvenlik önlemlerini, çevre ve insan sağlığının olumsuz etkilerinden korunmasına yönelik gerekli bilgileri içeren belgedir. 26/12/2008 tarih 27092 sayılı Resmi Gazete`de yayınlanarak yürürlüğe giren Tehlikeli Maddeler ve Müstahzarlara İlişkin Güvenlik Bilgi Formlarının Hazırlanması ve Dağıtılması Hakkında Yönetmeliğine göre tehlikeli olarak sınıflandırılan bir madde veya müstahzarı piyasaya arz etmekten sorumlu üretici, ithalatçı veya dağıtıcı, kullanıcısına bu madde veya müstahzara ait güvenlik bilgi formu sağlamakla yükümlüdür.

Güvenlik bilgi formları, akredite olmuş kuruluş tarafından belgelendirilmiş kişiler tarafından hazırlanır.

Eğitimi başarı ile tamamlayan katılımcılar, TÜRKAK tarafından akredite olmuş Sakarya Üniversitesi, Sürekli Eğitim Merkezi (SAÜSEM) tarafından düzenlenecek sınava girerek “Güvenlik Bilgi Formu Hazırlayıcısı” belgesine sahip olabilecektir.

SINAV HAKKINDA DETAYLI BİLGİ VE BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

Güvenlik Bilgi Formu Hazırlayıcısı Kimler Olabilir?

Kimya veya Çevre konularında 2 yıllık üniversite eğitimi almış (Biyokimya Teknikerliği, Boya Teknolojisi, Çevre, Çevre Kirlenmesi ve Kontrolü, Çevre Koruma, Deri İşleme Teknolojisi, İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği, Kimya, Kimya Teknolojisi, Kozmetik Teknolojisi, Laboratuar, Lastik, Lastik Endüstrisi, Lastik Teknolojisi, Lastik-Plastik, Petrokimya, Plastik Teknolojisi, Rafineri, Rafineri ve Petrokimya, Selüloz ve Kağıt Teknolojisi, Tekstil, Yalıtım Teknolojisi ve ilgili diğer branşlar gibi.) başvuru sahiplerinden en az 1 yıl iş tecrübesi (üretim, kontrol, kalite) aranır ayrıca,

Kimya veya Çevre konularında (Biyokimya, Biyoloji, Biyoloji Bilimleri ve Biyo Mühendislik, Biyoloji Öğretmenliği, Fen Bilgisi Öğretmenliği, Moleküler Biyoloji, Moleküler Biyoloji ve Genetik, Tekstil Mühendisliği, Çevre Mühendisliği, Kimya, Kimya Mühendisliği, Kimya Öğretmenliği, Kimya-Biyoloji Mühendisliği, ve ilgili diğer branşlar gibi.) 4 yıllık üniversite eğitimi almış başvuru sahiplerinden iş tecrübesi şartı aranmamaktadır.

SINAV HAKKINDA DETAYLI BİLGİ VE BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

Güvenlik Bilgi Formu Hazırlayıcısı Nerelerde İş Bulabilir?

Güvenlik Bilgi Formu hazırlayan firmalarda  yada ithalat ve ihracat yapan kimya sanayi fabrikalarda dolgun ücretli iş bulabiliyorlar. Güvenlik Bilgi Formu Hazırlayıcısı olan kişiler ister ek iş olarak isterse tam zamanlı olarak çalışabilme imkanları düşünüldüğünde kaçmayacak fırsat…

 

Bir önceki yazımız olan AÖF Sınavsız İkinci Üniveriste Yeni Kayıt ve Kayıt Yenileme Harç Ücretleri Ne Kadar? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.