Hacettepe Üniv. Akademik Personel Alım İlanı

Hacettepe Üniv. Akademik Personel Alım İlanı
Yayınlama: 05.09.2015
Düzenleme: 05.03.2021 22:26
435
A+
A-

Hacettepe Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemiz birimlerinde açık bulunan aşağıda anabilim/anasanat dalları ile ünvan ve koşulları belirtilen kadrolara 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanununun ilgili maddelerine göre öğretim üyesi alınacaktır.

İstek Hacettepe Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemiz birimlerinde açık bulunan aşağıda anabilim/anasanat dalları ile ünvan ve koşulları belirtilen kadrolara 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanununun ilgili maddelerine göre öğretim üyesi alınacaktır.

İsteklilerin, aşağıdaki açıklamalar doğrultusunda başvurularını 5 – 19 Eylül 2015 tarihleri arasında yapmaları gerekmektedir.

Profesör ve Doçent kadrolarına başvurular Rektörlüğümüze (Yazı İşleri Müdürlüğüne) yapılacaktır.

Profesör ve Doçent kadrolarına DEVAMLI STATÜ’ye göre atama yapılacaktır.

Ataması yapılanlar, eğitim – öğretim ve araştırma faaliyetleri hariç olmak üzere, 10 (on) yıl süre ile kurum dışında, gelir getirici herhangi bir mesleki faaliyette bulunmayacaklarını kabul etmiş olurlar.

Adayların Hacettepe Üniversitesi Senatosu tarafından kabul edilmiş ve YÖK tarafından onaylanmış kriterlere (http://www.hacettepe.edu.tr/TR,553/atama-kriterleri.html adresinden ulaşılabilir) uymaları gerekmektedir. Bu kriterlere uymayanların başvuruları işleme konulmayacaktır.

Hacettepe Üniversitesi Atama Kriterlerini karşılamış olmak, kadro ilanına başvurmak için asgari şart olup, kadroya atanma hakkı doğurmaz.

Başvuranların, kadroya atanmayı engelleyici herhangi bir ceza almamış olmaları gerekir.

Sahip olunan kadro unvanının altındaki kadrolara başvurular kabul edilmeyecektir.

İlan edilen kadrolara başvuruda bulunacak adaylar;

– Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği’nin Doçentler için 14. ve Profesörler için 17. maddelerinde istenenleri,

– http://www.hacettepe.edu.tr/TR,553/atama-kriterleri.html web adresinden temin ederek dolduracakları özgeçmiş ve akademik etkinlik formlarını,

– Profesör ve doçent kadrolarına başvuracak olanlar ayrıca yayın dosyalarına nüfus cüzdanı fotokopisi, diplomalar, doktora ve doçentlik belgeleri ile kontrol çizelgesi, kriterlerden geçtiğine dair belge, yabancı dil belgesi, varsa Eğiticilerin Eğitimi Belgesi ekleyip; Profesörler 6, Doçentler 4 nüsha olarak hazırlayacakları yayın dosyalarını, bu amaca uygun bir kutu içerisinde dilekçe ekinde teslim edeceklerdir.

– Adaylar ilaveten, başvuru dosyası oluşturmak üzere, yukarıda belirtilen belgelerin ek birer kopyası ile birlikte 2 adet vesikalık fotoğraf ve yayın dosyalarını CD formatında teslim edeceklerdir.

FAKÜLTE, ENSTİTÜ VE KONSERVATUVAR
ANABİLİM/ANASANAT DALLARIKADRO ÜNVANIKADRO SAYISI
EDEBİYAT FAKÜLTESİ
Almanca Mütercim-TercümanlıkProfesör(1)1
Alman Dili ve EdebiyatıDoçent(1)1
Türk Dili ve EdebiyatıDoçent1
SAĞLIK BİLİMLERİ FAKÜLTESİ
Toplum BeslenmesiDoçent(2)1
TIP FAKÜLTESİ
Kalp ve Damar CerrahisiProfesör (Türkçe)(1)(3)1
FizyolojiDoçent (İngilizce)(1)(4)1
TÜRKİYAT ARAŞTIRMALARI ENSTİTÜSÜ
Profesör(5)1

AÇIKLAMALAR

1 – Üniversitemizde yabancı dilde eğitim yapan birimlerin kadrolarına başvuran adayların ilgili “Yabancı Dilde Ders Verme Komisyonu” tarafından yapılacak olan yabancı dilde ders verme sınavını başarmış olmaları şarttır. Bu sınavlar, ilanı takiben Rektörlüğümüz tarafından organize edilecektir.

2 – Beslenme ve Diyetetik alanında lisans mezunu olmak ve Toplum Beslenmesi alanında yüksek lisans ve doktora yapmış olmak.

3 – Aritmi Cerrahisi ve Robotik Cerrahi alanında eğitim almış olmak, robotik cerrahi alanında uluslararası yayını olmak ve kalp akciğer transplantasyonu konusunda en az 1 yıl yurtdışı deneyimi olmak

4 – Tıp Fakültesi mezunu olmak ve fizyoloji uzmanı olmak.

5 – Doçentlik unvanını Yeni ve Yakınçağ Tarihi alanından almış olmak.

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.