Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım İlanı

Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım İlanı
Yayınlama: 14.04.2015
Düzenleme: 05.03.2021 22:04
1.501
A+
A-

Hacettepe Üniversitesi Rektörlüğünden:
Üniversitemiz, birimlerinde açık bulunan aşağıda anasanat/anabilim dalları ile unvan ve koşulları belirtilen kadrolara 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun ilgili maddelerine göre öğretim üyesi alınacaktır. İsteklil

Hacettepe Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemiz, birimlerinde açık bulunan aşağıda anasanat/anabilim dalları ile unvan ve koşulları belirtilen kadrolara 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun ilgili maddelerine göre öğretim üyesi alınacaktır. İsteklilerin, başvurularını 14-28 Nisan 2015 tarihleri arasında aşağıdaki açıklamalar doğrultusunda yapmaları gerekmektedir.

Yardımcı Doçent kadrosuna başvurular ilgili Fakülte Dekanlığına, Yüksekokul ve Enstitü Müdürlüğüne; Profesör ve Doçent kadrolarına başvurular ise Rektörlüğümüze (Yazı İşleri Müdürlüğü’ne) yapılacak olup, Profesör ve Doçent kadrolarına DEVAMLI STATÜ‘ye göre atama yapılacaktır. Ataması yapılacak olanlar, kurum dışında, eğitim-öğretim ve araştırma faaliyetleri hariç, 10 (on) yıl süre ile gelir getirici herhangi bir mesleki faaliyette bulunmayacaklarını kabul etmiş olurlar. Adayların Hacettepe Üniversitesi Senatosu tarafından kabul edilmiş ve YÖK tarafından onaylanmış kriterlere (http://www.hacettepe.edu.tr/TR,553/ atama-kriterleri.html adresinden öğrenilebilir) uymaları gerekmektedir. Bu kriterlere uymayanların başvuruları işleme konulmayacaktır. Hacettepe Üniversitesi Atama Kriterlerini karşılamış olmak, kadro ilanlarına başvurmak için asgari şartlar olup, kadroya atanma hakkı doğurmaz. Başvuranların, kadroya atanmayı engelleyici herhangi bir ceza almamış olmaları gerekir. Sahip olunan kadro unvanının altındaki kadrolara başvurular kabul edilmeyecektir.

İlan edilen kadrolara başvuruda bulunan adaylar, “Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği’nin Yardımcı Doçentler için 8., Doçentler için 14. ve Profesörler için ise 17. maddelerinde istenilenlerle http://www.hacettepe.edu.tr/TR,553/atama-kriterleri.html web adresinden temin edecekleri özgeçmiş ve akademik etkinlik formlarını doldurarak; profesör ve doçent kadrolarına başvuracaklar yayın dosyalarına nüfus cüzdanı sureti, diplomalar, doktora ve doçentlik belgeleri ile kontrol çizelgesi, kriterlerden geçtiğine dair belge, yabancı dil belgesi, varsa Eğiticilerin Eğitimi Belgesi ekleyip, Profesörler 6, Doçentler ve Yardımcı Doçentler 4 nüsha olarak hazırlayacakları yayın dosyalarını bu amaca uygun kutu içerisinde bir dilekçe ekinde teslim edeceklerdir. İlaveten başvuru dosyası oluşturmak üzere yukarıda belirtilen belgelerin ek birer kopyası ile birlikte 2 adet vesikalık fotoğraf teslim edeceklerdir.

TÜM AKADEMİK İLANLARDAN HABERDAR OLMAK İÇİN TIKLAYIN

FAKÜLTE, ENSTİTÜ VE KONSERVATUVAR
ANASANAT/ANABİLİM DALLARIKADRO ÜNVANIKADRO SAYISI
EDEBİYAT FAKÜLTESİ
Almanca Mütercim – TercümanlıkProfesör (1) (2)1
Fransızca Mütercim – TercümanlıkProfesör (1) (2)1
İngilizce Mütercim – TercümanlıkProfesör (1) (2)1
Alman Dili ve EdebiyatıDoçent (1)1
AntropolojiDoçent (3)1
EĞİTİM FAKÜLTESİ
Ortaöğretim Matematik EğitimiProfesör1
GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİ
GrafikDoçent (4)1
MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ
Bilgisayar YazılımıYrd. Doçent (1)1
SAĞLIK BİLİMLERİ FAKÜLTESİ
Dil ve Konuşma TerapisiYrd. Doçent (5)1
TIP FAKÜLTESİ
Çocuk Sağlığı ve HastalıklarıProfesör (Türkçe) (1) (6)1
Göğüs CerrahisiProfesör (İngilizce) (1) (7)1
Göğüs HastalıklarıProfesör (İngilizce) (1) (8)1
ÜrolojiProfesör (Türkçe) (1) (9)1
Göğüs HastalıklarıDoçent (Türkçe) (1) (10)1
ÜrolojiYrd. Doçent (Türkçe) (1) (11)1

AÇIKLAMALAR

Üniversitemiz öğretim üyesi kadrolarına başvuran adayların; Üniversitemiz veya diğer Üniversiteler tarafından verilen “Eğiticilerin Eğitimi Sertifikası”na sahip olmaları gerekir. Üniversite dışı kurumlardan alınan Eğiticilerin Eğitimi Sertifikaları, Üniversitemiz Eğitim Fakültesi Dekanlığı tarafından onaylanması halinde geçerli olarak kabul edilecektir. Eğiticilerin Eğitimi Sertifikası olmayan adayların başvuruları şartlı kabul edilir ve adaylar ilan tarihini takiben Üniversitemiz tarafından düzenlenecek olan Eğiticilerin Eğitimi Programına devam ederek bu belgeyi alabilirler.

1. Üniversitemizde yabancı dilde eğitim yapan birimlerin kadrolarına başvuran adayların ilgili “Yabancı Dilde Ders Verme Komisyonu” tarafından yapılacak olan yabancı dilde ders verme sınavını başarmış olmaları şarttır. Bu sınavlar, ilanı takiben Rektörlüğümüz tarafından organize edilecektir.

2. Doçentliğini çeviribilim alanında almış olmak.

3. Doçentliği fiziki antropoloji ve paleontoloji alanında almış olmak.

4. Grafik tasarım alanında doktora yapmış olmak ve dijital oyun arayüz tasarımı konusunda deneyimli olmak.

5. Odyoloji ve konuşma bozuklukları alanında doktora yapmış olmak.

6. Çocuk yoğun bakım yandal uzmanı olmak.

7. Uluslararası düzeyde akciğer nakli ve endoskopik cerrahi konusunda çalışmaları olmak.

8. Uluslararası medikal torakoskopi sertifikasına sahip olmak.

9. Böbrek nakli konusunda deneyimli olmak.

10. Kardiopulmoner egzersiz testleri konusunda deneyimli olmak.

11. Robotik cerrahi eğitimi sertifikası olmak.

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.