SON DAKİKA

Harran Üniversitesi Öğretim Görevlisi Alım İlanı

Bu haber 08 Eylül 2016 - 16:49 'de eklendi.

Harran Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemiz birimlerine 2547 sayılı Kanun, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği ile Harran Üniversitesi Öğretim Üyeliği Kadrolarına Başvuru İçin Gerekli Koşullar ve Uygulama Esaslarının ilgili maddel Harran Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemiz birimlerine 2547 sayılı Kanun, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği ile Harran Üniversitesi Öğretim Üyeliği Kadrolarına Başvuru İçin Gerekli Koşullar ve Uygulama Esaslarının ilgili maddeleri uyarınca aşağıda belirtilen anabilim dallarına öğretim üyesi alınacaktır. Adayların 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesindeki genel ve ilanda belirtilen diğer koşulları taşımaları gerekmektedir.

1 – Profesör kadroları daimi statüde olup adaylar başvuracağı kadronun birim ve anabilim dalını belirten müracaat dilekçelerine iki adet vesikalık fotoğraf ile birlikte tüm dosyalarına aslı veya onaylanmış doçentlik belgelerini, diğer öğrenim belgelerini, özgeçmişlerini, nüfus cüzdanı fotokopilerini, bilimsel çalışma ve yayınlarını ekleyerek 6 (altı) takım halindeki dosyalarını personel daire başkanlığına şahsen teslim edeceklerdir.

Ayrıca, adaylar Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin 17. maddesi gereğince müracaat dilekçelerinde yayınlarından birini başlıca araştırma eseri olarak göstereceklerdir.

2 – Doçent kadroları daimi statüde olup, adaylar başvuracağı kadronun birim ve anabilim dalını belirtilen müracaat dilekçelerine 2 (iki) adet vesikalık fotoğraf ile birlikte tüm dosyalarına aslı veya onaylanmış doçentlik belgelerini, diğer öğrenim belgelerini, özgeçmişlerini, nüfus cüzdanı fotokopilerini, bilimsel çalışma ve yayınlarını ekleyerek 4 (dört) takım halindeki dosyalarını personel daire başkanlığına şahsen teslim edeceklerdir.

3 – Yardımcı Doçentlik kadrosuna başvuracak adaylar, başvuracağı kadronun birim ve anabilim dalı ile yabancı dilini belirten müracaat dilekçelerine lisans, yüksek lisans, doktora veya uzmanlık belgelerinin aslı veya onaylanmış suretlerini, ÜDS/KPDS veya diğer yabancı dil belgelerini, özgeçmişlerini, askerlik durum belgelerini, nüfus cüzdanı fotokopisini, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 (Dört) takım dosyayı ekleyerek ilgili fakülte dekanlıkları ve yüksekokul müdürlüklerine şahsen teslim edeceklerdir. (Siverek Uygulamalı Bilimler Fakültesi Yardımcı Doçent kadrolarına müracaat edecek adaylar başvuru evraklarını Rektörlük Personel Daire Başkanlığına teslim edeceklerdir.)

TÜM AKADEMİKPERSONEL İLANLARINDAN ANINDA HABERDAR OLMAK İÇİN TIKLAYIN 

4 – 2547 sayılı Kanun, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği ile Harran Üniversitesi Öğretim Üyeliği Kadrolarına Başvuru İçin Gerekli Koşullar ve Uygulama Esasları Kriterlerinde (Söz konusu kriterler www.harran.edu.tr adresinde bulunmaktadır) belirtilen koşulları sağlayamayan öğretim üyeleri adaylarının başvuruları değerlendirmeye alınmayacaktır.

5 – Adayların bu ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 15 (Onbeş) gün içerisinde ilgili birimlere gerekli evrakları teslim etmeleri gerekmektedir. Süresi içerisinde şahsen yapılmayan müracaatlar ile eksik belgeyle yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir.

6 – Yabancı ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması gereklidir.

7 – Diğer ayrıntılı bilgiler için Üniversitemiz Personel Daire Başkanlığının 0 414 318 30 26 nolu telefonu ile ilgili dekanlık ve yüksekokul müdürlüklerinden bizzat başvurularak öğrenilebilir.

FAKÜLTE/ANABİLİM DALIProfesörDoçentYrd. Doç.
Kad. Der.AdetKad. Der.AdetKad. Der.Adet
EĞİTİM FAKÜLTESİ
Sosyal Bilgiler Eğitimi11Arazi kullanımı ve yerleşme konularında çalışmaları olmak
İngiliz Dili Eğitimi41İngilizce öğretmenlerinin ve aday ingilizce öğretmenlerinin mesleki gelişimi konusunda çalışmış olmak.
FEN EDEBİYAT FAKÜLTESİ
Genel Biyoloji11Toprak mikrobiyolojisi ile ilgili çalışmaları olmak
Eski Türk Edebiyatı11İsmail Na’im Efendi’nin Gülzar-ı Na’im mesnevisi ve Silahşor İbrahim Yaver’in Şiirleri hakkında çalışmaları bulunmak
Klasik Arkeoloji41Kültler ve ikonoğrafi üzerinde uzmanlaşmış ve Dionysos kültü üzerine çalışmış olmak
Yeni Türk Dili51Türk Dili ve Eski Anadolu Türkçesi tıp metni üzerinde çalışmış olmak
İKTİSADİ VE İDARİ BİL. FAK
Yönetim ve Organizasyon11İnsan Kaynakları yönetimi, Kurumsal bağlılık ve stres konularında çalışmaları olmak
İktisat Tarihi11Şanlıurfa ve yakın çevresinin Osmanlı hakimiyeti döneminde İktisadi ve sosyal tarihi konusunda çalışma yapmış olmak
DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ
Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi21Mandipula korpus kırıklarında, farklı kırık özellikleri ile fiksasyon tiplerinin kırık stabilizasyonu üzerine etkileri konusunda çalışmış olmak
Pedodonti11Furkasyon perforasyon tamiri için MTA ve ketaç molar Easymix kullanımı konusunda çalışma yapmış olmak
GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİ
Mimarlık31
MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ
Geoteknik11Jet-Grout temellerin modellenmesi ile ilgili çalışmalar yapmış olmak
Telekominikasyon11Fibere Optik Konusunda çalışmış olmak
Çevre Teknolojisi11Yeraltı sularının biyolojik yollarla arıtımı üzerine çalışması olmak
Bilgisayar Yazılımı41Mobil Bulut Bilişim alanında çalışmaları bulunmak
Ölçme Tekniği113D Haritalama Proje Uygulamaları ve Büyük Proje Yönetiminde Deneyimli Olmak
Gıda Bilimi ve Teknolojisi41Epoksilenmiş soya yağı ve glserol ile polivinilalkol (PVA) ve nişastadan gıda ambalajları için bio-bozunur plastik üzerine çalışmış olmak.
Devreler ve Sistemler Teorisi41MEMS ve VLSI üzerine çalışmış olmak.
TIP FAKÜLTESİ
Tıbbi Patoloji11
Üroloji21BPH’ da Alkol Enjeksiyonunun Etkileri üzerine çalışması olmak
Kardiyoloji11
Nükleer Tıp31İyot-131 İle Tedavi Edilen Hipertiroidi Hastalarına Ait Klinik ve Laboratuvar Verileri üzerine çalışma yapmış olmak
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları11B 12 eksikliği olan hastalarda ortalama torombosit volümünün değerlendirilmesi.
Anesteziyoloji31Gebe hastaların yoğun bakımı konusunda çalışma yapmış olmak
Anesteziyoloji31Spinal Anestezi Olgularda Bupivakain ve Levobupivakain in QT Dispersiyonu Üzerine Etkilerinin Karşılaştırılması
Anesteziyoloji41Meloksikam ve Lornoksikam’ın Rat Böbrek Fonksiyonları Üzerine Etkilerinin Karşılaştırılması
Kulak Burun Boğaz Hastalıkları11Koklear implant konusunda çalışma yapmış olmak.
VETERİNER FAKÜLTESİ
Veteriner Hek. Tarihi ve Deon.11
SİVEREK UYG. BİL.FAK.
Uluslararası Ticaret ve Lojistik11
Muhasebe ve Finansal Yönetim1-52
ŞANLIURFA TEKNİK BİL. MYO
Peyzaj ve Süs Bitkileri11Şanlıurfa geleneksel kent dokusunun ekolojik tasarım konusunda çalışmış olmak.
CEYLANPINAR MYO
Tarımsal İşletmecilik41Şanlıurfa’ya gelen çöl tozlarının kimyası ve tarıma potansiyel etkisi alanında çalışma yapmış olmak
TOPLAM7125

TÜM AKADEMİKPERSONEL İLANLARINDAN ANINDA HABERDAR OLMAK İÇİN TIKLAYIN 

Bir önceki yazımız olan Jandarma Genel Komutanlığı 10000 Uzman Erbaş Alacak! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.