Hava Durumu 27.10.2015

Hava Durumu 27.10.2015
Yayınlama: 27.10.2015
Düzenleme: 05.03.2021 22:34
317
A+
A-

Meteoroloji uzmanlarından alınan bilgiler doğrultusunda Türkiye geneli sıcaklıkların yağış alan yerlerde azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişikliğin olmayacağı tahmin ediliyor.

Meteoroloji’den yapılan son değerlendirmelere göre; Batı ve Orta Kara Meteoroloji uzmanlarından alınan bilgiler doğrultusunda Türkiye geneli sıcaklıkların yağış alan yerlerde azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişikliğin olmayacağı tahmin ediliyor.

Meteoroloji’den yapılan son değerlendirmelere göre; Batı ve Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusu, Güneydoğu Anadolu, Elazığ, Osmaniye, Kahramanmaraş, Hatay, Sakarya, Bolu, Karabük, Kastamonu ve Çankırı çevreleri ile Adana’nın güneydoğu kesimlerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur ve sağanak, yer yer gök gürültülü sağanak şeklinde görülecek yağışların, Hakkari, Şırnak, Bitlis, Muş, Ağrı, Kars, Bingöl, Erzurum’un merkez ve güneyi, Diyarbakır, Mardin, Batman ve Siirt çevrelerinde yerel olarak kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli (21-75 kg/metrekare) olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI :Yağış alan yerlerde azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişikliğin olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR :Yurdun kuzey ve batı kesimlerinde kuzey yönlerden, diğer yerlerde güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette; Marmara ve Kıyı Ege ile Doğu Anadolu’nun güneydoğusunda kuvvetli olarak (30-60 km/s) esmesi bekleniyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Hakkari, Şırnak, Bitlis, Muş, Ağrı, Kars, Bingöl, Erzurum’un merkez ve güneyi, Diyarbakır, Mardin, Batman ve Siirt çevrelerinde yerel olarak kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli (21-75 kg/metrekare) olması beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (Ani sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar v.b.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.