SON DAKİKA

Hava Kuvvetleri Komutanlığı Sivil Memur Alım Sonuçları Açıklandı

Bu haber 18 Mayıs 2015 - 9:31 'de eklendi.

Hava Kuvvetleri Komutanlığı toplam 11 kişiyi istihdam edecektir. Yayınlanan başvuru kılavuzunda belirtilen şartları tutan adaylar KPSS puanı sırasına göre listelenecek ve yirmi katı kadar aday Kamu Personeli Seçme Sınavı puanı sırasına göre mülakat/uygula Hava Kuvvetleri Komutanlığı toplam 11 kişiyi istihdam edecektir. Yayınlanan başvuru kılavuzunda belirtilen şartları tutan adaylar KPSS puanı sırasına göre listelenecek ve yirmi katı kadar aday Kamu Personeli Seçme Sınavı puanı sırasına göre mülakat/uygulama sınavına hak kazanacaktır. 

2014 yılında yapılan Kpss sınavında ve ortaöğretim mezunları için KPSS P94, önlisans mezunları için KPSS P93, lisans mezunları için KPSS P3, İngilizce öğretmenliği için KPSS P 121 puanına sahip olmak şart.

Harita Mühendisi 2 kişi, İnşaat Mühendisi 2 kişi, Bilgisayar Mühendisi 1 kişi, Makine Teknisyeni 1 kişi, İngilizce Öğretmeni 2 kişi, Psikolog 1 kişi, Aşçı 2 kişi istihdam edilecektir.

sivil memur alımı

2014 Yılı Sivil Memur Temini
Hava Kuvvetleri Komutanlığı 2014/1 yılı Sivil Memur başvuru sonuçları açıklanmıştır. Durumunuzu öğrenmek için tıklayınız.
Başvuru kılavuzunu görmek için tıklayınız.

2014/1 Yılı Sivil Memur Seçim Aşamalarına Çağrı Ekranı İçin Tıklayın

SEÇİM AŞAMALARI
a. EVRAK İNCELEME VE ÖN KONTROL
Seçim aşamalarına çağrılan adayların kimlik bilgilerinin ve seçim aşamalarına getirilmesi gereken belgelerin kontrol edilmesidir.
b. KİŞİLİK TESTİ
Adayların aidiyet, dürüstlük, kendi başına görev yapabilme, liderlik, zor şartlar altında çalışabilme gibi kişilik özelliklerinin, ruhsal durumlarının ve duygusal yapılarının tespitine yönelik anket şeklinde uygulanan testtir. Başarılı ya da başarısız değerlendirmesi bulunmamaktadır.
6
İçindekiler
c. MESLEKİ UYGULAMA SINAVI
Uygulama sınavında adayın görev yapacağı konu ile ilgili bilgi ve beceri seviyesi ölçülmektedir. Sınav kapsamında bu aşamaya kadar gelen adaylara ihtisasına göre araç, gereç, silah ve cihaz üzerinde uygulama sınavı yapılmakta ve adayın gireceği ihtisaslarda mesleğe hazır bulunuşluğunu ölçmek amaçlanmaktadır. Uygulama sınavı 100 puan üzerinden değerlendirilmekte ve asgari 70 puan geçer not olarak değerlendirilmektedir. Uygulama sınavında %70’ten düşük not alan adaylar diğer seçim aşamalarına devam edememekte ve elenmektedirler. ç. MÜLÂKAT
Adayların testlerle tespiti mümkün olmayan bilgilerinin öğrenilmesi ve bireysel özelliklerini tanımak amacıyla, adayın komisyon ile yüz yüze görüşmesi sonucu yapılan değerlendirmedir. Mülâkat sınavında; adayın genel görünümü, davranışı, konuşmasındaki akıcılığı, mantıklı ve aksaksız konuşması, anlama ve anlatma kabiliyeti, kendine güveni, psikolojik yapısı, davranışları ve Hv.K.K.lığına uygunluğu değerlendirilmektedir.
d. SAĞLIK MUAYENE MERKEZİNE SEVK
Seçim aşamalarında başarılı olan adaylar, kendilerine verilen süre içerisinde “Sivil Memur Adayı Olur” kararlı sağlık raporu almak için belirlenen askeri hastanelere veya Yeşilyurt/İSTANBUL’da Hava Harp Okulunun içinde bulunan Hava Sağlık ve Muayene Merkezi Başkanlığına sevk edilmektedirler. Sevk edildikleri merkezden “Sivil Memur Adayı Olamaz” kararlı sağlık raporu alanların itiraz hakları bulunmaktadır.
e. SEÇİM AŞAMALARINA İTİRAZ ESASLARI
(1) Seçim aşamalarının bir gün içerisinde bitirilmesi esas alınır. Mülakat aşamalarında elenme olması durumunda, elenme olan seçim aşamasının yapıldığı yer terk edilmeden aynı gün içerisinde yazılı itiraz etmek mümkündür.
(2) İtirazlar, “İtiraz İnceleme ve Değerlendirme Komisyonu” tarafından, ilgili mevzuatta belirtilen esaslara göre değerlendirilmekte ve itirazın sonucu adaya sözlü olarak aynı gün içerisinde bildirilmektedir.
(3) İtiraz Komisyonu tarafından başvuruları kabul edilen adaylar, ilgili komisyonda yeniden değerlendirmeye tabi tutulmakta ve başarılı olmaları halinde bir sonraki aşamadan itibaren devam edebilmektedir. İtirazın reddedilmesi halinde ikinci itiraz hakkı bulunmamaktadır.
4. ASIL VE YEDEK ADAYLARIN BELİRLENMESİ
a. Hastane muayenesi sonucunda gerekli sağlık raporu olumlu sonuçlanan adayların, ilgili mevzuatta belirtilen esaslara göre KPSS puanı, mesleki uygulama sınavı ve mülakat notu dikkate alınarak performans puanları hesaplanmaktadır.
7
İçindekiler
b. Performans puan sıralamasına göre belirlenen asıl ve yedek aday isim listelerinin Hava Kuvvetleri Komutanlığı tarafından onaylanmasını müteakip, 22 Haziran 2015 tarihinde saat 17.00’da www.tekok.edu.tr internet adresinden duyuru yapılacaktır. Ayrıca bir çağrı mektubu gönderilmeyecek veya gazete ilanı verilmeyecektir.
5. İLETİŞİM VE ULAŞIM BİLGİLERİ İnternet adresi : http://www.tekok.edu.tr
a. Seçim aşamaları için otobüsle İzmir’e gelen adaylar, otogardan Yeni Garaj–Gaziemir minibüslerine binerek, Gaziemir TANSAŞ durağında veya KİPA AVM durağında inebilirler. Hava Teknik Okullar Sınav Giriş Nizamiyesi, İZBAN demiryolunun diğer istikametinde bulunan İl Özel İdaresi Tesislerinin yanındaki yoldan yaklaşık 300 metre içeridedir.
b. Havayolu ile İzmir’e gelen adaylar ise, hava alanı içerisinde bulunan İZBAN metro trenine binip bir durak sonraki Sarnıç istasyonunda inerek STARWOOD yapı market tarafına ilerlemelidirler. Hava Teknik Okullar Sınav Giriş Nizamiyesi, İl Özel İdaresi Tesislerinin yanındaki yoldan yaklaşık 300 metre içeridedir.
c. Adayların taksi kullanmaları durumunda ise, Gaziemir KİPA AVM yanındaki Sarnıç köprüsünün hemen bitiminde sola dönülerek İZBAN metro treni Sarnıç istasyon durağı ve STARWOOD yapı market tarafına ilerlemelidirler. Hava Teknik Okullar Sınav Giriş Nizamiyesi, İl Özel İdaresi Tesislerinin yanındaki yoldan yaklaşık 300 metre içeridedir.
ç. Hava Teknik Okullar Sınav Giriş Nizamiyesi, Gaziemir TANSAŞ veya KİPA AVM bölgesinden yaklaşık 1.500 metre uzaklıkta olup ulaşım krokisi aşağıda belirtilmiştir.

Bir önceki yazımız olan Kültür ve Turizm Bakanlığı Mesleki Yeterlilik Sınavı Açtı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.