İbn Haldun Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım İlanı

İbn Haldun Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım İlanı
Yayınlama: 01.12.2022
136
A+
A-
Üniversitemize 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği’nin ilgili maddeleri ve T.C. İbn Haldun Üniversitesi “Öğretim Üyeleri Yükseltilme ve Atanma Koşulları” uyarınca Öğretim Üyesi alımı gerçekleştirilecektir.

 

Fakülte / EnstitüBölüm / Anabilim DalıKadro UnvanıKadro SayısıAranan Nitelikler
İnsan ve Toplum Bilimleri FakültesiİktisatProfesör1Uluslararası İktisat ve Gelişme İktisadı alanında doçentliğini almış olmak. Ekonomik büyüme, gelir dağılımı ve uluslararası ticaret konularında çalışmalar yapmış olmak.

 

Başvuruda Gerekli Belgeler:
 Öğretim Üyesi Başvuru Formu ve Dilekçesi
 Özgeçmiş (YÖK Formatında) ve Eserler Listesi
 Kimlik fotokopisi
 Fotoğraf (2 Adet)
 Adli sicil belgesi
 Hizmet belgesi
 Erkek adaylar için askerlik durum belgesi
 Resmi Kurumlarca Onaylanmış ya da e-Devlet üzerinden karekodlu lisans, yüksek lisans, doktora diplomaları ile doçentlik belgesi,
 Varsa Prof. Atama Yazıları
 Yurtdışından alınan diplomalar için Üniversitelerarası Kurulca onaylanan Denklik Belgesi
 YÖKDİL/YDS veya Eşdeğerliliği YÖK Tarafından Onaylanan Yabancı Dil Sınavına İlişkin Belge – İngilizce

Açıklama:
 Bilimsel Çalışma ve Yayınlarını Kapsayan 6 (Altı) takım dosya (bilimsel eserlerinden oluşan dosyanın 1 (bir) nüshasını basılı olarak, jüri üyelerine gönderilmek üzere diğer nüshalarını elektronik ortamda (CD/flash bellek) şahsen İnsan Kaynakları Daire Başkanlığına teslim etmeleri ve 6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Mevzuatı uyarınca akademik personel adayı açık rıza metnini vermeleri gerekmektedir. Aydınlatma Metnine https://hr.ihu.edu.tr/tr/aydinlatma-metni linki üzerinden ulaşılabilmektedir.)
 * 18.05.2021 tarihli 31485 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Yükseköğretim Kurumlarında Yabancı Dil Öğretimi Ve Yabancı Dille Öğretim Yapılmasında Uyulacak Esaslara İlişkin Yönetmeliğin madde 8’deki şartları taşıyor olması gerekmektedir.
 Son başvuru tarihi ilanın yayın tarihinden itibaren 15 gündür. Başvurular şahsen kampüs adresimize “Başak Mh. Ordu Cd. F-05 Blok Başakşehir / İstanbul” yapılacaktır. Tüm bilgilendirmeler Üniversitemizin web sayfasından https://www.ihu.edu.tr yapılacak olup, ayrıca yazılı bildirim yapılmayacaktır.
 İlanda belirtilen koşulları taşımayan ve başvuru süresi içinde yapılmayan müracaatlar kabul edilmeyecektir.

Duyuru Başlama Tarihi : 01.12.2022
Son Başvuru Tarihi : 15.12.2022

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.