SON DAKİKA

Iğdır Üniversitesi 11 Akademik Personel Alım İlanı

Bu haber 16 Aralık 2015 - 9:22 'de eklendi.

Iğdır Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemize aşağıda unvanı, derecesi ve niteliği belirtilen kadrolara: 2547 sayılı Kanunun 23. maddesi ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği’nin ilgili maddelerine göre asgari şartları sağlayan öğ Iğdır Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemize aşağıda unvanı, derecesi ve niteliği belirtilen kadrolara: 2547 sayılı Kanunun 23. maddesi ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği’nin ilgili maddelerine göre asgari şartları sağlayan öğretim Üyesi alınacaktır.

A – YARDIMCI DOÇENT BAŞVURU ŞARTLARI:

* Yardımcı Doçent kadrolarına başvuracak adayların; başvurmak istedikleri birim ve anabilim dallarını belirten dilekçelerine özgeçmişlerini, doktora belgelerinin onaylı fotokopisini, 2 adet fotoğraflarını, nüfus cüzdanlarının onaylı fotokopilerini, bilimsel çalışma ve yayınlarını içeren 4 (dört) takım dosya ekleyerek ilgili fakülte dekanlıklarına başvurmaları,

* Yardımcı doçent adaylarının 2547 sayılı Kanunun 23. maddesinin b/2 fıkrası ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmenliğinin 6. maddesine göre yabancı dil sınavlarına girmeleri, Yabancı ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylandığına dair belge eklemeleri, Adayların bilimsel çalışma ve yayınlarının eğitim-öğretim faaliyetlerini yönetimlerinde biten ve devam eden doktora çalışmalarının listesini içeren 4 adet CD’yi dosyalarına eklemeleri gerekmektedir.

* Yapılan müracaatlarda belirtilen şartları taşımayan, eksik belgeli dosyalar ve süresi içinde yapılmayan başvurular dikkate alınmayacaktır.

* Başvurular, ilanın Resmi Gazete’de yayınlandığı tarihten itibaren 15 (on beş) gün içerisinde yapılacaktır.

* Adayların yabancı dil sınavları daha sonra www.igdir.edu.tr.

UnvanıDer.AdetBirimiBölümüAnabilim DalıAçıklamalar
Yrd. Doç.12Ziraat FakültesiPeyzaj MimarlığıPeyzaj MimarlığıPeyzaj mimarlığı, Ziraat fakültesi Tarla Bitkileri yada Bahçe Bitkileri mezunu olup, Peyzaj alanında doktora yapmış olmak.
Yrd. Doç.21Fen Edebiyat FakültesiTürk Dili ve EdebiyatıTürk Dili ve EdebiyatıTürk Dili Alanında Doktora yapmış olmak.
Yrd. Doç.31Ziraat FakültesiZootekniYemler ve Hayvan BeslemeYemler ve Hayvan Besleme Alanında Doktora yapmış olmak.
Yrd. Doç.41Ziraat FakültesiTarım EkonomisiTarım İşletmeciliğiİlgili Alanda Doktora yapmış olmak.
Yrd. Doç.41Beden Eğitimi ve Spor YüksekokuluBeden Eğitimi ve Spor Eğitimi
Yrd. Doç.41Beden Eğitimi ve Spor YüksekokuluBeden Eğitimi ve Spor Eğitimi
Yrd. Doç.51Beden Eğitimi ve Spor YüksekokuluBeden Eğitimi ve Spor Eğitimi
Yrd. Doç.51Fen Edebiyat FakültesiTarihGenel Türk Tarihiİslamiyet öncesi Türk kültürü ve medeniyeti üzerine doktora yapmış olmak.
Yrd. Doç51İlahiyat FakültesiFelsefe ve Din BilimleriDin Felsefesi
Yrd. Doç.41Mühendislik FakültesiElektrik-Elektronik MühendisliğiElektro Manyetik Alanlar ve Mikrodalga tekniğiManyetik maddeler ve Mikrodalga spektroskopisi konularında çalışmış olmak.

Bir önceki yazımız olan Ege Üniversitesi 7 Akademik Personel Alım İlanı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.