İKÇÜ Akademik Personel Alım İlanı

İKÇÜ Akademik Personel Alım İlanı
Yayınlama: 11.06.2015
Düzenleme: 05.03.2021 22:11
728
A+
A-

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Rektörlüğünden:

ÖĞRETİM ÜYESİ İLANI

Aşağıda belirtilen kadrolara 2547 sayılı Kanun, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği ve Üniversitemiz Senatosunca belirlenerek Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafın İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Rektörlüğünden:

ÖĞRETİM ÜYESİ İLANI

Aşağıda belirtilen kadrolara 2547 sayılı Kanun, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği ve Üniversitemiz Senatosunca belirlenerek Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından onaylanan Üniversitemiz Öğretim Üyeliği Kadrolarına Başvuru, Atama İlkeleri ve Uygulama Esasları uyarınca öğretim üyeleri alınacaktır.

NoBirimBölümAnabilim DalıUnvanDereceAdetNitelik
1Sosyal ve Beşeri BilimlerCoğrafyaBeşeri ve İktisadi CoğrafyaProfesör11Türkiye Sanayi Coğrafyası üzerine çalışmış olmak
2Sosyal ve Beşeri BilimlerSosyolojiUygulamalı SosyolojiYard. Doç. Dr.51Dezavantajlı Gruplar hakkında uygulamalı çalışmalar yapmış olmak
3Sosyal ve Beşeri BilimlerPsikolojiSosyal PsikolojiYard. Doç. Dr.31Sosyal Psikoloji alanında uygulamalı çalışmalar yapmış olmak
4Mühendislik ve MimarlıkPetrol ve Doğalgaz MühendisliğiSondaj ve Kuyu DeğerlendirmeYard. Doç. Dr.*31Dayanım Anizotroposi konusunda çalışmalar yapmış olmak
5Mühendislik ve Mimarlıkİnşaat MühendisliğiMekanikYard. Doç. Dr.*41“Viskoelastik malzemeler için geliştirilmiş gerilme-şekil değiştirme-zaman bağıntılarının cam elyaf destekli plastik çubuk sistemlerine uygulanması” alanında çalışmalar yapmak
6İktisadi ve İdari Bilimlerİktisatİktisat TeorisiYard. Doç. Dr.*51“Uygulamalı Mikroeokonomi alanında uzmanlaşmış olmak, yarışma ve turnuva (contests and tournaments) modelleri üzerine teorik çalışmışlar yapmış olmak ve bu modellere ilişkin indeksli bir yayına sahip olmak.”
7İktisadi ve İdari BilimlerSiyaset Bilimi ve Kamu YönetimiKentleşme ve Çevre SorunlarıYard. Doç. Dr.*11Kamu Yönetimi reformu, yönetişim, güvenlik-kalkınma konularında çalışmış olmak

DİĞER ŞARTLAR:

657 Sayılı Kanunun 48. maddesindeki şartları taşımak gerekir.

Profesör kadrosuna atama daimi statüde yapılacaktır.

Yabancı ülkelerden alınan diplomaların ilgili Kurumdan denkliğinin onaylanmış olması şarttır.

Bir Üniversitede Profesör kadrosuna atananlar Doçent, Doçentlik unvanını alanlar Yardımcı Doçent kadrosuna başvuramazlar.

Profesör kadrolarına başvuracaklar, dilekçelerinde başvurdukları Fakülteyi ve Anabilim Dalını ve İlan numarasını belirterek, ekinde özgeçmiş, noterden veya resmi kurumlarca onaylanmış lisans, yüksek lisans, doktora, uzmanlık belgesi, doçentlik belgesi, nüfus cüzdan fotokopisi, 3 adet fotoğraf ve başlıca araştırma eserinin açıkça belirtildiği, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan yayın listesi ile birlikte, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan eserlerden 6 (altı) takım dosya ve 6 adet CD’yi ekleyerek Personel Daire Başkanlığına şahsen başvuru yapılacaktır.

Yardımcı Doçent kadrolarına Başvuracaklar dilekçelerine başvurdukları Fakülteyi ve Anabilim Dalını ve İlan numarasını ve sınava gireceği yabancı dilini belirterek ekinde özgeçmiş, noterden veya resmi kurumlarca onaylanmış lisans, yükseklisans, doktora, nüfus cüzdan fotokopisi, 3 adet fotoğraf ve yayın listesi ile birlikte bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan eserlerden 4 (dört) takım dosya ve 4 adet CD’yi ekleyerek İlgili Birimlere şahsen başvuru yapacaklardır. Yardımcı Doçent kadrolarına başvuran adayların merkezi yabancı dil sınavlarından belirli bir puan alınmış olsa bile, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun 23. maddesinin (b) fıkrasının 2 numaralı bendi gereğince Üniversitemizde ayrıca yapılacak olan yabancı dil sınavında başarılı olmaları şarttır.

İlan tarihinden itibaren 15 (onbeş) gün içerisinde başvuru yapılması gerekmektedir. İletişim bilgileri ve ilgili mevzuat http://personel.ikc.edu.tr sitemizde bulunmaktadır. Üniversitemiz Senatosunca belirlenen Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından onaylanan Üniversitemiz Öğretim Üyeliği Kadrolarına Başvuru, Atama İlkeleri ve Uygulama Esasları’na Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’nın http://personel.yok.gov.tr/AtanmaKriter/ internet sitesinden de ulaşılabilmektedir.

* Bu ilana İngilizce ders verme yeterliliğine sahip olduğunu belgelendirenler başvurabilir.

Not: Herhangi bir kamu kuruluşunda çalışanların (daha önce çalışıp ayrılsalar dahi) çalıştığı kurumdan alacakları onaylı hizmet belgesini müracaat belgesine ekleyerek ibraz etmeleri gerekmektedir.

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.