SON DAKİKA

İnönü Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

Bu haber 24 Mart 2017 - 16:25 'de eklendi.

İnönü Üniversitesi öğretim üyesi alımı

İNÖNÜ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN
 

ÖZEL ŞARTLAR

 1. Hukuk Fakültesi mezunu olup, belgelendirmek kaydıyla lisans eğitiminden sonra Yükseköğretim Kurumlarında alanında en az 2 (iki) yıl ders verme deneyimine sahip olmak.

GENEL ŞARTLAR

 1. 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak
 2. Ögretim üyesi dışındaki öğretim elemanı kadrolarına yapılacak atamalarda ALES’ten en az 70.0 puan almış olmak
 3. Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından (Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) yapılan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (YDS)) en az { eşdeğerliği ÖSYM tarafından kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak,
 4. Yabancı ülkelerden alınan diplomaların denkliğinin onaylanmış olması gerekir.
 5. Ön değerlendirme ve değerlendirme aşamalarında lisans mezuniyeti notunun hesaplanmasında kullanılacak, not sistemlerinin 100’lük not sistemine eşdeğerliği Yükseköğretim Kurulu kararıyla belirlenir.

ÜNVAN ŞARTLAR

 1. Lisans düzeyinde eğitim yapılan birimlere (rektörlüğe bağlı bölümler dâhil) başvuracak öğretim görevlisi adaylarında en az tezli yüksek lisans mezunu olmak veya lisans mezunu olmak ve belgelendirmek kaydıyla alanında en az beş yıl tecrübeli olmak.
 2. Güzel Sanatlar Fakülteleri, Eğitim Fakültelerinin Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümleri, Konservatuarlar ile ön lisans düzeyinde eğitim yapılan birimlere başvuracak öğretim görevlisi adaylarında en az tezli yüksek lisans mezunu olmak veya lisans mezunu olmak ve belgelendirmek kaydıyla alanında en az iki yıl tecrübeli olmak.
 3. Yabancı dille eğitim-öğretim yapılan programlardaki öğretim görevlisi kadrolarına yapılacak atamalarda, Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından (Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) yapılan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (YDS)atama yapılacak programın eğitim dilinde en az 80 puan veya eşdeğerliği ÖSYM tarafından kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puana sahip olmak şartı aranır.
 4. Lisans mezunu olunan alanda ALES’ten en az 70 puan almış olmak.
 5. Alanında lisans sonrası tecrübe şartı aranan Güzel Sanatlar Fakülteleri, Eğitim Fakültelerinin Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümleri, Konservatuarlar ile ön lisans düzeyinde eğitim yapılan birimlerdeki öğretim görevlisi kadroları ile okutman, uzman ve çevirici, eğitim-öğretim planlamacısı kadrolarına başvurularda, alanında tezli yüksek lisans mezunu olanlar, alanında lisans sonrası iki yıl tecrübeli kabul edilecektir.
 6. Alanında lisans sonrası tecrübe şartı aranan lisans düzeyinde eğitim yapılan birimlerdeki (Rektörlüğe bağlı bölümler dâhil, Güzel Sanatlar Fakülteleri, Eğitim Fakültelerinin Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümleri, Konservatuarlar hariç) öğretim görevlisi kadrolarına başvurularda, alanında tezli yüksek lisans mezunu olanlar, alanında lisans sonrası beş yıl tecrübeli kabul edilecektir.
 7. Tezsiz yüksek lisans mezunları ile yüksek lisansa denk sayılan lisans programlarından mezun olanlar, lisans sonrası tecrübeli olarak kabul edilmeyecektir.

İSTENEN BELGELER

 1. https://www.inonu.edu.tr/tr/cms/personel/icerik/2565 adresindeki “Açıktan Atanacaklar İçin Başvuru Dilekçesi ve Formu”nun doldurulması.
 2. Özgeçmiş.
 3. E-Devlet kapısı (www.turkiye.gov.tr) ndan alınan kare kodlu mezun belgesi ve öğrenci ise öğrenci belgesi,  (Yabancı yükseköğretim kurumu mezunlarının diplomalarının Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca denkliğini gösteren onaylı belgesi. belge).
 4. Transkript Belgesi (Onaylı).
 5. İki adet fotoğraf (4,5×6 cm. ebadında vesikalık fotoğraf).
 6. ALES  Belgesi.
 7. Yabancı Dil Belgesi (KPDS, ÜDS, YDS veya eşdeğerliliği).
 8. SGK Hitap modülene uyumlu hizmet belgesi (Halen bir kamu kurumunda çalışmakta olanlar ile ayrılmış olanlar  getireceklerdir.)
 9. Öğrenci Belgesi ( İlan duyuru tarihinden sonra alınmış olması gerekmektedir.)

KAZANAN ADAYLARDAN İSTENECEK BELGELER

 1. Güvenlik Soruşturmasında kullanılmak üzere alınacak vukuatlı nüfus kayıt örneği (Kendisi, Anne, Baba, Kardeş, Eş, Çocuk bilgilerini gösteren belge)
 2. 4 nüsha güvenlik soruşturması ve arşiv araştırma formu ( Personel Daire Başkanlığı web sayfası, Dökümanlar / Formlar kısmında ulaşılabilir.) Form bilgisayar ortamında doldurulup 4 nüsha çıktı alındıktan sonra formda belirtilen bölüme fotoğraf yapıştırılarak tüm nüshalar imzalanacaktır.
 3. 4 nüsha E-Devlet kapısı üzerinden alınacak adli sicil belgesi çıktısı.
 4. Diplomaların ve transkript belgelerin aslı veya resmi kurumlarca onaylanmış örneği. 

MUAFİYET

 1. Doktora veya sanatta yeterlik eğitimini tamamlamış olanların, tıpta veya diş hekimliğinde uzmanlık eğitimini tamamlayanların, meslek yüksekokullarının Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen uzmanlık alanlarına atanacak öğretim görevlilerinin ve yükseköğretim kurumlarında öğretim üyesi dışındaki öğretim elemanı kadrolarında çalışmış veya çalışmakta olanların bu Yönetmelik kapsamındaki öğretim elemanı kadrolarına başvurularında merkezi sınav şartı aranmaz.
 2. Meslek yüksekokullarının, yabancı dil okutmanı, çevirici ve yabancı dille eğitim-öğretim yapılan programlarındaki öğretim görevlisi kadroları haricindeki öğretim elemanı kadrolarına başvurularda yabancı dil şartı aranmaz.

Üniversite

Kadro Türü

Kadro Sayısı

Son Başvuru Tarihi

İlan Linki

İNÖNÜ ÜNİVERSİTESİ / ADALET MESLEK YÜKSEKOKULU / HUKUK BÖLÜMÜ / ADALET PR. /ÖĞRETİM GÖREVLİSİ121.03.2017 – 04.04.2017TIKLAYINIZ

Başvuru Detayları İçin Tıklayınız

Bir önceki yazımız olan Akdeniz Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım İlanı (Mart 2017) başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.