SON DAKİKA

İnsan Kaynakları Yönetimi Sertifika Programı Ne İşe Yarar?

Bu haber 25 Ekim 2016 - 15:20 'de eklendi.

Pek çok alanda istihdam imkanı sağlayan İnsan Kaynakları Yönetimi alanında bilgisini belgelendirmek isteyen kişiler 81 ilden online olarak alınabilecek İKY Sertifika Programı ile ilgili bilgileri aşağıdan okuyabilirsiniz. İşletmelerin, şartları iyice zorlaşan iş hayatında iyi bir başarı çizgisi çizebilmesi için insana ve dolaylı olarak da insan kaynaklarına yapacakları yatırımlar ile doğru orantılıdır. Mevcut çalışanlar her ne kadar iyi okullardan mezun, nitelikleri ve tecrübesi bulunan kişiler olsalar da bunu yaptıkları işe yansıtmadıkları sürece işletme için pek bir anlam ifade etmez. Bu sebeple insan kaynakları departmanına çok büyük sorumluluk düşmektedir. Hem kaliteli bir CV’ye sahip insanları seçmek ve onları doğru işlere yerleştirmek hem de mevcut çalışanların kendilerini geliştirmelerini sağlamak işletme açısından hayati bir öneme sahiptir.

Kimse tarafından ilk etapta akla gelmeyen fakat hayati bir sorumluluğa sahip insan kaynakları departmanı çalışanları hem nitelikli olmalıdır hem de iyi bir insan kaynakları eğitimi almalıdır. Üniversitelerde öğretilen temel teorik bilgilerden çok daha fazlasını sunan İBS insan kaynakları sertifika programı ile verilen insan kaynakları eğitimi bu noktada çok büyük bir adım olacaktır. 

İnsan kaynakları sertifika programı ile iyi bir insan kaynakları eğitimi almış olan departman çalışanları sayesinde doğru işe doğru kişi almak, işletmedeki insan gücünü ve verimliliği üst seviyeye çıkarabilmek, doğru bir ücret politikası düzenlenmek mümkündür. İnsan kaynakları eğitiminde en temel noktalardan başlayıp, işletmenin yönetimsel alandaki hayati etkinliğine değinen eğitimlerde hem insan kaynakları sistemlerini öğrenebilir hem de yeni sistem kurma becerisine sahip olabilirsiniz. İnsan kaynakları sertifika programı ile yönetimin bütün süreçleri uygulamalı olarak gösterilir, katılımcılara “insan” öğesinin iş dünyasında ne kadar önemli olduğu benimsetilir. İnsan kaynakları eğitimi boyunca katılımcılara yeni ufuklar kazandırılması amaçlanır ve insan kaynakları bölümünün bütün fonksiyonları kavratılmaya çalışılır.

Yalova Üniversitesi’nin düzenlediği sertifika programı, eğitim içeriği açısından üniversite eğitiminin hızlandırılmış bir versiyonudur diyebiliriz. Ama uzmanlaşmak istediğiniz alanda sizlere ayrıntılı ve yoğun bir teorik bilginin yanı sıra günümüz iş dünyasında karşılaşılabilen durumlarda yapılması gerekenler uygulamalı olarak öğretilmektedir. Kendi alanlarında uzmanlaşmış, kariyerler başarıları çoktan ispatlanmış kişiler tarafından verilen eğitimlerde olası sorunlara uygulanmış gerçekçi yöntemler öğrenebilirsiniz. Ortalama 4 hafta süren eğitimlerde katılımcılar hem alanlarında uzmanların sahip olduğu bilgilere sahip oluyor hem de yapılan pratik çalışmaları ile bilgiyi daha verimli kullanmayı öğreniyor.

Katılımcıların kendilerini ve dolayısı ile işletmelerini geliştirmelerine imkan veren eğitim programları sayesinde hem başarılı bir kariyerin sağlam adımları atılıyor hem de global dünyanın zorlu şartları altındaki işletmelerin sürekliliğine ve karlılığına büyük katkıda bulunuluyor.

İNSAN KAYNAKLARI YÖNETİMİ SERTİFİKASINI NERDEN ALABİLİRİM?

İKY Sertifikasını Yalova Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (YUSEM) internet sitesi yusem.yalova.edu.tr adresinden 9 taksitli bir şekilde alabilirsiniz.

Detaylı Bilgi için Tıklayın

0(850) 346 78 54

Bir önceki yazımız olan 4 – 6 Yaş Sertifikasına Başvuru Süresinde Son Gün! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.