İşaret Dili Eğitimi Nedir, Ne İşe Yarar?

İşaret Dili Eğitimi Nedir, Ne İşe Yarar?
Yayınlama: 10.06.2015
Düzenleme: 05.03.2021 22:11
1.482
A+
A-

ÜNİVERSİTE ONAYLI! uzaktan eğitim yöntemi ile temel işaret dili eğitimi sertifika programına başvurabilirsiniz..

TEMEL İŞARET DİLİ EĞİTİMİ ALMAK!

Temel İşaret Dili Eğitimi, el hareketleri ve yüz mimiklerinden oluşan işitme engeli olan bireylerin iletişimini sağlayan araçtır. Temel İşaret Dili Eğitimi ile beraber  farklı hareket ve işaretler ile işitme engelliler ile iletişiminizi sağlayabilirsiniz…

Temel İşaret Dili Eğitimleri bu konuda daha önceden eğitim almış, eğiticilik vasfı yüksek bireyler tarafından resmi kurumlar aracılığı ile alınabilir…

KAMU VE ÖZEL KURUMLARDA İSTİHDAM EDİLEBİLİRSİNİZ

İşaret Dili bilen bireyler özel sektör ve kamu kurum kuruluşlarında işitme engelli vatandaşa hizmet amaçlı istihdam edilirler. İşaret Dili temel eğitimi alan bireyler öncelikle güncel hayatta sık kullanılan terimleri öğrenirler ve temel seviye ile işitme engeli olanlar ile işaret dili sayesinde rahatlıkla iletişime geçebilirler.

TİD (Türk İşaret Dili) eğitiminde bireyler okul ve eğitim işaretleri, gıda ve giyim işaretleri, TİD bilgisi kavramları, duygular ve eşyalar, zaman ve zaman dilimleri, trafik ve canlılar, meslekler, spor ve coğrafi terimler, karşılıklı konuşma, matematik işaretleri, gramer, hava durumu, iller gibi kavramları öğrenirler.

İŞARET DİLİ EĞİTİMİ NEREDEN ALINIR?

İşaret dili eğitimi halk eğitim merkezlerinden yada Sakarya Üniversitesi’nin açmış olduğu eğitimden edinebilirsiniz. Halk eğitim merkezlerinin bazıları işaret dili ile ilgili eğitim açarken çoğunda açılmamaktadır. Bunun dışında Sakarya Üniversitesi SAÜSEM’in Uzaktan Eğitim ile bilgisayar üzerinden eğitim alarak hem İşaret dili eğitimi alabilir hem de bu eğitimin sertifikasını alabilirsiniz.

 

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.