SON DAKİKA

İstanbul Medeniyet Üniv. 22 Akademik Personel Alım İlanı

Bu haber 30 Ekim 2015 - 12:39 'de eklendi.

İstanbul Medeniyet Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemiz Tıp, Siyasal Bilgiler, Edebiyat, Fen, Eğitim Bilimleri ve Turizm Fakültelerine 2547 sayılı Kanun ile Öğretim Üyeliğine Yükseltme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddeleri uyarınca öğretim üy İstanbul Medeniyet Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemiz Tıp, Siyasal Bilgiler, Edebiyat, Fen, Eğitim Bilimleri ve Turizm Fakültelerine 2547 sayılı Kanun ile Öğretim Üyeliğine Yükseltme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddeleri uyarınca öğretim üyeleri (Profesör – Doçent) alınacaktır.

Profesör kadroları için; Söz konusu kadrolar daimi statüde olup 2547 sayılı Kanun’un 26. maddesinde belirtilen şartları haiz adayların, başvuracakları Bölüm ve Anabilim Dalı ile başlıca araştırma eserini belirttikleri müracaat dilekçelerine özgeçmişlerini, 3 adet fotoğraflarını, nüfus cüzdan suretlerini, resmi kurumlarca onaylanmış doktora ve doçentlik belgelerini bilimsel yayınlarını, kongre-konferans tebliğleri ile bunlara yapılan atıfları ve eğitim-öğretim faaliyetlerini kapsayan Altı (6) adet dosya ile aynı sayıdaki özgeçmiş ve eserlerini içeren elektronik ortamdaki CD’leri teslim etmeleri gerekmektedir.

Doçent kadroları için; Söz konusu kadrolar daimi statüde olup 2547 sayılı Kanun’un 25. maddesinde belirtilen şartları haiz adayların, başvuracakları Bölüm ve Anabilim Dalını belirttikleri müracaat dilekçelerine özgeçmişlerini, 3 adet fotoğraflarını, nüfus cüzdan suretlerini, resmi kurumlarca onaylanmış doktora ve doçentlik belgelerini bilimsel yayınlarını, kongre-konferans tebliğleri ile bunlara yapılan atıfları ve eğitim-öğretim faaliyetlerini kapsayan Dört (4) adet dosya ile aynı sayıdaki özgeçmiş ve eserlerini içeren elektronik ortamdaki CD’leri teslim etmeleri gerekmektedir.

FAKÜLTESİBÖLÜMÜANABİLİM DALIUNVANIDERECESİADEDİARANAN NİTELİKLER
TıpCerrahi Tıp BilimleriGenel CerrahiProfesör11Diyafragma yaralanmaları konusunda deneysel ve klinik çalışmaları olmak.
TıpCerrahi Tıp BilimleriTıbbi PatolojiProfesör11Gastrointestinal sistem patolojisi, üropatoloji, jinekopatoloji ve sitopatoloji alanlarında uluslararası çalışmaları olmak. İngilizce ders verebilme şartını sağlamış olmak.
TıpCerrahi Tıp BilimleriÜrolojiProfesör11Laparoskopik ve açık radikal üroonkoloji alanında deneyimli olmak. İngilizce ders verebilme şartını sağlamış olmak.
TıpCerrahi Tıp BilimleriKulak, Burun ve Boğaz HastalıklarıProfesör11Endoskopik kafa tabanı cerrahisi ve kraniyoservikal bileşke cerrahisi konularında deneyimli olmak.
TıpCerrahi Tıp BilimleriGöz HastalıklarıProfesör11Gözyaşı, vitroretinal ve glokom konularında yurtdışı deneyimi olmak.

İngilizce ders verebilme şartını sağlamış olmak.

TıpCerrahi Tıp BilimleriÇocuk CerrahisiProfesör11Gastrointestinal sistem cerrahisi ve endoskopisi alanında deneyimli olmak. İngilizce ders verebilme şartını sağlamış olmak.
TıpDahili Tıp Bilimleriİç HastalıklarıProfesör111.Terapötik aferez sorumlu hekimlik sertifikası sahibi olmak. 2.Kök hücre nakli konusunda sertifika ve deneyim sahibi olmak.
TıpDahili Tıp BilimleriNükleer TıpProfesör11Nükleer kardiyoloji alanında deneyimli olmak.
TıpDahili Tıp BilimleriRuh Sağlığı ve HastalıklarıProfesör11Psikiyatri ve psikoterapi alanlarında uluslararası yeterlik belgesi sahibi olmak.

Psikoterapi alanında deneyimli olmak.

Transkültürel psikiyatri konusunda çalışmaları bulunmak.

TıpTemel Tıp BilimleriBiyokimyaProfesör11Tıp doktoru olmak.

Doku tipleme laboratuarı konusunda deneyimli ve resmi sertifikalı olmak.

TıpCerrahi Tıp BilimleriOrtopedi ve TravmatolojiDoçent31Artroskopik cerrahi eğitmeni olmak.

Ortopedi ve travmatoloji alanında implant araştırma ve geliştirme konusunda deneyimli olmak.

TıpCerrahi Tıp BilimleriÜrolojiDoçent31Çocuk ürolojisinde robotik cerrahi deneyimi olmak.

Çocuk ürolojisi alanında uluslararası yeterlik belgesi sahibi olmak.

TıpDahili Tıp BilimleriÇocuk Sağlığı ve HastalıklarıDoçent31Çocuk immünolojisi ve allerjisi yan dal uzmanı olmak.

Anafilaksi konusunda çalışmaları bulunmak.

TıpDahili Tıp Bilimleriİç HastalıklarıDoçent21Gastroenteroloji yan dal uzmanı olmak.

ERCP ve endosonografi konularında deneyimli olmak.

TıpDahili Tıp BilimleriKardiyolojiDoçent11Akut iskemik inmede endovasküler girişim konusunda deneyimli olmak.

Kardiyak MRI ile ilgili çalışmaları olmak.

TıpDahili Tıp BilimleriNörolojiDoçent21Parkinson hastalığı konusunda çalışmaları bulunmak. İngilizce ders verebilme şartını sağlamış olmak.
Siyasal Bilgilerİktisatİktisadi Gelişme ve Uluslararası İktisatDoçent31Makro-finans ve dış ticaret konularında uluslararası düzeyde yayınlar yapmış olmak. İngilizce ders verebilme şartını sağlamış olmak.
EdebiyatSanat TarihiTürk ve İslam SanatıProfesör11Osmanlı mimari ve arkeolojisi konusunda çalışmaları olmak.
FenFizik MühendisliğiFizik MühendisliğiDoçent31Radar soğurucu malzemeler, iletken polimer, nano manyetik kompozitler konularında çalışmaları olmak. İngilizce ders verebilme şartını sağlamış olmak.
FenKimyaKimyaDoçent31MEF ile etiketsiz biyomolekül tayini konusunda çalışmaları olmak. İngilizce ders verebilme şartını sağlamış olmak.
Eğitim BilimleriÖzel EğitimZihin Engelliler EğitimiDoçent11Otizm konusunda çalışmaları olmak.
TurizmTurizm İşletmeciliğiTurizm İşletmeciliğiDoçent11Yönetim ve Organizasyon alanında ders vermiş olmak ve bu alanda doçent ünvanına sahip olmak.

İngilizce ders verebilme şartını sağlamış olmak.

Bir önceki yazımız olan Abant İzzet Baysal Üniv. 6 Akademik Personel Alım İlanı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.